bugün

2023 çü tayfasından yeni bir yazar.
2023 te lozan ve diğer tek parti eseri anlaşmaların sona ereceğini biliyorum.

buna dayalı olarak ülkenin 2023 te tam bağımsız olabileceğini düşünüyorum. yani düşündüğünüz gibi kıçı kırık bir parti propagandacısı değilim.

ve ayrıca tabi cumhuriyetin kurulduğu sıralardaki gibi görünürde kahraman, esasta memleketin bağımsızlığını baltalayan bir hükümet başta olursa bağımsızlık konusunda yine bir 100 yıl avucumuzu yalarız...
feryat.
neyin feryadı olduğunu bildiniz,evet.

--spoiler--
din,din,din,dindar,dindara zulüm,namaz kılmamak,din,dini kullanmak,dindara zulüm,din.
--spoiler--

yaşadığı ülkenin şeriat ile yönetilmediğini bellerse siyasi yorumlarında dini birincil faktör olarak kullanmamayı öğrenebilecektir ama zihni dogma ile sıvanmış.
böyle adamlar yüzünden ateist olası bile gelir insanın, ya sabır.
ben bu ülkenin şeriat ile yönetilmesini istiyorum. feryat ise tam da bu yüzden.

kişilerin inancı başkalarının yorumlarıyla kırılacak kadar zayıfsa kişi kendine bakmalı...

ayrıca kendine müslümanım diyen bir insan allah'ın kanunları ile yönetilmeyi abes bulmaz. gerekli ve zaruri bulur.
dokuzuncu nesil haksız yazar.
copy paste şakirt.
hoş gelmiş diyen olmamış. çok ayıp uludağ sözlük.
hoş geldin nesildaş.
(#16363151)
(bkz: hadi kemalistler bunu da açıklayın)
(bkz: #16364083)

şeklinde bir entry girerek yarım yarım yarmış ucundan cahil sözlük yazarı.

not: napoleon bonaparte öldükten yaklaşık altmış -rakamla 60- yıl sonra mustafa kemal in doğduğunu hesap edersek, girilen entry matematik bilime aykırı bir önerme olur.
herkesin bildiği doğruları "atatürk dönemi yalanları" adı altında kaleme alarak neyin peşinde olduğunu belli etmiş şakirt kişi.
kral edward'ın atatürk'ün elini öptüğüne inanan varsa zaten, önce ben amına koyayım...
nasıl yılan dilli birisidir bu adam. bu ne kin, bu nasıl bir gözü dönmüşlük?

en kötüsü bu nasıl bir cahillik? ne alıp veremediğin var atatürk'le?

büyüklerin kurtuluş savaşı yıllarında idam mı edildi, intikam duygusuna sahip insanların yaptığı hakaretlere benzer cümlelerinin sebebi nedir?

hakaret editi: hakaret demek yalnızca küfür demek değildir. hakaretin sözlük anlamı küçültücü söz veya davranışların tümünü kapsar.
ironi yaptığı entry'yi acele bir şekilde silen yazar.

ironi yaptıysan bıraksaydın da biz de okusaydık entry'yi. şakaydı o şakaydı ehehe diyerek silmiş. bir şey bilmeyen, biliyormuş gibi yapan yazardır kendisi. kısa soluklu bir yazarlık olması dileğiyle. *
brad pitt
"her sarışın aktörün en büyük rüyası atatürk rolünü oynamaktır." - brad pitt
(31.07.2012 02:05)

silinme gerekçesi:
entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

(31.07.2012 02:26)

ironi... sözlük yönetimi sildi yazılarımı. canlanmak üzere bekliyorlar.
neden yılan dilli olduğunu anlamadığım yazar. atatürk ile ilgili yalanlar başlığına göz gezdirdiğimde, atatürk'e yönelik bir hakaret görmedim.
diğer girilerinde de "küfüre" ya da benzer sözlere rastlamadım.
yılan dilli olmasına, atatürk'ü eleştirmesi sebep gösteriliyorsa yanlış yapılıyor. herkes tenkid edilebilir. hatası olduğuna inanılıyorsa edilmelidir de.
şeriat istiyormuş. bir yandan elalemi cahillikle suçlarken, diğer yandan müslümanların buna karşı çıkmaması gerektiğini yazarak elalemin müslümanlığını rahatça sorgulamayı marifet bilen takunyacı, şirk nedir bilmez misin be?

hadi onu bilmiyorsun, be adam yunanlılarla çarpıştığımız sırada şeyhülislamın mehmetçiğe vatan haini dediğini bilmiyor musun?

