bugün

her bi haltı yiyip domuz etine dini bahane ederek haram diyen tiptir. sayın arkadaşım, besin değeri varsa temiz ve sağlıklı ortamlarda üretiliyorsa neden olmasın. içkiyi içen sen sigarayı tüttüren sen domuz etini de yeme artık tabi.
içkiyi içiyorsan yemen gerekir, içki içip domuz eti de yediysen karaköy ün yoluna düşmen lazım hemân.
içkiyi içip domuzu yeyip rus'u da öpmüşsen sözlüğe gel saçmalamaya başla.
günah olduğu için domuz eti yemeyen insandır. eğer domuzun nasıl yaratıldığını ve kendi dışkısını yediğini biliyorsa birisi, buna rağmen o pis hayvanın etini yiyorsa kendisinden iğrenmesi gerekir.
tavuğun da kendi dışkısının içinde yiyecek aradığını bilerek yada öğrenerek yorum yapabilecek kişidir. * *
domuz hayvanının nuh a.s zamanında mamut denilen büyük fillerin dışkısını yemek için yaratıldığını bilen kişidir. normaldir.
örneğin çiçek koparmak da günahtır insan öldürmek de. şimdi ikiside günah diye birini yapanın öbürünü de evleviyet kuralıyla yapması mı gerekir. saçmalanmasındır. kim ne isterse yer istemezse yemezdir. ayrıca sağlıksızmış domuz eti.

(bkz: günahların gerkçeleri)
cumaları yolları kapatan güruhla beraber namaz-show yapan, balığın yanında günah diye rakı içmeyip ayran içen, ancak dükkanında müşterilerine her gün göz göre göre kazık atan çember sakallı tüccar'la aynı kefeye konulması gereken tiptir.
insanın kendisine zarar vermesinin günah olmasından yola cıkılan hadise.
ama türkler olarak bir tek domuz eti yemiyoruz. yediklerimiz için,
(bkz: alkol) (bkz: sigara) (bkz: uyusturucu) (bkz: kumar) * *
"bi bok bilmiyorum artislik yapmaktan da geri kalmıyorum" diyen tipin söyleyeceği zımbırtı.

sözüm meclisten dışarı olmak üzere şöyledir ki; bir insan bir günahı işliyor diye geriye kalanların hepsini mi yapmalıdır yoksa yapmamalı mıdır? Yani suratına sürmemen gerekirken siyah boya sürdüğünde "lan nasıl olsa sürmemem gerekiyordu nasıl olsa sürdüm, dur morciverti de süreyim" mi diyorsun yoksa bütün gücünle o boyayı çıkarmaya mı çalışıyorsun?

bir de besin değerinden falan bahsedeliyor bunun. şunu en basitinden kabul edin artık. en azılı düşmanlarının bile mantığına hayran kaldığı islamiyyetin emirlerinde bir kötülük yasaklarında da bir iyilik yoktur.
domuz eti yemedim o çok kirli pis bişey artık ben süperim, zekiyim, tip de değilim zaten aya fezaya da ben çıktım, zaten ben domuz eti yiyen ulusların da kıçını yalamıyorum hiç, oh ne mutluyum zaten cennete gideceğim diye düşünen tiptir. * *
başı açıksa namaz kılmasın,
içki içtiyse allah'ın adını ağzına almasın,
sadece cuma namazını kılıyorsa öbür namazları sakın ha kılmasın...
gibi...
bunun kararını biz veremeyiz, allahla kul arası varya hani o dur işte bu meseleler.
yani bir insan kıza baktı ya da vs. diye domuz eti yemek zorunda mı? bu mudur?
ibadetleri zincirleme isim tamlaması gibi düşünmemek gerekir. bir kişi namaz kılmıyorsa elbette günahı vardır ama bu o kişinin domuz eti yiyebilir olmasını gerektirmez. herkesin önceliği ya da yapabildiği şeyler farklıdır.
son söz olaraktan yargılamak bize düşmez hatta şöyle de düşünmeliyiz;
"zararın neresinden dönülse kardır."
saçma sapan bir mantık silsilesidir. o halde şöyle de olmalıdır:

-sigara içmiyor musun?
-evet.
- o halde içki niye içmiyosun ki?
- Ho!

