bugün

(bkz: uzun adam)
kardeşim bunları ne çabuk unuttu bu halk demişsinde, bu halk bunları bilmiyor ki unutsun. bilmediği için bu durumda zaten. osmanlı devleti'nin örnek alınması gereken padişahları vardır, yok değil. hatta oldukça fazladır. hepsi atamızdır, türk'tür.

fatih, yavuz, kanuni, abdulhamit gibi dünyaya nam salmış padişahlarımız vardır. fakat osmanlı devleti son dönemlerinde, lale devri olsun, yapılan hatalar olsun hiçte halkımızın sandığı gibi bir devlet değildir. bizim halkımız yavuz'a, kanuni'ye kadar olan dönemin tarihini öğrenip osmanlı torunuyuz diyor sadece. ne yazık ki.

zaten bu milleti bölmeye çalışanlar belli, osmanlı iyiydi türkiye kötü diyenler, pkk yandaşları ve kürt vatandaşları gaza getirip karışıklık çıkaranlar, feto gibi vatan haini cemaatler vesaire. bakıyorsun hepsi atatürk'ün zamanında önlem almaya çalıştığı tipler. gel bir de bunu millete anlat. ben yoruldum birazda siz deneyin.

tarih değil hatalar tekerrür ediyor. - ıı. abdülhamid
halkı savaş sonrası fakirlikten kırılıp, açlıktan perişan olurken, köşklerde rakı masaları kurup gününü gün eden diktatörlerin aşıklarına dert olan padişahlardır.
işin garibi en güzel günlerinde saray yaptırmamalarıdır. ne zaman devlet olarak geriye düştü osmanlı, diğer devletlere güçlü görünmek için saraylar yapmaya başladı.
padişah 1. recaib olabilir.

bir de ingiliz gemisiyle topuklayan halife var ama

ona sonra gireriz.
savaş mı? aman banane bee. onu boşver de şöyle güzelinden bir saray yaptıralım da ameriga avrupa çatır çatır çatlasın. zaten hepsi bizden korkuyor. yalansa yalan de.
Nasıl olsa biri kurtarır. Ben iki saray daha yaptırayım şu köşeye.
Bir yerden tanıdık geliyor ama nerden acaba. Şüphesiz balikesirli sinirlendi.
ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler
o kadar cariye, hizmetci ve bademlik varken 3+1 daire mi yaptıracatı? padişahlarıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar