bugün

Şarkıları Cem Adrianla aynı tarzda. Hatta ikisinin düet yaptığı bir şarkıda var. Bazı şarkılarını seviyorum bu adamın. Tarzıda değişik, güzel yani.
saç fetişi sadece onda vardır.
alkollü gibi şarkı söylemek.
herkesin anlayamayacağı tarzdır. türkiye'nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan birinin tarzını sorgulamak kimseye kalmamıştır şüphesiz.
las vegas tarzı caz arabesk karışımı uzun havadır.. en ala delikanlının bünyesi dinlemeye 20 dakikadan fazla dayanamaz. dayanabilirim diyenin alnını karışlarım. arkadaşın göğüs kafesine boğa oturmuş, ses teline mini mini bir kuş konmuş gibi sesi çıkıyor.
efendim bu hususla alakalı bir fıkrayı da anlatmadan geçemeyeceğim. bekri mustafayı tanırsınız, 4. murat zamanında ayyaş bir meczup. hazırcevaplılığıyla da meşhurdur. neyse efendim bu zat bir gün sultan ahmet camiinin önünden geçerken bir cenazenin orada musalla taşında yattığını görür. camii imamı izinli olduğu için cenaze ortada kalmıştır. neyse cemaat yalvar yakar bekri mustafadan cenazeyi kıldırması için ricada bulunurlar. mustafa da yarı gönüllü yarı gönülsüz duruma razı olur. cenazeyi kıldırır, defn ederler, daha sonra bekri cenazeye telkin ve telmihte bulunmak üzere mezara iner. dinleyin iyi okuyun. söyleyecekleri ibretliktir:
-ey mefta, sana ahirette ümmet i muhammed in halinden ahvalinden sorarlar. bekri mustafa sultan ahmet e imam olmuş de onlar anlar..

hasılı, halil sezai bu ülkenin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi sanatçıymış (!) anladınız umarım.
4 dakikalık şarkının 2 buçuk dakikası aağılamaktır..
Anirmaktir.
kendi içimde bulunduğum ruh halime en uygun tarzdaki sanatçılarımızdandır. yok böyle bir bohem ve duygu yoğunluğu arkadaş, keşke tüm şarkıcılarımızın gereksiz şarkılarıda bir nebze halilciğimizin tarzına ve kalitesine benzese.
adam ayyaş.
Fazil say'dan nefret etmeme karsin bu adama laf atmasini dort gozle bekledigim ne dedigi belirsiz sarkicinin tarzi
bir parçanın içinde "yo yo" geçiyosa rap, "oy oy" geçiyosa halk müziği, "ay ay" geçiyosa Halil Sezai tarzıdır.
alışılagelmiş sözlerden farklı sözler yazarak insanın içine işlemiştir. ses olarak da farklıdır. tarz olarak çok farklıdır.
slayerın tarzına siker dersek eğer, halil sezai sikilir. kötü anlamda demiyorum bunu. çok altta kalan bir müzik. sabun köpüğü de denebilir.
giderii var..
müzik piyasasında kalite bu kadar vasatın altindayken, fena da gitmiyor. Bosversene dedirten tarzdir..
(bkz: halil sezai nin pantolonu).
ağaayyyyyaaa ağaaayyaaa aaağeaaahhyyaaa şeklindedir.güzeldir.*
okulda evde her yerde söyleyiş tarzı ile alay edilmekte.
ama benim için o baştacıdır,candır.ikinci cem adrian'dır.
isyeeeaaannn tarzında sözleri var güzel ama değişik söylüyor ben bazen anlamıyorum.
ağzının içine mikrofonu sokup mideden şarkı söylemek nasıl bir tarz ise bu adamın tarzı da odur.

nasıl ki maykıl ceksın renk değiştirdiyse bu da tarz değiştirmelidir.
müslüm babanın içine biraz elma çayı birazda yann tiersen eklenip karıştılmış halidir.
vallahi kasmaya gerek yok bence. cevap basit;

(bkz: melankolik)
kim ne derse desin halil sezai sanatçıdır. piyasadaki sanatçıları çoğu canlı şarkı söyle(ye)mezken bu adama laf söylenemez. sarhoş olup söylüyor, "isyeaan" tarzında söylüyor, anlaşılmıyor diyenler de bu adamın tarzını anlamıyor demektir. bu tarz meselesidir arkadaşım . kimi çılgındır kimi çok efendidir kimi şarkı söylerken fena dağıtır halil sezai de böyle.
--spoiler--
eeiisssssssyeaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnn
--spoiler--