bugün

Gülünesi isimlerdir: Bilgi SAYAR, Gülhanım ELLERGEZER
yarın. toplumdan farkı var en azından. bi ahmet deyince aklına 100 kişi geliyor.
berkecan,
tayyipcan.
altay. (bkz: al tay)
servan'ı duydum ölsemde gam yemem artık.
zülfiye.
sonu can ile biten isimler. tamam bazıları yakışıyor lakin her ismin sonuna olmuyor malesef.
(bkz: doktor)

yok artık dedim bende ilk duyduğumda ama varlığını görünce elimden fazla bişey gelmedi.
(bkz: ilkan)
okşan
sucan
muhammetcan
feymisu
şabancan.
- çisil (çişi gelmiş gibi lan bu da,)
- aleyna (alaya alır gibi; hadi lan aleyna)
- ilayda (fidayda da angaralım)
- sertanç (bknz: umut sarıkaya)*
abancan.
-adı ne bunun?
+bu diil baba onun adı berç..
-berç mi? hangi hayvanın çıkardığı ses bu?
tonguç, oytun.
pipican
berkcan.*
(bkz: amelcan)
(bkz: bağış)
(bkz: saçma çocuk)

(bkz: messi)

baştan aşağı saçma lan çocuk! kemik erimesi varmış da bilim adamları iyileştirmiş falan... uzaylı demiyolar da...
lal...evet...lale diil lal..var bu.
sıcak sıcak, daha bugün yaşadığım bir olayı anlatayım hemen. Minibüse bindim, arka köşeye oturdum. Çocuklarla ilişkilerim çok iyi olduğundan mıdır bilinmez, öndeki ufaklık bana bakıp tebessüm etti, ben de göz kırptım sonra daha da gülümsedi. Sonra muhabbet edelim dedim. Kızcağız utanarak biraz da sessiz konuşuyordu, ismini sordum. Ağzında birşeyler geveledi. Pelin mi dedin derken annesi olayı devraldı ve "pelinsu desene kızım" deyince it it gülmeye başladım. Bütün ahalinin şaşkın bakışları içinde inene kadar gülüyordum.
Her ismin sonuna "can" koyma çabasını anlamıyorum. Ebeveynlerin de artık anlaması gerekiyor Can yakışmıyor her isme (bkz:mukaddescan,
hayrican, muharremcan)
(bkz: ömerçip)
ayşesu bengisu fatmasu suborusu türevlerindeki isimlerdir. *