bugün

Akıl sik değil ki bunlara sokasın.
şov yapmayın amk sadece bugün toplu halde kesiliyor. bir gariplik yok bunda.
Hayvanlar normalde zaten en temel besin kaynaklarından biri, bayram dolayısı ile inanca da katkı sağlıyorlar artı olarak.
Yiyoruz arkadaşlar yiyoruz ne yapalım? Çiğ mi yiyelim yamyamlar gibi tövbe estağfurullah.
kurban da kesilmese tezgahta satılmak uzere kasap da kesilecek öyle yada böyle kesilecek besin zinciri böyle.
Ateist yavşaklığının güzel bir örneği. Yeme o zaman saç kavurma, adana kebabı, beyti kebabı yavşak. Git ot kemirip geviş getir.
Günahlı mı tercih ederdin??
Hayvanın ne günahı olcak lan!

Olsa anlıycak mısınız? Bi de o var.
Temiz delirdik yine...........
tahminen 100 bin yıllık insanlık tarihinin her anında gerçekleşen bir eylemdir. Etçil ve omnivor olan tüm canlıların günahsız hayvanları yediği bir olgu. bugün avcı yarın av bile olunabilir. illa bir dinin emri olduğundan ve bu dinden nefret ettiğiniz için bu tür konularda nefret söyleminde bulunmanız çok komik geliyor bana. çünkü kurban ettiğiniz hayvanı toprağa gömmüyor ya da yakmıyorsunuz. bunu ihtiyaç sahibi olan kişilerin doyması için paylaşıyorsunuz. inanmayan kesim için söylemek gerekirse halka açık yerlerde ve usulüne uygun olmayan kesim yapımına herkesin karşı çıkması nefret etmesi lazım bunun dışında uygun yer ve yöntemin doğada avlanmak veya et için kesilen hayvanlardan farksız bir durum.
Lan cidden düşününce insan öyle düşünüyor. Ama normalde de et yiyorsak hiç değilse yardım için görevimizi yapalım.
Günahkarlar kesiliyor mu??
başta kasapları linç başlığı sandım.
Bunu sorgulayıp tartışmayı düşünecek zekada oldugunu iddia edenler, bu düzeni kurandan ve bunu doğru kılandan daha mı akıllı? Haşa.
(bkz: kınıyorum)
(bkz: Günahsız domatesi yatırıp kıtır kıtır kesmek)

Esasen Yaratıcının ya da insanın ihtiyacı olan bir olay değil. Eski pagan adetlerin devamı sadece.
Belki yüzlerce binlerce yıl sonra et festivali diye anılacak.
günahkâr hayvan varsa getirin onu keselim. besin zinciri bu ama önemli olan acısız ve hızlı bir biçimde eziyet vermeden kesmek.
Yiyecek yavrum yiyecek.
insanoğlunun ne kadar nankör olduğunu gösteren bir başlık.

Fakir halimizle bile Haftada en az 3-4 öğün et yiyen insanlar utanmadan hayvan kesilmesine laf etmiş.

Burada bir vegan olsa söyleyecek lafım olmayabilirdi ama...

Ulan siz ne samimiyetsiz ne iki yüzlü yaratıklarsınız.
Kapitalizmin yaptığı acımasız eylemlerden biridir. evet.

Bu arada, "X ülkesinde de Y hayvanına neler yapıyorlar." şeklindeki savunma yapılabilecek en aptalca savunmadır. Farklılık önce kendini değiştirmekle başlar.
Kurban bayramını katliam olarak görüyorum diyen insansılar noelde kesilen hindilere ses çıkarmıyorlar ama. Yaptıkları hep islamı karalama çabaları. Benim dinim bunu emrediyor onlar orada g.tünü yırtabilir Hiç umrumda değil.
Günahlı hayvanları kesseydik bu başlığı açamazdın.
Müslümanım diye geçinenlerin her sene yaptığı olay.
Kurban Bayramı haricinde yediğimiz etler hayvan kesilmeden mi sofranıza geliyor?
Ceylan ın günahı varmı ki aslan vahşice katledip yiyor, veya zebranın, antilobun hayattaki her hayvan bir diğerinin besini. Normal günde yediğin etler ağaçtamı yetişiyorda her kurban bayramında afkuruyorsunuz. Burger kingde, MC donalsta yediğin hamburger köfteleri topraktanmı çıkıyor acaba. ineğin sütünü içerken sorun yokta etini yiyincemi sorun oluyor. 1 kg bal için kaç bin tane arı emek harcıyor ozaman günahsız arının emeğini çalıp balıda yeme. Yahut bitkileri dalından koparıp öldürüp mideye atıyorsunuz bunu yapmayın. Olum çok mantıksız aptal bir nesilsiniz ya.
Evet çok zekice bi yaklaşım. Off nasıl bir laf bu manyak laf amq.
işte bu kurbanın ne olduğunun anlaşılamaması durumudur.
1-kurban demek bir zenginin gücü doğrultusunda fakir olan herhangi birine yardım etmesidir. (yani kurban kesmek bir alternatif yardım yöntemidir.)
2-kesim sırasında da hayvana eziyet etmemek babında gerekli tıbbi yöntemler de uygulanmalıdır.
3-uyuşturmak gibi yöntemlerle de kurban olamayacağını söylemek islam ile paganlığı birbirine karıştırmaktır.

4-ha yok ben bunlara uymayacağım diyorsan senin yaptığın kurban değil eziyet olur ki bunun da vebalini ödersin.