''Bazı insanlar vardır, eğer bir şeyi zaten bilmiyorlarsa, onlara anlatamazsınız.''

Louis Armstrong
"Bu evrensel çerçevenin başıboş olduğunu düşünmektense, kutsal efsânelere inanırım, daha iyi. Az felsefe, insan zihnini Tanrıtanımazlığa götürür; ama felsefede derinlik, insanların zihinlerini dine döndürür."
francis bacon.
"hakikat asla insanları ona inanmaya zorlamamıştır."
"var olmayan yalnızca tanrı değil, hafta sonları tesisatçı bulmaya çalışın da görün." woody allen
"vatikan taşıycı anneliğe karşı çıkıyor. iyi ki isa'nın doğduğu sıralarda böyle bir kuralları yoktu." elayne boosler
hadi buna inandır beni.
tanrı zorluk çıkarmayı sever. dimi tanrım?
"kafasında uydurduğu hayale tapan insanlar, kafasından uydurduğu her şeye inanabilir, hurafede esasında buna denir"
kompetan
Ahlak, size ne söylenirse söylensin doğru olanı; din, doğru ne olursa olsun, size söyleneni yapmaktır.''anonim(s1k1p61k3n4r4)
Ateist hiçbir görünmez desteğe sahip olmayan insandır. - John Buchan
ateyistlerin güzel sözü yoktur. güzel görünen ve imanı zayıf insanların aklını çelen şeytan ayetleri vardır.
Ateizme din demek, kel birini saç rengiyle çağırmak gibidir. - Don Hirschberg
Bir ateistin tanrının olmadığına ilişkin bir kanıt aramasına gerek yoktur. Yalnızca tanrının olup olmadığı sorusunun kurtadamın olup olmadığı sorusu ile hemen hemen aynı seviyede olduğuna inanmaktır. - John McCarthy
herkes kuran okuyana kadar müslümandır
(bkz: kurban bayramında imam kesen fanatik budist)
(bkz: evrimi kanıtlarla çürüten ateist)
ünlü düşünür muro: "kozmoz da tesadüf diye birşey vardır." doğru valla.
(bkz: yobazın hristiyanı da kafa siker)
''bir çağın dini , bir sonraki çağın edebi eğlencesidir. ''
"tanrı varsa, problem yok."
düşen uçakta ataist olmaz, olunamaz.
"yaradılışa inanmak ensest'e yol vermek
anlamına gelir. aksi taktirde, adem'le
havva'dan sonra insanlık nasıl çoğalabilirdi?"
bernard shaw
"ateist olmak daha zor, bizim günahlarımızı affedecek bir Allah'ımız yok" diyenini duydum.
''allah beni allahsız yaratmış.''
'' allahını seven şükür namazı linki atsın ''
--spoiler--
biliyorum allah var ama işime gelmiyor
--spoiler--
''tanrılar gelip geçicidir; dualar kalıcı.''