bugün

günümüz aşkları... ne kadar da çok seviyoruz bu lafı kullanmayı. sanki geçmişin aşkları farklıymış gibi. günümüz aşkları şöyledir yok efendim böyledir.

soyut bir kavram olan aşkı, insanların somut yollarla ifade etmesini aşkın kendisine mal ediyorlar. yani insanların duygularını değil duygularını göstermek için yaptıklarını aşktan sayıyorlar.

'eskiden' lafı vardır bir de. günümüz aşklarına olan öfkelerini dile getirirlerken peşine yapıştırıverdikleri. eskiden böyle değilmiş. yok ya. sen şimdi sırf uzaktan görebildiğin için, yanına sokulamadığın için daha mı çok aşıktın sevgiline? ya da şimdiki gençler her an görüşebiliyorlar diye daha mı az aşıklar sevdiklerine? değil ama gel de anlat bunu! tutturmuşlar bir kere.

aslında bu bir tutam kıskanmayla yoğurulmuş özlemin dışa vurumu. çocukluğa dönmek arzularını böyle ifade ediyorlar. yoksa kim böyle komik bir şeye körü körüne bağlanıp onu savunabilir ki?

değişenin duygular olmadığını ne yazık ki farkedemiyorlar. orta çağda yaşanmış bir aşkla günümüzde yaşanan aşk arasında sadece ifade ediliş yönü bakımından fark vardır. amaç aynıdır. karşındakini edebildiğin kadar mutlu etmek...
facebook'tan şarkı ithaf edip, twitter'dan şiirler yazılan aşklardır.
sosyolojik yapının değişmesiyle değişen bir algıyı simgeler. sanallaşan bir dünyada yaşadığımız için günümüzün aşkları da sanallaşmıştır kısmen de olsa. çok daha kolay ota boka aşık olduğumuzu söyleyebiliyorsak eğer aşkın değeri düşmüştür günümüzde arz talep dengesine paralel olarak.

ya seninki aşk değil ya benimki.
Vıcık vıcık sevgi dolu, seni seviyorum diye bağıran, ota boka öpüşüp duran tabiri caizse günümüz aşıkları.
http://bilemiyorumaltan.b.../11/kontratlk-asklar.html
iliskilerden soguttunuz beni be. yalnizligima sukredecek hale geldim. neden mi ? bugün yakin bir arkadasimin ister istemez teline gelen bir mesaji gordum. mesaj sevgilisindendi. tel bende oldugu icin direk mesaji gordum (telin modeli g3 siz acmadan mesaj acik bir sekilde geliyor) . adam askim cok azdim yanima gel bekliyorum seni diyordu. mesaji gorur gormez teli biraktim yerine ki bu cift cevremde gordugum ideal cift denilebilecek bir ciftti ama gozumden cok dustuler. bu kadar dusemez ask. lan kocam olsa boyle birsey dese sogurum ondan azdim nedir ya ?? insan sevgilisiyle birsey yasiyorsa arada utanma ve saygi olmak zorundadir boyle birsey demez dememeli. kisaca midem kaldirmiyor artik bu igrenc asklari.
(bkz: iki çıplak bir hamama yaraşır)

Buna müsaade eden o aşıklar(sizin deyiminizle)(!).

Günümüz aşkları nasıl bilmem ama eskiden güzeldi be her şey... Ulaşmak zordu... Buluşmak zordu... Şimdi çok açık yaşıyor insanlar ilişkilerini... Çok ulu orta... Sevemedim bu yeni dünya düzenini ben.. Ne diyelim allah ıslah etsin.. Herkesi..
para bitince vajinusmus olan kizlar..
gozu sadece vajinayi ayirt edebilen surungenler ...

yalnizligin verdigi derin dusuncelerden ,gercekten , gormekten , anlamaktan o yalnizligin verdigi ince hazdan kopek gibi korkan insanlarin basitligiyle ortaya cikan , sirf sevgilim var diyebilmek icin olusturulan gunumuzde istisnasiz herkesin gunlerini iliskiden baska bir halt dusunmeden geciriyorken yeri geldiginde seksin ilginin acizligin yerine kullanilabilen gunumuz asklari...
Sokak köpeklerinin aşkına benzer.
iç çamaşır değiştirme meselesine dönmüştür. 2 günde bir aşık oluyor günümüzdekiler.
Bangır bangır, miş miş gibi boktan sarkilar
görsel
bencil, fedakarliktan yoksun, egoist, özverinin minimumda oldugu, haberlesme araci teknolojiye dayali, nerde o ask mektuplari, balkon altinda serenatlar, imkansiz asklar dedirtten, bittiginde hemen unutulan, minimum efor ve emekle sürdürülen, en ufak gürültü-patirdida sorgulanan cinsten.
Narkotik misali yat kalk.