bugün

düğün masrafı duruma göre 8-10 bin lira tutmakla beraber, kastedilen şayet evlilik masrafı ise 40-50 bin lira kılçıksız masraftır o.

buradan gençlere sesleniyorum;

evleneceğinize, gidip kendinize bir iş kurun. ikisinde de aldığınız risk aynı zira hemen hemen.
sheraton otelde 50 bin dolara arkadaşım yaptı. ben 50 bin dolara sekiz tane düğün yaparım.
akıllı kadın evleneceği adama o parayı el göbek atsın diye harcatmaz nikahını kıyar kocasıyla balayına gider milleti eğlendireceğine kendini eğlendirir. paranın büyük kısmınıda altına yatırır gelecekleri için kullanır ama akrabası çoksa birşey diyemiyecem yanı bır dugunde kalabalık bır akraba ordusunun takacağı altınlar göz ardı edilemez.
eşyaları falan katmadan sadece düğün salonu ikram elbise falan ortalama 5 ila 15 bin tl arasındadır.
sokakta mı salonda mı kır düğünü mü vs. çeşitleri olduğundan her bütçeye göre bir masraf çıkarılabilir. benim tavsiyem akrabası eşi dostu çok olan çiftlerin çakmadan elit gözüken ama ucuz yollu bir düğün yapması ancak bu insan çokluğuna dayanarak takıdan parayı kat be kat vurmasıdır. şiddetle deneyiniz.
2 insandır.. insanların hayatlarının mahvolacağı hesaba katıldığında..
Gereksiz masraftır.

Çokluğu hiç sevemedim, yüksek ses volümü de beni hâlâ ürkütüyor.

En mutlu günümde kendime ne diye eziyet edeyim ki?

Yine güzel güzel giyinelim, mümkünse gelinliğim siyah Ve kabarık olsun, suslenelim, ortam ayarlayalım falan filan...
Ama rica ediyorum 132433 kişilik bir organizasyon ve yüksek seste müzik olmasın.

5-6 yakın dost, anne baba ve yeter.
Gelen davetliye göre değişir, misal abim evlendiği zaman düğün salonuna 30 bin lira vermişti. Kalabalık bir aile kızı ile evlenecek iseniz bunları göze alacaksınız.
insanların belini büküp de yıllarca taksit ödemeye kafi gelecek miktarlardadır.
çırağanda olmayacaksa ortalama 20 bin liraya içinden çıkalabilenecek durumdur.
Hollanda' da 30/ 40 bin euro arasidir. Evlenmekten sogutan rakamdir.
yazılan fiyatları görünce yazarların evlenmeye çoook uzak oldukarı görülmüştür. günümüzde düğün ev dahil evlenmenin masrafı minimum 50bin liradır. * sadece düğün fiyatları da alkollü alkolsüz yemekli yemeksiz farklılık göstermektedir. ama ortalama 25 35 bin aralığındadir.
yaşanılan şehre içeriğe göre değişir. 7 bin ve 45 bin arası rakamlardır.
elli binden yukarı yüz elli bin e kadar çıkar.
800-900 bin dolardan başlayıp yükselen masraftır. bizim köyde bir hediye buzağı 4 milyon dolardır.
gelin ve sülalesinin bakış açısına göre değişir.

(bkz: sonuçta ilk defa evleniyorum)
Ne kadar olursa olsun gereksiz olan masraftır. Ben neden millet göbek atsın, çocuklar oradan oraya koştursun diye düğün yapayım? Gider yurtdışında mis gibi balayı yapar, kafamı dinlerim.
40.000 den aşağı olmaz.
Dugunde takilan altinlardan cok daha fazla olan masraftir.
Es dost konu komsudan dandalye kap. Sokaga diz. 1 davul-zurnaciya ver 50 tl. Calsin sabaha kadar. Takilan altinlarla da maldivlere git. Oh mis.
paran varsa ahım şahım bir düğün 100.000 den başlar arta arta gider ortalama ise 40 ila 50 bin Tl eder
(bkz: test edildi onaylandı)
Çoktur. Düğün ne ya kezban gibi? Ona buna hava atacağım diye o kadar parayı sağa sola atıyorsunuz mk.
Düğünü kezbanlık olarak görenler de var ya la.
Herneyse lan mantıklı olan olabildiğince sade bir düğün olması o parayla gidicen balayına.
matematiğimin yetmeyeceği kadar çoktur.

o yüzden düğün istemeyen zeki bir kızla evlenmeyi düşünüyorum. düğüne vereceğim parayı çatır çatır ezeriz. hem millet eğlenecek diye ben niye düğün yapıyorum?
amed de gider 7.000 iken gelir en az 15.000 dir.
bir tanıdık vardı ağzı sefaletten kokan. sırf hava atmak pahasına yatta debdebeli ve şatafatlı düğün organize etti. şu an evliliklerinden seneler geçti, sonuç malum. halen bu meblağı tazmin etmeye gayret ediyorlar. islami usul ve kaidelerle izdivaç yapsalardı el aleme rezil mi olurlardı? işte şimdi budala gözüyle bakılıyorlar. yazıktır, günahtır.