bugün

adalet bakanı tarafından açıklanan ilk derece mahkemelerde görev yapan hakim ve savcılara verilecek zamdır.
Polise karşı yürütülen operasyonu desteklemeleri için verilen rüşvet.
Bir Madencinin ayda kazandığı paranın 2 katı olan zamdır.
(bkz: adalet nedir) kavramının tam zıttıdır
asgari ücretin üzerinde olan zamdır. haram olsun denilecek zamdır.
güzel bir gelişme.
(bkz: zaten savcı olacaktım)
Rüşvetin devlet eliyle verilmesi durumudur. Bunun başka bi manası yok.
icraat ve kararlar hususunda yoğuranlar tarafından kıvama getirilmiş, memnuniyet verici kararlara imza atmış olmalarından mütevellit ödüllendirilmeleridir.
Tek bir masumun canını yakmışlarsa ve tek bir haksız kararın altını imzalamışlarsa bu paranın kefen parası olmasını, hayrını görmemelerini dilerim.

Masumiyet asla geri gelmez, Mary Stanley.
midesizler için sıkıntı yaratmayan zamdır.
Bağımsız yargıda hakim ve savcı teminatı kapsamında bu yargı mensuplarının bağımsız ve tarafsız karar verebilmelerinin faktörlerinden biridir geçim sıkıntısı yaşamadan maddiyaten tatmin olarak görevini yapmak.

Ancak dikkatinizi çekerim ki bağımsız yargı dedim, sus payı yahut aferin şekeri olarak sunulan zam, bu hakim ve savcı teminatına girmediği gibi hiçbir vicdana da sığmaz.

Gönül isterdi ki bağımsız ve tarafsız yargı olsun, hakim ve savcılar da hakettikleri ücretleri alsın. Ama burası Türkiye, herkes birbirinin sırtını kaşır maalesef.
(bkz: öagh hain)
Hsyk seçimleri öncesi oy toplamak için verilen zamdır. Yargıda bağımsızlığın hikaye olduğunu bir kez daha göstermiştir.
asgari ücretin 846 tl olduğu bir ülkede bir kalemde 1150 tl zam yapmak siyasi anlamda ilmeği boğaza geçirmektir. büyük cesaret.
Siyasal rüşvettir.
çok geç kalınmış zamdır. yargı mensuplarının her daim farkı olması gerektiğine inanmaktayım ki özlük hakları kesinlikle iyileştirilmeyi gerektiriyordu. kafası başka bir şeyde olmayan savcı soruşturmasını sağlıklı yürütecek sağlıklı kafayla çalışan hakim en doğru kararı verecektir. hiç kimsenin etkisi altında kalmayacaktır.
herkese şapur şupur bize gelince ya rabbi şükür durumudur.
Hak edeni vardır haketmeyeni daha çok vardır.
acaba kamu avukatlarına da bir güzellik gelir mi diye umutlandıran durumdur. zira pratisyen hekimin net maaşı bir kamu avukatının bürüt maaşından yüksektir ve her nedense devlet planlama dairesinin ücret tablolarında her zaman kamu avukatlarının ücreti bürüt ücret üzerinden gösterilir dr. maaşları ise net, buna rağmen kamu avukatlarını nücreti daha az göründüğüne göre varın gelin siz net ücretimizin ne kadar olduğunu düşünün.
Enflasyonu asgari ücret kadar etkilemiyorsa demek ki. bok yesinler.
O zamma 1 ay çalışırım lan ben diyecek 300 000 kişi var memleketimde...
hangi katil, hırsız, dolandırıcı, tecavüzcü, it kopuk varsa dışarı salan; gücü sadece namuslu vatandaşları korkutmaya yeten; haklı olanın haklılığını ispat etmesi için yıllarca hapis yatması gereken; hak arayan insanların müracaat alanı olmaktan çıkıp büyük şirketlerin, bankaların, iktidar odaklarının kitleleri sömürmesi için minareyi kılıfına sokan, adaletin bir tarafını hepimizin kıçına teker teker sokan bir takım muhterem insanların sonuna kadar hak ettiği zam.
Az bile.
Vuhuu diyerek tepki verdiğim olaydır.Ben şahsen ikna oldum şimdiden hakimlik savcılığa çalışmaya.
hsyk seçimleri öncesi önerilen rüsvet ya da vaat.
Büyüyünce savcı olacağımı anladılar tabi zam üstüne zam bu bana tanrının bir işareti tamam olay kapanmıştır ay em savcı.