bugün

Şakirt degilim; hosuma gitmistir.

Bak kardeşim!
Namaz kılacaksın, şaşıracaklar. Namaz kılın diyeceksin, gülecekler! Haramdan kaçacaksın, dostun azalacak. Haram olan şeyleri yapmaya zorlayacaklar yapmayacaksın, çok değiştin diyecekler! Yapmayın günahtır diyeceksin. Dün sende yaptın bugün Hoca mı oldun? Diyecekler alay edecekler. Sen Allah'a kul olmaya çalıştıkça seni çekiştirecekler. Sen aklını kullanacaksın, akılsız diyecekler ama sen derdini bir tek Allah'a anlatacaksın. Onlar birgün susacaklar....
''her ne kadar uzağa gidersen git, seni bana getirecek tekel bayii iki sokak arkada.''
Herkesin hayatına kimse karışamazzz...
pranga aslanın halhalıdır.
"Hay sıçacam yine elektrik gitti." -Ben
Tut-i mucize-guyem ne desem laf değil.
Çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil.

Ehl-i dildir diyemem sinesi saf olmayana.
Ehl-i dil birbirini bilmemek insaf değil.
“Bu kadar savaş dolu bir dünyada ne yüzle Nobel Barış Ödülü veriyorlar?”

Jose Mujica

Uruguay Eski Devlet Başkanı
"Düşenin dostu olmaz" der kimileri. Sanki ayakta olanın dostu çokmuş gibi.."

Cemal Süreya
Bu günün işini yarına bırakma. Günlü söz.
Zamanın çarkları sizi yürütüyor, zamanın çarkları beni öğütüyor.

- Necip Fazıl Kısakürek
erkeği gösteren ütüdür, kadını gösteren götüdür.
boşanmış karının yüzüne bile bakılmaz.

fgig
Uzak duruyorsun. işin kötüsü ne biliyor musun? Uzak dur da demiyorsun.
Bir Japon Atasözü:

"Sanatçıyım diyebilmek için, ustanı geçeceksin ve kendini geçecek bir öğrenci yetiştireceksin."
görsel
Bɑzılɑrı şükretmeyi; bɑzılɑrı küfretmeyi öğretir insɑnɑ..!
"Afrika'da ekmek bulamayan insanların ellerine silahları kimin verdiğini iyi bilmemiz gerekir."

Mehmet Görmez
Ağlatma ki beni ,sende gülesin
Ben yaşıyam ,reva mı sen ölesin!
Alkış zayıfların amacı ve sonudur.
C.Colton.
"eger dunya da bir ulke olsaydi, sanayisi almanlardan, ordusu turklerden, fahiseleri fransizlardan olurdu."
adolf hitler.
şu an hepimiz hayatımızın en yaşlı günündeyiz ve asla bir daha bu kadar genç olamayacağız.
Insan gereğinden çok konuşarak da, gereğinden çok susarak da günah işleyebilir.
Her insanda ruh bir ete, kemiğe bürünmüştür, Her insanda bir canlı acı çeker, her insanda bir kurtarıcı çarmıha gerilir.
hayatı değerli kılan şey mücadele etmektir, nekadar zorlu olsada yaşamaya hiç yoktan mücadele etmeye çalışmalı insan değeri yaşamda belki de en çok kendinde aramak için ..
Bir gün bensizlik çalar kapını. Benli dünleri düşünür, avunursun. Sanma ki yalanlar içinde, ben gibi bir doğru bulursun.

(bkz: nazım hikmet)