bugün

sabaha karşı saat 3:30 da yatıp saat 7:30 uyanıp saat 8:00 da yola çıkan coderdır. projeler birikmiş günde 800 satır kod yazmak zorunda olan adamdır aynı zamanda...
yapanlara hep gıptayla bakmışımdır. 4 saat biraz az ama günde 6 saat uyuyup çok dinç olan insanları hep kıskanırım.
günde 4 saat uyumak mantıklı gelebilir başta insana ama sürekli böyle bir uyku düzeninin en az bir hafta sonra ortaya çıkardığı baş dönmesi durumu gayet can sıkıcıdır.
gece 02.00'de yatıp 06.30'da kalkan ve 07'de okula gitmek üzere evden çıkan benim için oldukça ideal olan uyku düzenidir. okul dönüşlerinde hafiften uyku bastırır ama araya yemek, ders vs. girince kaybolur gider. tabi haftasonu uyku süresini biraz dha arttırmak da şart.
gerçekleştirmesi zor olmayan eylemdir.
2 senedir gerçekleştirdiğim eylemdir. şu ana kadar da hiçbir problem oluşturmamıştır.
bir saat fazlası makul olan uyku süresidir. 5 saatlik gece uykusu beynin ve vücudun dinlenmesi için yeterli imiş bahar ve yaz aylarında.
Sürekli devam ettirilmesi halinde ileride ciddi sağlık sorunları oluşturabilecek eylemdir.
Yeterli olan uykudur. En fazla 5 saat uyuyabilen biri olarak söylüyorumdur.
artık alışkanlık olmuştur. evet.
zıpkın gibi olmanıza yarayabilir. beyniniz hala soğumamış, diğer bilgileri işlemeye çalışırken bol kafeinli kahvenizi içerken sabah manşetlerini okursanız beyne giden damarlar kafein yüzünden daralacak ve beyniniz panik olacaktır.

uyuduğumla uyandığımın hiçbir farkı yok amk.
bünye meselesidir. ama öğlen ya da akşam üzeri bir saat kestirmekle tamamlanırsa daha faydalı oluyor.
yeterli değildir.
1 de yatıp 5 te kalkmaktır. alışınca zor gelmiyor.
Hayalim.
uzun süre devam ettirilirse geri dönüşsüz kognitif sorunlar oluşur. kısacası gerizekalı olmaya başlarsınız ve sorununuzun çözülmesinin tek çaresi ölmek olur.
Yıllardır yaşadığım olaydır. Mutsuzluğa sebebiyet vermektedir. Ve tabikii bedenin yorgun düşmesine.Lakin elimde olan bir şey değildir.
Sabaha kadar sözlükte takılanların uğradığı ya da yaşadığı durum.
Yasanilan hayatin zaten yarisi uykuyla geciyor.bence dört saat bile fazla.dayanabilsem 2 saatle idare ederdim.
Lisedeki hocamın "lan siz gençsiniz günde 4 saat uyusanız yeter zıpkın gibi olursunuz" diyerek onayladığı uygulama.
8saat uyuyan aptaldır düşüncesi yüzünden bünyelerini az uykuya alıştırmış sonucunda uykusuzluktan zombi gibi yürüyen insan topluluğu.
zombi olmuyorsunuz efendim, uzun zamandır benim için bu şekilde devam etmektedir. bi süre sonra alışıyor insanın metabolizması. sabahları sade bi americano içince mis gibi oluyorsunuz.
çığ gibi büyüyen yıpranma evresi. Ramazanda 2 katına çıkar. yoğun çalışanlara kolaylıklar temennisi.
gece 02.00'de yatıp 06.30'da kalkan ve 07'de okula gitmek üzere evden çıkan benim için oldukça ideal olan uyku düzenidir. okul dönüşlerinde hafiften uyku bastırır ama araya yemek, ders vs. girince kaybolur gider. tabi haftasonu uyku süresini biraz dha arttırmak da şart.
6 saatin altı test edildi, onaylanmadı.