ingiliz yalakası padişahın dini kullanarak bir çırpıda kuvay-i milliye'yi gavur ilan etmesinden, "öldürülmesi cennetliktir" diye fetva vermesinden, çıkan isyanlar sonucunda giden nice candan da mı haberin yok? yoksa dedelerin ingilizler için isyan edenlerin arasında mıydı? birilerinin gütmesini, koyun olmayı bu kadar mı istiyorsun?

be v for vendetta kılıklı cüppeli, düşüncelerin öldürülemediğini biliyorsun da tarihin de silinemeyeceğini niye gözden kaçırıyorsun...
tarih tarihte kaldı. şeyhülislamın saçma bir fetvasının hesabı neden benden soruluyor onu anlamadım ? peki dünyada şeriatla yönetilen ve yönetilmiş tek devlet osmanlı mı ? hadi osmanlı nın son 120 yılını geçtim. öncesinde kötü mü yönetiliyordu ?

ve ayrıca evet ben şeriatla. yani allah ve resulünün kanunlarıyla yönetilmek istiyorum. bunun cehaletle ne alakası var ? siz aklınızı zincire vurmuşsunuz bence. kırın. daha da fazla tartışmak istemiyorum şu saatte.
şeriat istemesinin neden yadırgandığını anlamadığım yazar.
kur'an'da, "Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kafirlerin ta kendileridir" anlamında bir ayet var iken, kendisi de islâm dinine mensupken bu gibi bir istekte bulunması son derece doğaldır.

ingiliz yalakalığı meselesine gelince, orada bir durmak lâzım. en azından, atatürk'e eleştiri yönelten birisine karşı osmanlı sultanı'nı yalakalıkla itham etmek, itham eden için son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

atatürk'ün istanbul'da olduğu sıralar, minber gazetesine verdiği demeçte
ingilizlerden daha hayırlı bir dost olmayacağı, ingiliz hükümetinin osmanlı'ya karşı olan iyi niyetinden şüphe etmediğini beyan etmektedir.
dilerseniz sina akşin'in kitaplarına, dilerseniz erol mütercimler'in "fikrimizin rehberi" kitabına da bakabilirsiniz. bu iki kemalist akademisyenin kitaplarında dahi kendine yer bulur bu demeç.

başka?
bundan başka, ingiliz gazeteci ward pierce hatıralarında, m.kemâl atatürk'ün ingilizlerden valilik talep ettiğini yazar.

başka?
levazım reisi ömer lütfi bey, mustafa kemâl atatürk'ün "ingilizler ile anlaşmak gerektiğini söylediğini" aktarmaktadır.

hâl böyle iken "ingiliz yalakalığı" ile itham etme şenliklerine bir son vermek gerek diye düşünüyorum.

ilkokul, ortaokul ve lise tekrarlarından başımızı kaldırırsak, o fetvanın silah zoru ile verildiğini anlayabiliriz. fevzi çakmak'ın bu husustaki beyanatları ortadadır.
her müslüman gibi müslümanca islami ölçülerde yönetilmek isteyen yazar. bundan doğal ne var.
her din yobazı gibi atatürk düşmanı olan yazar.
(#16386502) link istemenin yasak olduğunu bilmeyen şakirt yazar.
gay yazar.
not : bu da senin hakkında bir iddia.
içki masalarının değişmez müdavimlerinden, sevimli bir deist kardeşimiz. sabahın ilk ışıklarına kadar diskolarda barlarda eğlendiğimiz, çılgınlar gibi seks partilerine katıldığımız günleri nasıl unutabilirm ki ? hey gidi günler be..
akliyla arasi iyi olmayan yazar.
bir iddiaya taraflı bakan yazarlarca linç edilmeye çalışılıyorum ama sözlük yönetimiyle konuştum. nick altımda yazılanlar silinmeme falan sebep olmuyormuş...

dediğim gibi yazdığım bir iddia, siz ise taraflı bakıyorsunuz, çemkirmeniz normal.
yobaz, şeriatçi, atatürk düşmanı, potansiyel talibancı, ayrıca düşman olduğu kimseleri karalayarak batırmaya çalışacak kadar haysiyetsiz bir it yazardır.
şeriatçıyım evet, bu doğrudur. fakat yobaz değilim. yobaz olan siz kemalistlersiniz.

ben internette bir iddia gördüm ve paylaştım.

illa küfür edecekseniz ise rıza nur'a edin. iddia sahibi o çünkü.