bugün

eğitim dediğin ana dilde oluru unutmuş insan söylemidir. eğer bu kadar bilimsel çalışıyorsan. yaz güzel bi' makale dünya anlamak için uğraşsın. bu ne ki bunu anlamak için türkçe öğrenmemiz lazım desin. örnek mi? serkan anılır ata uzay asansörü projesi
adamın evinden çıkıp siktiğimin okuluna gidebilcek parası bile yoksa kimsenin horlıyamıcağı öğrenci de olabilir bunlar.
türkçeyide doğru düzgün konuşamayan gençtir. ***
(bkz: ingilizce bilmeyen bir basbakana sahip olmak)

önünde böyle bir örnek olunca yadırganmaması gereken türk genci.
özentiliği yüzünden başka diller öğrenebilmek uğruna bi tarafını yırtan ama bunu yaparken türkçe denen dilden bihaber kalmış, daha "de" ve "ki" eklerini bile doğru yazmayı beceremeyen bir türk gencinden daha salak olamaz emin olun.
illaki ingilizce bilmek zorunda değildir.fransızca,italyanca,almanca,portekizce,rusça dillerini bilip ingilizceyi bilmeyen bir sürü kişi salakmı olmaktadır?
ingilizce öğretmenleri için özel ders yoluyla elde edilecek potansiyel maaş kaynağıdır.
kendini salak olarak nitelendirenler kadar salak olmayandır.

ingilizce; (çok üzülerek söylüyorum) özel sektör veya kamuda, iyi mevkilerde çalışıyor olmanın ön koşullarından biri. öğrenmemiş olması kendisi için büyük dezavantaj olacaktır, lakin bu onun salak olduğu anlamına gelmez.

ne dil bilenler gördük anlatmaktan ve en önemlisi anlamaktan aciz.

böyle ipe sapa gelmez tasvirler yapmıyor musunuz, kendimden geçiyorum.

bu yazdıklarımı anlamayan ingilizce bilen ideal türk gencine! özel mesajla çeviri yapılır.

edit: yazdığınızın arkasında durmadan başlık değiştirmek moda olmuş. siz ingilizce nasıl dersiniz, bizde kaypak denir. tam çeviremedim..
(bkz: ben almanca biliyorum)

+

(bkz: almanca bilmeyen yazar)
yabancı dil öğrenmenin her okulda mümkün olmadığı eğitim sisteminde salaklıkla suçlanamayacak öğrencidir. eğer bu önerme doğru olsaydı kendi dillerinden başka hiç bir dil bilmeyen ingilizlerin süper zeki oldukları önermesi de doğru olurdu.
türk gencine salak, dingil şeklinde hakaret edenler gibi bir zihniyete sahip olmayan gayet terbiyeli bir türk gencidir.

bir de uludag sözlük gibi herhangi bir sözlükte celebrity olmaya çalışmaz.
ingilizce bildiği için bi tarafı kalkıp, bilmeyenlere salak diyenlerden daha az salak olma olasılığı yüksek adamdır.
bazıları "adam ol da ingilizler türkçe öğrenmek zorunda kalsın" der, bu türk gençlerinin. ben dahi hak veririm. haklıdırlar.