bugün

oylamanın entry e değil yazar a yapıldığının göstergesidir.
(bkz: şike var)
(bkz: yönetim istifa)
(bkz: bırakın oylamayı)
(bkz: sozlukte yazar olmanın nedenleri)**
(bkz: moderator yeğeni olmak)
ben de 2006 nın mart ayının ilk haftasının listesi var. Jpg dosyası yaptım, her hafta açıp bakıyorum..

-aa lan gene bu adam birinci olmuş, helal olsun walla..ne çok birinci oluyo ya bu.
-lan bu çocukta da hep 4. oluyo ya, çeteyi genişletmesi lazım..
-yazik çocuk son sıradan hiç kurtulamadı, acidim bu hafta kendilerine...

ps: şeytan diyo aç photoshop u,koy 1.liğine kendini tatmin et dinmeyen arzularını..swh.

(bkz: who cares)

(bkz: who gives a fuck)

(bkz: kimin umrunda)

(bkz: kimin seyinde)

hayvan gibi edittt: lan benim entry de varmış bu hafta yaaa...puhahha o kadar eleştirdik...
arkadaş, eş, dost hatırının etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçek olsa da, cidden hakettenler de bir o kadar çoktur.

önemli olan yazılanlara kişinin nasıl baktığı, cünkü o anlaşılamamış yada benzerleri olduğu için arada kaynamış bir başlık yada entry, bir zaman sonra çok beğenilebilmektedir.

eğer yazar kendi yazdığı entryleri hala beğeniyor ve tekrar tekrar okuyorsa, haftanın hatta yılların en beğenilen entrysi o dur.
(bkz: popülariten mi var oyun var)***
bahsi geçen yazarların kalem kuvvetlerinin ispatı.
celebrity lerin yazdigi her entryilerin baskalari tarafindan zorla komik bulunmasinin en buyuk sonucudur.

onlar ne yazarlarsa yazsinlar, her zaman iyi oylayacak yalaka bulunur.

mesela

· gul suyu (4)

1. cilde iyi gelen bir sıvı.
ankarali

2. isparta civarinda uretilir.
cografyaci32

3. kotu bir kokusu vardir.
yeni_nesil

4. adamin biri gulmus karisida lale tarzi komik esprilere kaynak saglayan sivi*
sele_briti

ozel msj:

yalaka: abi puahhaahah ne komikti o espri oyle, yikildim yahu...bak elim ayagim titriyor hala..gozlerimden yas geldi.
dur hemen iyi oy veriyoruz...

(bkz: yalakalik sebepleri)
sözlük fotoğraf çeşitli forumlar veya neyle ilgili olursa olsun bir sitede iyi oyların tanıdıklara verilmesi mantıgından ileri gelir ve çok zararlıdır. bu akrabayı işe sokmak kadar tehlikelidir. gün gelir bir başbakan saçma bi sebebten hayatından olur gün gelir bir sözlük kendisini entrysiz bulur. o tanıdıklar kendi kendilerini oylarlar.* **
(bkz: sozlukteki ezoterik orgutlenmeler)
işi gücü bırakmış; her hafta, haftanın istatistiklerinin istatiğini tutan arkadaşların pek sindiremediği durumdur. üstüne üstlük, sanki o yazarlar onlara bana oy verin demişçesine iftiralarda bulunmuşlardır **. bir ara seri eksi oy veren ibne çıkarılmıştı şimdi de son gözde, haftanın iyilerine girenler oldu. daha neler çıkacak bekleyip göreceğizdir.
ayrıcana, daha kimseleri tanımıyorken ben de girmiştim oralara bir ara, lan bikaç kişiyle * tanıştık bir daha istatistik yüzü göremedik anasını satayım. nasıl oy isteniyorsa söylensin ben de isteyeyim o zaman msn de boş yere yer kaplamasın değil mi o kadar insan. **

ahanda bir ayrıcana daha;
(bkz: tribüne oynamak)
en iyi olmadığını düşündüğünüz, yani ordaki listede olmayı haketmeyen bir entry varsa kötü oylayıp tatmin olabilmektir. bakın kötü oylayın demiyorum.* neyse benim böyle bir derdim yok diyenler özel mesaj atsın istediği entrysine iyi oy vereceğim. bakın kötü oy vermeyeceğim demiyorum. *

küçük emrah'ın kemikleri sızladı valaha!
zor değildir. isterseniz sözlükten 30 kullanıcı adı alır. sonra hepsiyle kendi yazınızı oylarsınız. işte birinci sizsiniz artık. ama ne denli haz verir tartışılır.
EN iYiLER LiSTesine girmek çok büyük bir olay mıdır ki bu kadar büyütülmektedir.yazarlığını yap , iyi olduğunu düşündüğün şeyi yaz ister haftanın iyisi ol, ister kötüsü... **

BiR DE EĞER YAZDIKLARINI birileri beğensin diye yazıyorsan orası ayrı tabi.
ya abi ben yazıyorum ama oylanmıyor en iyisi onlar neleri beğeniyorsa bende ona göre yazayım diyorsan bi takip et bakalım kimler neler yazmışlar da girmişler oralara.
yine mi olmadı o zaman şike var kardeşim aynısını değişik yazdım olmadı alla alla *
haftaların en iyilerine giremeyen biri olarak bok atma çalış sen de yap!sevmediklerimi o listede görsem de abi yapıyor napayım ayar mı vereyim diyim. hem girsen ne olur girmesen ne olur ? ben eskiden giriyordum da ne oluyordu? **
yanlış tespittir. deep ve pulp fiction dışında sürekli değişiyordur. ha sözlükte "aktif" yazan yazar sayısı azlığı nedeniyle bu değişimin tamamlanması kısa sürüyordur. o yüzden aynı yazarlar gibi gelmesi normaldir.
sözlükteki az oy kullanma hastalığından kaynaklanmaktadır. adam kayırma olsa geçen haftanın en iyileri kısmına tıklandığında http://www.uludagsozluk.com/zall.php diye bir sayfa açılır, zall'ın son 10 eseri gösterilir, demek ki aynı kişiler oy kullanıyor ve o kişilerin beğenileri de bu yönde, adam trabzonsporludur benim gibi, trabzonspor ile ilgili olumlu entrylerin hepsine şukela diyordur(lan yoksa kendimi ele mi veriyorum*), sen adanasporlu olarak oy kullanmazsan hep trabzonspor hakkında olumlu yazanlar listeye girer, meselenin özü bence budur.
hakkinda bilmem kac tane entry girilmis olmasina ragmen buyuk ihtimalle yine ayni yazarlar, ayni listeye girecektir. oyle umuyorum bu oylama konusundaki usengeclik boyle devam ederse, bir listeyi ayni kisi bile ele gecirebilir.
tamamen doğrudur. sen kendini parçalarsın ama baştan kaybetmişsindir. çünkü sen birinci değil üçüncü ya da ikinci nesil yazarsındır. kimse seni tanımaz ve yazılarını merak etmez doğal olarak. o sebeple yazıların uludağ sözlüğün sayfaları arasında kaybolup gider.