bugün

muhtemelen kaybeden takımın odasında şöyle diyaloglar geçer:

a: abi neyapıyorsun yaaa, kaledeyken cep telefonu ile konuşulur mu, bak gol senin senin yüzünden
b: ne yapayim, hanım aradı, gelirken ekmek yok, açık bir bakkal bulursan alıver dedi, hem bana kızacağına kendine bak, ağzında cigara top peşide koşturuyon
-------------------------------------------------------------
c: yaaa hilmi abi sana al da at dedik, senin boş kale yerine topu tellere nişanladın
d: ne yapayım oğlum halı altımdan kaydı

gibi muhabbetlerin geçtiği yerlerdir...
inanılmaz ağır bir ter kokusunun yayıldığı mekandır.
inanılmaz diyologların döndüğü mekandır.

+amk senin oynadığın topun lan !
-sen sana bak lan çalım çalım çalım..
+lan senin oynadığın topu g.tümle oynarım..
-boş kaleye atamadın lan !
+atmak istemedim olum..
-birde gömmesine oynuyon bende şimdi para vermek istemiyorum!
+!?!
o mükemmel ter kokusu içinde şu muhabbetlerin geçtiği yerdir:

- oğlum sen mal mısın?
+ ne diosun amk ya?
- ne olcak ibne kalenin önünde bomboşum sen gidiosun şut çekiosun.
+ önünde 30 kişi var, nasıl atıyım g.t!
- bok vardı bomboştum. senin yüzünden kaybettik.
+ ya bi git ya sanki sen süper oynadın.
- tabi tek koşan bendim.
+ s.ktir ya. zaten her maçta fazla para vermekten battım.
- ver amk top oynamıosun bari para ver.

