bugün

istanbulda 20 kadar şubesi bulunan, tatlılarıyla ünlü restaurant-cafe-pastane zinciri. wireless olmasından mütevellid genelde öğlenleri gidip hem yemek yediğim, hem de bilgisayarımı açıp çalışmak suretiyle vakit geçirdiğim ortam. hizmeti kalitelidir, ürünleri kalitelidir, fiyat olarak normalin biraz üstündedir ama ikramda sorun yoktur, yeter ki birşeyler yiyin, çay kahve hesabı yapmazlar. garsonları güleryüzlüdür.
sadece açık büfe kahvaltıları biraz pahalıdır, bunun dışında severiz kendilerini...
şirinevler meydandaki şubesi gidilip görülesidir hatta oturup kalkılmamasıdır. güllüoğlundan daha güzel baklava yaparlar. hacısayidin baklavasını yemediyseniz hiç tatlı yedim demeyin...
her boş bulduğum vakitte meksika usulü tavuk dönerine koştuğum yer.
Gloria Jean's Coffees Türkiye isim hakkını 18 zorlu rakibi geride bırakarak alan şirket.
Şirinevlerdeki meydan şubesine değil de Şirinevler e5 teki şubesine gidebilirsiniz. Çalışanlar olarak oldukça sıkıcı bir iş olsa da oturup bir kahve içmeye değer bir mekan sayılabilir. Yalnız pasta yemeye gerek yok zira çok da lezzetli sayılmazlar.
Kahvaltıda açık büfe ayağına acı acı sokmaktadırlar.
çok övgü üzerine deneme amaçlı geçenlerde kahvaltı için gittiğim mekan. şirinevler şubesine gittim. gerçekten memnun kaldım. kahvaltı lezzeti bir yana, yanında verdikleri ekmekler bile kendi yapımları ve sıcacık geliyor. özellikle ekmekleri göstermek istiyorum çünkü sadece çayla bile löp löp mideye gömülür. *

görsel