(bir süre sonra)
- içki içmiyo musun?
- evet..
- o halde domuz eti niye yemiyosun ki?
- ho!

(bir bir süre sonra daha)

-domuz eti yemiyo musun?
- evet.
- o halde mala niye vurmuyosun ki?
-ho!

(iki bir süre sonra daha daha)

-mala vurmuyo musun?
-evet.
- sigara içiyon, içki içiyon, domuz eti yiyon, mala da vuruyon. ne biçim müslümansın lan sen gavat?
-ho!

fade out.
yiyen milyonlarca insanın cayır cayır yanacağını düşünen tiptir.
bakara suresi 173. ayet,

"size yalnız şunları haram kıldı: ölü hayvan eti, kan, domuz eti, bir de allah tan başkasının adına kesilenler. sonra kim bunlardan yemek durumunda kalırsa, diğerinin hakkına tecavüz etmek ve zaruret miktarını geçmemek şartıyla, ona günah yoktur. çünkü allah çokça bağışlayandır, çokça acıyandır."

na yapsın dininin gerektirdiğini uyguluyor kişi. hele bir de gıda fabrikalarının üretim yerleri pislik içindeyse nasıl inansın kişi, yiyeceği domuzun temiz olduğuna?
kaliteli eti biliyordur. kilosu 2 ytlden satılan domuz etine rağbet etmiyordur.
musevi olabilir. üzümden üretilenler hariç diğer içkilerin çoğu musevilerce tüketilebilir. ama domuz eti kosher olmadığı için yasaktır. bu durumda içki içmesine rağmen domuz eti yemeyen bir insan basbaya dinine düşkün olabilir.
(bkz: mustafa ekmekçi)
bülent ortaçgil'den geliyor; "normal".
(bkz: yahudi)
domuz etini, kuran da yasak olmasından başka hiçbir sebebi dikkate alması gerekmeden yemeyen tiptir. kendi pisliğini yemesi, bilmem ne için yaratılmış olması vs. yememesinin sebepleri değildirler.
kimsenin ağzını açıp da kendi ahlak anlayışlarına göre yargılamaya hakkı olmadığı kişilerdir.
harike lezzetlerden bihaber tiptir.
Hem gunah oldugunu dusundugu, hem de midesi almadigi halde kendini kasarak domuz eti ziftlenen tipten daha suurlu olan insandir. Zorla mi kardesim ? sen ye . kimse niye yiyorsun demez merak etme. belki daha modern daha medeni olursun domuz eti ziftlenince...
örümcek beyinli insanların sadece tip olarak gördüğü yalnız yurdum insanında belki de %99 luk bir orana sahip insanlar topluluğu..
ama kendi insanının inancına saygı göstermeyen tip olabilir..
çünkü onlar azdır.. azmıştır..
içkilerine karışınca yobazlık olur onların, kimsenin de umrunda değildir ne içtiği yediği, ancak her nedense kendilerinde dünyanın en evrensel iki dininden biri olan ve bünyesinde milyarlarca kişi barındıran ve sürekli de bu sayısını artıran bir dinin yüce kitabında yazan muhkem bir ayeti sorgulama, inkar etme, dalga geçme ve hatta inkar cüretini bulurlar..
bi s.ktir git denir buna.
bu tip kendi hakkında bu kadar entry girildiğini bilse ne yapar, dört öğün domuz eti mi yer diye merak etmekteyimdir. hayır meğer ne doluymuşuz bir domuz hayvanı hakkında yazmaya... hayvanı rahat bırakalımda kendi pisliğinde yaşasın gitsin.. yiyen yesin yemeyen de yiyene ses etmesin modern sözlük yazarı arkadaşlar... *