bugün

70 yaşında adamı hacamat eden halil totoşunu savunan postmodern dallamadır.
Hayvan dahi olamazlar.

Bir insanın dini, mezhebi, ırkı ve dili şiddetin üstünü kapatmamalı. Yine diyorum, şiddet suçtur. Bunu yapan bir insan savunulmamalıdır. Empati yapın, aynısı sizin babanızın başına gelse yine şu sanatçı müsveddesini savunur muydunuz? Yazık.
halil sezai akabeli bir sanatçı olmasından olabilir.

akabeliler birbirini tutar.
Ev alma komşu al derler.

Yaşanmıştır, böyle bir durum yaşanmış ve tarafların arasında ki yaşananlar bilinmediği için konuya nötr kalınmaktadır.

Baban yaşında adama vurulur mu?
Kendinden büyüğe küçüğe el kalkar mı?
Hasseki (eğitim ve araştırmaya) niz.
Boşuna duyar kasmayınız.

Bu olaydan bağımsız olarak; Af edersiniz ama bazen öyle şeyler yaşanıyor ki vurmak şöyle dursun ibret-i âlem için Taksim meydanında yatırıp dikersiniz.

Dışarıda arabanızı çivi ile çizen, bina girişinde veya daire bulunan katta su vanasını kapatan sizi banyoda susuz bırakan, çalışan çamaşır bulaşık makinesini düşünmeyen, kafanıza halı çırpan, fazla gürültü ses yapan, gelen kargocuya böyle birileri yok taşındı diyerek kargoyu geri yollayan, bina önü merdivenleri çöplüğe çeviren, bina giderlerine karışmayan ve para verme tamam denilmesine rağmen yapılacak boya izolasyon bakım merkezi sistem (örn: uydu internet aydınlatma vb bakım) çalışmalarına karşı çıkıp engelleyen, arabasını 3 akrabalık yere tek başına yanlamasına her seferde park eden vs vs vs...

Böyle insana bir yerden sonra Allah yarattı demeyip tekme tokat dalmak.
Sonra sözlükte sadece görüntülere bakıp baban yaşında adama el kaldırdın, bu hayvanlık de.

Hayır, bu insanlık.
Asıl hayvanlık buna neden olmaktır.

Ne diyeyim?
inşallah başınıza gelir de anlarsınız.
üstteki saçma yazıya cevaptır.

insanlar ile birlikte yaşıyoruz.. muhattabın yani komşun ruh hastası olabilir ..sana zarar vermeye çalışıyor da olabilir ..ama kendi adaletini gidip araman en basit anlamda salaklıktır. çünkü iş öyle bir noktaya gelir ki kaçındığın zarardan bin kat daha fazla zarar görürsün. örnek halil sezai. delikanlı gibi girdi komşunun evine. şimdi el pençe divan ..bi bok yedim ben hayvanım diyor. hayatı kaydı.
Halil sezai'yi tanımam etmem, şarkılarını da pek sevmem. Mevzunun içeriğini bilmediğimden kimin haklı kimin haksız olduğu konusunda da yorum yapamayacağım fakat "yaşlı başlı adama vurulur mu?" Sorusuna verebileceğim bir cevap var.

Evet kardeşim yaşlı başlı adama da, kendinden küçüğüne de vurulur. Bir insan sana, ailene ve sevdiklerine küfür ediyorsa, tehditler savuruyorsa ve senin kullanmamak için kendini zor tuttuğun fiziksel şiddeti sana uygulamaya kalkıyorsa, o insanın yaşının bir önemi kalmaz. Her ne kadar parolan sevgi de olsa yeri geldiği zaman haddini aşanlara karşı şiddeti de bir enstrüman olarak kullanacaksın. Yoksa toplumsal ahlak normlarının ardına sığınarak çok üzerler sizi. Bir insan sikmeli sokmalı küfürler edecek yaştaysa eğer dayak da yiyecek yaştadır, geçiceksiniz bu işleri.

Önce insanı kışkırtıp çileden çıkarırlar ondan sonra vay efendim o senin dengin mi, utanmıyor musun bilmem ne... Hassiktir ordan iki yüzlü kaşarlar. o benim dengim olmayan adam, beni kendisine vuracak raddeye getirene kadar nerdeydiniz?

Dilerim ne olursa olsun yaşlı bir insana vurulmaz diyenlerin kapısına bir gün dengesiz ihtiyarın biri dayanır da, o zaman uygularlar sorunu konuşarak çözme tekniklerini.
Bu ülkede bildiğim bir tek adalet var, Adalet Ağaoğlu.

Kim ne zarar görüyor?
Hakkını hukukunu arayıp devlete adalete sığınan, koruma altına alınan veya evliliklerde uzaklaştırma alan, boşanan, tehdit edilen ve sonunda öldürülen insanlara mağdurlara bakın.

Sahte ayıplı mal satan, son yayınlanan gıda maddesi olarak geçen ama zehir satan şirketler ürünlerin sahiplerine bakın.

Trafikte resmen cinayet işleyen, insan öldürenlere bakın. Bırakın tehlikeli ve trafik kurallarına uymayanları...

Allah için konuşun, bir tane olay gösterin bana "oh adalet yerini buldu" dediğiniz bir tane olay gösterin.
Gösterirsiniz, hapise giren katil tecavüzcü tacizci sapık dolandırıcının başka mahkumlar tarafından öldürülmesini yaralanmasını.

Son olarak salıverilen onbinlerce suçlu ve haberlerde ortaya çıkan feci durumlara bakın.

Siz neden bahsediyorsunuz?
Öldürülen, tecavüze tacize uğrayan, dolandırılan, yaralanan, geleceği hayatı maddi manevi yok olan insanlara bakın.
Buna neden olanlara bakın.
Ondan sonra basit bir komşuluk ilişkisinde olacak yasal durumu tartışmayı anlaşmazlığı çözecek adalet sisteminden bahsedin.

Adam maske takmıyor, maske tak diyen polise vatandaşa tekme tokat dalıyor.
Sonuç?
Kaç lira ulan cezası yaz, al paranı diyen kusulası insanların çoğunlukta olduğu ülkede, Corona tedbirleri kapsamında denetleme yapan polisin yüzüne tüküren, karantinadan kaçan 130.000 insanın, corona olduğunu bildiği halde bilerek düğün dernek taziye gezip insanlara virüs bulaştıranların ülkesinde yaşadığını bilmeyen saf mısınız (bunu Avrupa'da yapın görün) nörolojik bir vaka mısınız?
Gidin de Avrupa'da Corona kapsamında karantinadan kaçan, insanlara virüs bulaştıran, polisin yüzüne tükürenlere neler yapılıyor görün.
Hele ki Amerika'da...
Maskenizi çıkarın polisin üzerine yürüyüp tükürmek isteyin sizi mermi manyağı yaparlar.

Halil Sezai konusuna gelirsek...
Adam sanatçı mı şarkıcı mı neymiş, bilmiyorum.
YouTube da mı ne yayın yapıyormuş onu da bilmiyorum ama takipçi popülariteye falan önem verdiği için linç yememek için pişmanım yaptığım hayvanlık pişmanım falan diyor.
Tıpkı karısını 40 yerinden bıçaklayıp karımı seviyorum diyen adam misali.
Nasıl olsa kader kurbanı, bir hata, bir anlık öfke diye 3-5 sene sonra dışarı çıkacak olduğunu bilen insan gibi konuşuyor davranıyor.