bugün

yeni merkez bankası başkanı olması beklenen hayli donanımlı ve eğitimli bir insan.
olursa hayırlı olsun.
cv sinde, istanbul erkek lisesi, boğaziçi gibi baba okulların yeraldığı insan.
valla hasret kaldıydık böyle cv lere.
Fazla “küresel” geldi bana.. fazla küresel..
Banka ceo’lukları, mücevher mağazası yönetim kurulu üyelikleri.. devlete de, çokuluslu şirket gibi bakmaz, ya da batıya olan sempatisi bizim topraklarımızdan fazla olmaz, inşallah..

Çünkü biz batılı bir devlet değiliz; benim bu yönde bir arzum, isteğim de yok. Ben olsam kendisini göreve getirmezdim. Ömrü hayatı amerika.. abd’de doktoralar, abd tandanslı boğaziçi’den mezuniyetler.. ben sevmiyorum bu kadar batı tarzını..
cv demissiniz de...

neticede bagimsiz bir merkez bankasi yok ortada!

kararlari tek bir biyikli adam veriyor.
yeni merkez bankası başkanı olarak adı geçiyor. şöyle biraz bakıldığında aşırı başarılı bir kadın oldoğu bariz belli oluyor. 1982 doğumlu bir yabancı olarak amerika'da Princeton da bir yılda doktorasını tamamlayan tek öğrenci olmuş. akabinde ABD'nin en genç finans profesörü olan bu kadın bir çok bankada üst düzey çalışmış ve CEO olarak çalışmış. yani kısacası aşırı başarılı bir kadından bahsediyoruz.

Bir türk olarak ben bununla gurur duyarım arkadaşlar. gurur duymaktan başka da bir şey yapamam.
Merkez Bankası’na atanan ilk kadın başkan.
Yine akp gelirse kadinlar çarşafa girecekti, yok erkeklerin 4. Karisi olacaktı falan , bunlar kadınları bakan , merkez bankası başkanı falan yapıyorlar. Ilginç.
Mehmet Şimşek tarafından mb bankasına atanması beklenen, epey donanımlı bir finans uzmanı ve yöneticisi.

görsel
görsel
görsel
e bu amerika'da.
niye dış güçlere veriyoruz şimdi merkez bankasını? en liyakatlisinden badem bıyıklı bir sürü dayı vardı sıra bekleyen.
Cehapelidir bu o yüzden gelmek istemez. Atamanın gecikme sebebi de bu galiba.
Bu kadın ilk bakışta Gal Gadot'u andırıyor. Ama sonra andırmıyor.
Gal gadot a benzeyen yeni mb baskanı.
işine karışmazlarsa ki bu çok zor başarılı olabilir. yoksa üzerler bebişimi. ağlaya ağlaya gider valla billa.
ben, kariyerinin tamamen amerikan tandanslı olması nedeniyle ataması hakkında olumlu hislere sahip değilim..
Kendi uhdesindeki dolar birikimi başına geçtiği kurumdan fazla olabilecek olan ilk ve muhtemelen tek mkb.
Cvden bize ne kardeşim pilav yapabiliyor mu bakalım.
ağlayarak gitmez inşallah. zaten türkiyeyi de torpil var liyakatsizlik var deyip terk etmiş diyorlar.
Gal gadot'u andırmayan yeni TCMB başkanı. Rockefeller'a ait bir şirkette çalışmış. Komplo teorisyeni ümmet ne diyecek acaba...
Dişi kemal derviş çıkmaz inşalla.
Yerli ve millilik vardı sahi. Ne oldu o iş? Kabinede de iki Avrupalı var.
çok güleç bir yüzü olan yeni merkez bankası başkanı. işi zor, umarım başarılı olur.
Amerika’dan Kemal derviş getirildiğinde ortalığı yıkan kişiler şimdi Amerika’dan yine birisi merkez bankasına getirildi. Hatta Amerika tarafından davalık olan ve güçlü bir bankayı batırarak gelerek.
https://www.youtube.com/watch?v=fSOco83GwBA

diploma tartışması bizi kesmedi, şimdi akademik sıfat tartışmalarını yapacağız.
kadının yüz ifadesi, benim ne işim var lan burda diye bağırıyor sanki.

görsel
Sevişmek isterdim bunla kollarımda olsaydı...
Kesin ya çok şirin.
evliymiş. şu an 44 yaşında.

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar