bugün

kızların %90 gibi yüksek bir kesimi tarafından şiddetle kıskanılmak.* *

edit: bunun neresi kötü diyeceksiniz değil mi ? kıskanmalarına bağlı olarak, güzel olan kızların arkalarından eleştirmeleri ve asılsız iddiaları dezavantaj kavramına örnek olarak gösterilebilir.
güzelin başı beladan kurtulmaz. heralde en büyük dezavantaj bu olsa gerek.
hemcinsleri tarafından "amaaan kaşar o herkese veriyo vermese bile muhakkak elletiyo her yerini" diye itham edilmek.
çevredeki insanların tek sorunları olmak.
saymakla bitmeyecek olan dezavantajlar silsilesidir.

öncelikle sizi deli gibi kıskanan ve bakışlarıyla rahatsız eden kızlar vardır mutlaka. giyim tarzınız ablukaya alınır. * konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. en ufak bir hatanızda bu gerzek kızlar sizinle dalga geçmeye ve sizi ezmeye çalışırlar. sallayın gitsin. ezik oldukları içindir bu hareketleri.. sizinle dalga geçecek olsalar bile tüm gözler sizin üzerinizde olduğu için kendini komik duruma düşürür aslında.

sonracığıma, yolda yürürken iğrenç iğrenç laflara maruz kalırsınız. malesef erkeklerin ağzının ayarı yok. iyice sapıttılar bazıları özellikle.
"ağzına veririm senin!"
"sikerim seni" gibi iğrenç lafları bile duyabilirsiniz. güzel iltifatlar da ediyorlar ama onu avantajlar kısmına yazarım. *

diğer kızlar sizi hep tehlikeli bulurlar. yani erkek arkadaşlarını ellerinden alacaksınız zannederler. güzelseniz eğer, potansiyel sürtük muamelesi görürsünüz evet bu böyledir. erkek arkadaşları size iltifat etsin birde! eyvah.. kesin kuyruk sallamışsınızdır. hiç, erkek arkadaşlarının ne kadar öküz olduğunu düşünmezler. kesin onun masum erkek arkadaşını siz ayartmışsınızdır. kızım al o embesil sevgilini de yaylan.

insanlar sizi salak zannederler. sanki güzel kızlar bir şey bilmiyormuş, aptalmış gibi davranırlar. tarih, siyaset veya güncel haberler hakkında hiçir fikriniz yoktur kesin! onlar öyle düşünüyor emin olabilirsiniz. sizi sadece süslenen, dip boyasından başka derdi olmayan, şımarık bir hatun gibi görürler.

he birde genelde, güzelseniz kesin sevgiliniz vardır ve mutlaka aşk acısı nedir bilmiyorsunuzdur! bu kuralı kim ne zaman çıkarttı gerçekten merak içerisindeyim. sanki güzel diye her seferinde aşkı hissedebiliyor, aşık olabiliyorsunuz! güzeller de acı çeker, güzeller de aşık olur.. reddedilir.

yakışıklı erkekleri hep çirkinler kaptığı için size de orta seviyede yakışıklı erkekler kalır. ama yo yo.. * bu çok iyimser oldu. çok tipsiz erkekler kalır lan. basbayağı öyle işte. bu, güzel kızların en feci dezavantajıdır. güzel olduğunuza lanet edersiniz, o cillop gibi delikanlıların yanında çirkin kızları görünce. bazen öyle kızlar görürsünüz ki iç güzelliği de fayda etmez yani.. bu hak mı? reva mı? çirkin şansı dilersiniz. "ben de mi bıyık bıraksam acaba? bende mi yağlı saçlarla dolaşsam acaba?" diye paranoyak düşüncelerde boğulabilirsiniz.

velhasılı kelam zor iştir güzel olmak.. özenmeyin böyle şeylere. *
fazla ilgiden bunalma, güzelliğin başa getirdiği dertlerden zarar görme vs.
söylemlere göre talihsiz olurlarmış.
türkiye'de güzel bir kız olmak, isteyeceğim son şey olurdu heralde. etraftan pek çok it, siz sokakta yürürken içinize düşecekmiş gibi bakar. pek çok hayvan tanıyan bir er kişi olarak da söyleyebilirim ki hakkınızda hiç güzel hayaller kurulmaz, özellikle de biraz açık giyindiyseniz veya bu hayvanlara arkanızı döndüğünüz vakit.

bu abazan memleketin kanayan yarası tacizdir zaten. bugüne dek dolmuşta, otobüste pek çok bayan bana "yer değiştirme" teklifinde bulunmuştur örneğin, sırf sağındaki solundaki hayvanlardan kaçabilmek için, varın siz düşünün.

bir de internetteki şu abuk sabuk arkadaşlık sitelerine sade bir fotoğrafınızı koymayagörün; çünkü her gün en az 50 tane gerizekalı tipin arkadaşlık(!) teklifiyle uğraşma zor zanaat. yahu fotoğrafı olmayan ama "müge" isimli bir profile bile her gün onlarcası yağıyor, öyle bir ülkedeyiz. ha ama yazdıkları tanışma mesajlarını okumak çok eğlencelidir, çok da dezavantaj sayılmaz esasında.

türkiye'den bahsediyorsak, burada er kişi olmak en güzel şeydir. kızlar için epey zor buralar.
nazar değebilir, nihayetinde düşüne gücü, üzerinize doğrultulmuş onca kem göz varken gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir.
çirkin kızlar tarafından ''orospu '' veya ''kaşar'' olarak adlarının çıkması. her güzel kızı orospu , kaşar sanıyorlar. çekemediklerinden ötürü. bu da güzellerin nazar boncuğu olsun canım.
sokakta yürürken sürekli hem kendine hemde ailesine küfür yemektir.
çirkin erkekleri beğenmek .
fiziksel guzellik kaynakli olaylarin negatif olan ve algilananlaridir. Bu cumle bir tanim idi. devam edelim.

sozlugumuzde ne kadar cok guzel kiz varmis ve neler cekiyorlarmis haberimiz yok. tanri yardimcilari olsun, sahiplerine bagislasin. simdi boyle deyince de kizarlar, feminist damarlari kabarir; oyle mala sahip olmak gibi degil, sevdigine bagislasin, kalbinin sahibine bagislasin anlaminda. bak cek elini o eksi butonundan. acikladik o kadar. basma kiz!
aslında nasıl kullanıldıgına baglı olarak degişebilecek bir durumdur güzel olmak.
iki türlüsü görülmektedir genelde;

birinci olayda biraz güzel olup binbir türlü makyaj malzemesi ile biraz daha güzelleşen, bunu birkaç güzel ve seksi kıyafetle birleştiren, sokakta gözlerin üzerinde oldugunu hissedip gaza gelen hele bir kaç erkekten iltifat aldıgında bir yerleri tavana degen kızlardır bunalar bir balon gibi söndürülebilir. sabah yataktan kalktıgında cekilen bir fotagrafları bütün herşeyi yıkmaya yeterlidir.

ikinci olay ise dogal güzelligi bulunan, makyaj yokken bile insanın bakmaktan zevk aldıgı bir güzellige sahip insanlardır. güzelim ben diye salına salına yürümeleri, kaprisleri yoktur. dünya tatlısı bir şirinlige bürünmüşlerdir işte bunlar için bir dezavantaj yoktur bu güzeller hemen fark edilmez bu yüzden de dezavantaj sayılabilecek şeylere maruz kalmazlar. heryerde çok fazla bulunmazlar digerlerine göre bu yüzden kıymet bilinmesi gereken güzellerdir. Ama nedense hep dünya cirkini erkeklerle takılırlar anlamak zordur bu düzeni.
O yüzden bütün dünya güzel olsun. *
(bkz: yakisikli ucgen vucut uzun boylu olmanin zararlari)
üstüne bide zekiyseniz kesinlikle yalnızsınızdır.
sürekli kıskanılmak, kızlar tarafından dışlanmak, erkeklerin sululuklarına maruz kalmak (gerçi erkeklere çirkinlerede sulanacak kadar midesiz oluyor bazen) erkek arkadaşın sürekli kıskançlık yapması, kısıtlamaya çalışması, nazara gelmek...
ahh dostlarım bir bilseniz güzel olmaktan ötürü neler çektim! bu dez avantajları dile getirip de canınızı sıkmak istemezdim ama genç werter in acılarını dahi geçti benimkiler yahu!
lakin bu dezavantajlara geçmeden önce entryleri okuyup bir tane güzel sözlük yazarı olmadığını görünce geri adım atayım dedim. sonuçta göreceli bir kavram imiş.
hepsi bir mütevazilik hepsi bir ben böyle diyorum ama tam tersi de olabilirim mesajı veren, güzel olarak sadece erkek ilişkileri ile dezavantaj yaşayan kızlarımızdır onlar.
onlar ki soğuk kış gecelerinde yalnız yataklarında güzel olmanın verdiği dayanılmaz huzurla uyurken sürekli kendilerini düşleyen erkekleri hayal ederler. tamam tamam bu kadar acımasız olmayalım. burasını salladım.
ama şöyle bir gerçek vardır dostlarım! güzel olan kızlar ın kendilerini ifade edişleri güzellikleri üzerinden olunca, bu kızların yazık ki tek ya da bir kaç yönlü kafaları çalışır ve bu bir dezavantajdır. örneğin sadece çok uyumlu giyinmeyi bilirler. bu konuda mükemmeldirler. ya da şimdi siz bilmem ne okuyan çok güzel kızlar var savunmasıyla bana gelmeyin, alnınızı karışlarım. bu kızların zekalarını ne şekilde çalıştırdıklarını ve tek düzeliklerini ortaya koymak istemiyorum şimdi. diğer gurubu da zaten tenzih ettiğimi anlamış olmanız gerekir. sonuçta akıllı insanlarsınız. bazı konularda çok yetenekli olabilmeleri hakkında üstlerine yoktur. ama çeşitlenip, farklı bir bakış açısı geliştirebilme veyahut yeni bir fikir sunabilmekten acizdirler. abarttım galiba!
aslında kötü bir şey söylemiyorum sadece insan olmanın kurallarından bahsediyorum o kadar. bir de bunların bilmişleri vardır ki ordan burdan edindiği kısa makale bilgileriyle akıllı olduklarını ispat etmeye çabalarlar ki bence çok komik olurlar. ama yine de bu da bir çabadır ve küçümsememek gerekir. çünkü zaten çok etkili olan bi silah elleri altında olması müsebbibiyle bu lanetten kurtulmaları uzun yıllar alır. kurtulabilene ermiş diyoruz haberiniz olsun.
(bkz: kicimin kenari)
nedense disi güzel olanlarin ici bos oluyor. tabiki buda büyük bir dezavantaj. insanlara güzelliginden baska hicbir sey veremezler. yani hos kafa, bos kafa, tas kafa misali.
(bkz: ayy çok var şekerim hangisinden başlim) güzellerin yanında bulunan tipsiz erkeklerden sonuç çıkarabilecek dezavantajdır.
kıskanılması bu yüzden ardından pusu kurulması.
ayrıca; -insanın şurası güzel olsun- *
Güzele bakmak sevaptır ayağına içimize düşecek binlerce insana tahammül edebilmektir.
aynı zamanda da şımarık olmaları.
yeterli potansiyele sahip erkeklerin bile bu kız bana bakmaz diye düşünmelerine neden olup, yakışıklı erkeklerle birlikte olan çirkin kızların ekmeğine yağ sürmek. etrafta neden yakışıklı erkek ile güzel kız birlikteliği bu kadar az diye sorgulamamayı öğreten dezavantajlardır. (bkz: çirkin kız yakışıklı erkek ilişkisi)