bugün

sigara kullandığı için 5 dakikada kesilen insandır. koşturamayacağını baştan kestirip direk kaleye geçen eski bir kaleci olabilir. (bkz: ben)
kaleciliği seven kişidir. kişi için kalecilik bir sanattır, kaleci forması ve eldivenleri alıp bundan zevk almasına bakar.
az bulunan türden bir insandır.
yorulan insandır. bi nebze nefes almak için kaleye geçmiştir. lakin takımı diğer takıma göre güçsüzse dinlenmesine pek zaman kalmayacaktır. hatta bi kaç top darbesi de yiyebilir.
boyle insanları koruyalım, kollayalım.. zira halısaha macına gelirken "ben kaleye gecmem abi" sartını kosan tonla adam var !
saha ücreti ödemek istemeyen kişi.
bayan olmayan insandır.
(bkz: baba yorgun)
maçın başında kaleye geçmek istemeyen sigara tiryakisi arkadaşlar - romario görünümlü metin depe'ler- genelde 5 dk sonra şöyle derler; "Reis çık la çık kesildim mn kyim."
uzun eşşekte yastık olmak isteyen kişi gibidir .
Pek çok kişinin kaçındığı bi durumu , görevi kendi isteğiyle yerine getirendir . halısaha maçı gibi her türlü küfür yeme potansiyeline sahip olunan kritik mücadelelerde ateşten gömleği üzerine giyendir . candır en nihayetinde .
her halısaha maçına en önce çağrılacak insandır. zaten 10dk sonra birazda ben oynayayım der ve sahaya girer. şüphesiz sahanın en uyanık, kurnaz ve zeki bireyidir.
asosyal olduğu için kaleciliği tercih eden insandır. sonuçta onlarca adam dışardan izleyecektir onu, nasıl rahat hareket etsindir ki.
güncel Önemli Başlıklar