bugün

Suriye'de Esad rejimi kontrolünde bir şehir.

Sanırım az önce burada bir saldırı oldu.
Tam şehir merkezinde deprem sinyalleri mevcut ve sadece şehir merkezini kapsayacak genişlikte. Komşu köyler dahi dışarıda kalmış durumda.

Böyle nokta atışı bir deprem, sanmıyorum.
Farklı bir sallantının şiddeti muhtemelen.
bir otobüsün geçtiği yolda mayının infilak etmesi sonucu en az 24 kişi öldüğü Suriye şehri.
iphone sarj kablosu sorununu çözen marka. 2 senedir aynı kabloyu kullanıyorum bana mısın demedi. hem normal kablonun iki katı kalınlığında hem de 1.5 metre uzunluğunda üreterek parasını misliyle hakeden bir performansa sahip.
eski kasetli sony kameramızın çantasının markası idi. gayet kaliyetliydi.
Muhalifler Düzenledikleri Saldırı ile Mavi ile işaretlenmiş bölgeleri Rejimden Temizledi.
görsel
ÖSO birlikleri Hama'nın batısındaki Hamamiyat kasabası ve tepesini, Karnaz kasabası ve tepesini rejimden ele geçirdi.
TSK'ya ait bir konvoy Astana antlaşması çerçevesinde Suriye Hama'da çatışmasızlık gözlem karakolu kurma amaçlı keşif yaptı.

görsel
Muhaliflerin son günlerde önemli derecede ilerleme kaydettiği şehirdir. burada operasyona katılan grupların önemli bölümü suudi destekli selefi gruplardır. idlib bunların çöplüğüne dönmüştür. aralarına karışan en ılımlı muhalifleri bile kendine benzetmekteler. Bizim cerablus'ta desteklediğimiz gruplar gibi ılımlı türkmen savaşçıları bulamazsınız.

şarşırtıcı derecede hızlı ilerleme sağladılar. halfaya kasabasını ele geçirdikleri zaman aha şimdi rusya bunların başına bela olacak derken ilerlemelerine devam ettiler. sayıca az yeri ele geçirmiş gibi gözükselerde hep orta-büyük ölçekli kasabalar ele geçirdikleri yer. hama'ya iyice yaklaştılar.

bütün ilerlemelerine rağmen ben esad'ın bunları gene geri püskürteceğini düşünüyorum. fakat püskürtemezse zaten ukrayna ile dertleri olan savaşın mali yükü ağırlaşan rusya belli bir yerden sonra esad'tan umudunu kesebilir.

hama savaşın dönüm noktası olabilir iki taraf içinde. muhalifler çok önemli ve ülkenin merkezi diyeceğimiz en orta yerini ele geçirir. esad ise şam, humus ve lazkiye kazanımlarından sonra burayı da korursa gözü halep ve idlib üzerine dönebilir.
baba memleketi.
bekri terör örgütü cund'ül aksa'nın ramuse'deki ordu kuvvetlerini bölmek için başlatıp şahane bir intihar ederek bitirdiği bir şakavete sahne olan il. saatler içinde imha edilmelerinin yanı sıra halep'teki çatışmaları da durduramadılar.

teröristlerin bu sabaha karşı sızdıkları savran, maradas ilçeleri bu akşam 87. mekanize tugaya bağlı birlikler tarafından tamamen temizlenmiştir.

birliklerin arama faaliyetlerinde aralarında kadın ve çocuk 90 kişinin teröristler tarafından maalesef infaz edildiği ortaya çıkmış.

bunun cevabı ise halep'teki terörist kontrolündeki mahalleleri kuşatmada ekmeğe dilendirerek verilecektir. terlik crew çok kilo kaybedecek.
önümüzdeki günlerde muhalifler tarafından ele geçirilmesi muhtemel şehir. muhalifler şehre 7 km mesafede ve çok hızlı ilerliyorlar. rejim savunması çökmüş vaziyette. idlib te yaptıkları gibi içeri sızmış olan gruplar rejimi içerdende vurmaya başlarsa bu şehir düşer. bu şehir 1982 yılında hafız esad tarafından yerle bir edilmiş şehir. halkı esad düşmanı.
Mücahidler Hama'nın Kuzeyinde 7 rejim zırhlısı imha etti.1 uçak düşürdü ve 2 stratejik köyü ele geçirdi, 20'den fazla rejim askeri öldürüldü.(cephetul nusra)
Malın önde gideni.
Ayak faşisti olan bir yazar.
suriyeli olmayan sozluk yazari. her ne kadar kaba bir hos geldin deyis tarzi olsa da yine de hos buldum diyen 11. nesil seksi mi seksi yazar.
Hoş gelmiş suriyeli harun abi.
Yeni türemiş bir tür sözlük kezbanı, ayak fetişi serverı.
rus hava operasyonlarıyla paralel olarak suriye ordusunu ilerlemeye başladığı eyalettir:

http://www.agathocledesyr...North-Hama-8-Oct-2015.jpg

anlaşılan esad önce hama'nın kuzeyi ve lazkiye'nin kuzey doğusunu, sonra idlib'i ve en sonunda hama'yı ele geçirecek.
ama , en iyisi hama !
hala var mı bilmiyorum, eskiden makina dişlileri üreten kayseri menşeili şirket.
burda bok atanlara bakmayın siz. hama, tarihiyle ve kültürel dokusuyla gidip görülmesi gereken bir suriye şehridir. ayrıca her türlü rüşvet, iftira ve pisliğe karşı hama halkının %70'i vatanını ve liderini satmamış ve ülkelerini terketmemiştir.
alman aksesuar şirketidir. önceleri fotograf aksesuarı üretselerde artık her türlü elektronik aksesuarları vardır. ülkemize media markt ve saturn gibi elektronik marketleri ile girmişlerdir.
yine bir katliama maruz kalan suriye şehri. onlarca bebek ve çocuk yaşamını kaybediyor. herkes seyirci çok yazık.
diktatör esad tarafından terörist olarak nitelendirilen 250'den fazla insanın bir günde hayatını kaybettiği şehir.
bugün yine esad güçleri tarafından vurulmuş şehir. 200'den fazla insanın hayatını kaybettiği söyleniyor. allah yardımcıları olsun.