(kendi halı saha maçlarımızdan birinde geçen muhabbet. yaşanmıştır.)
şunlar gibi dialoglar geçmektedir;
*göbek yaptık göbek, siz beni gençliğimde görecektiniz. top geçer, adam geçmezdi.
*oğlum, verseydin son pozisyonda pası, berabere bitecekti maç.
*sen defansda da iyiymişsin ha, bundan sonra sen oyna.
*abi buz torbası var mı? gene ağrıyor lanet olası bacak.
*kaleci neydi öyle be? adam panter kesildi.
*oğlum nereden buldunuz o kırmızılı formalı elemanı ya, takımın içine etti.
*beyler, birkaç hafta daha beraber oynarsak takım uyumunu yakalarız.
*hüseyin, kaç gol attın bu hafta?
*o ayakkabılar yeni mi? kaça aldın? ayağa oturuyor mu?
*bülent abi, ne kadar topluyoruz halı saha ücretini?
*abi, ben bir çay daha alabilir miyim?
*abi, şu topları yenileseniz artık. bunlar balon olmuş.
maç analizlerinin en ateşli tartışmalar eşliğinde yapıldığı sıcaklığı ve kokusuyla cehennem tadı veren ortam
yenilen takımda küfürsüz konuşan insan %90 kalecidir oda futbolu bilmediği için kaleye konmuştur iyi aile çocuğudur
-hepinizin mına koyim
-asıl ben senin mına koyim göth hiç geldin mi defansa söyle bi kere geldin mi haaa mehmete sor geldin mi
-yok gelmedik mına koyim o topu kaleden baban çıkardı demi
-arkadaşlar tamam yenildik ortamı germeyelim (%90 kaleci)
-oğlum bi daha bana maç ayarladık diye gelmeyin tamam mı kızı bıraktım geldim buraya şu mal heriflere yenildik lan
-ya tamam sus siktir git allaha emanet ol.
duş alırken bile kaçırılan veya atılan gollerin konuşulduğu ter ve çorap kokan mekan.
Hitler'in gaz odasından bir farkı olmayan odadır.
su fani dunyada tassak kokusunun en hasını hissedebileceginiz tek mekan.
- Abi çok gol kaçırdın yaa
+ Napalım olm vermeseydiniz o zaman pas
- ama abi bomboş kale
+ yaa siz boş kaleye gol atmak çok kolay sanıyosunuz ama öyle değil
- ?-!!!+^%
tanımsız sözlük gibidir, karışık ve ter kokar.
ahırdan beter kokar. ayak, afedersin kıç ve apış arası kokuları sentezi olur.
"beyler ayağınıza sağlık" demek farzdır.
leş kokulu adamlar.**
her kişinin tek tek analizi yapılır.
eğer duş varsa ve girelecekse ortamın birden askerlik yaparkenki banyolara dönmesi ve çeşitli banyo ile alakalı espirilerin uçuşucağı yer haline geliverir...
genelde maçta kötü oynayan adam maç hakkında konuşulmasını istemez, hemen tamam beyler maç bitti gitti tartışmaya gerek yok der.
leş kokar.
kaotik bir ortam. bir kızın göremeyemeceği...
harareti almak amaçlı oralet ya da soğuk portakal veya vişne suyu ikram edilen güzide mekandır . orada içilen içecekler en kral mekanlarda içilse dahi hiç bir zaman o an kadar zevk vermezler .
yüzde yüz futbol tadında taktik analizlere, çeşitli artistiklere sahne olan soyunma odasıdır. hele yenilen takımın soyunma odasıysa burası kaçarı yok bu böyledir. biri içeri girer kapıyı çarpıp , üstünü çıkarıp sağa sola fırlatır suratını yıkar. sürekli agresif tavırlar içerisindedir.susar susar patlar. "10 saattir bağırıyoruz orada size biraz geri gelin diye. maçın başından beri forvettesiniz bi sik yaptığınız yok" der bu agresif arkadaş. bir başkası cevap verir buna :
-çok iyi hücum yapıyosan sen çıksaydın forvete. defansta kaldın da ne oldu. önündeki topu uzaklaştıramıyosun.
iki kişi, çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirlerini gırtlaklayacak duruma gelirler, içlerinden nefret deresi çağlaya çağlaya akar. birbirlerinin ağzını burnunu kırma isteği artar. bir başkası "beyler bir dahaki maça düzgün oynuyoruz. herkesin yeri belli olsun artık. uğur sen iyi oynadın solda sen orda kal" der. bu bir başkası dediğim genelde aralarında en iyi oynamayan olup yaşı diğerlerinden büyük olandır. bir süre sonra sövülecek yer kalmaz kaleciye dönülür. "abi sen de bacağının dibindeki topa bile vurmuyosun", " abi toptan korkuyosun ya","abi bacak arasından gol mü yenir rakip sahadan" lar havada uçuşur. kalecinin cevabı hazırdır: abi ben size söyledim iyi kaleci değilim diye. o zaman yapmasaydınız kaleci. bir daha da olmam. bu söze söylenecek tek kelime yoktur. bu cümleyle birlikte diğer sporcular göt olmaya başlarlar. aralarından biri "beyler atalım mı 2 bira " der.bir ya da iki kişi kabul eder, diğer odunlar olmaz der yollarını tutarlar.
suya ve sigaraya saldıran terli ve bir o kadar da pis kokan insanların ortamıdır...
maglup takımın bir an önce kaçmak istedigi galip takımın bir türlü terkedemedigi mekandır genelde.
maglup tarafta genelde takımı kuranın agzına sıçılır.
yine böyle bi maç sonudur.rakip 3. lig topçuları ve besyo ögrencileri karışımıyken bizim takım bizim yurdun 8 derece miyop ineklerinden oluşmaktadır.rakip dalga geçmiştir bizimle sahada ama maç sonu cool takılmaktadırlar.maglup takımın soyunma odasında huzur bozan bi sessizik söz konusudur.odada birkaç tane galip takım oyuncusu da vardır.birinin bu sessizligi bozması gerekmektedir.ben çok ama çok ciddi bir tavırla:
-arkadaşlar müdüriyetten geliyorum
-(herkesin başı havaya kalkar beni dinlemeye başlar ciddi ciddi)ne diyolar!!
-ya arkadaşlar.15 yiyen takımdan ücret almıyorlarmış.biz 14 te kalmışız.of of
bir kısım oyuncu maçı tartışır:
(bkz: şahsi oynuyorsun amına koyim)
(bkz: ilerde boş boş bekledin maç boyu)
(bkz: kalecimiz olsaydı yenerdik)

kimisi midesini düşünür:
(bkz: ahmet bi gazoz alda içek)
(bkz: su yok mu ya)

kimisi de organizasyon derdindedir:
(bkz: haftaya yine oynayalım mı)
(bkz: beyler kişi başı 5 lira düşüyor eller cebe)

ayrıca: beyler ayağınıza sağlık
taşşak kokar.