bugün

an itibariyle olandır.
(bkz: kızların penisi erkeklerin vajinası olsaydı)
(bkz: güldüm)
(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
(bkz: hayran olunası sözler)
çok acayip fantezidir.
doğruluğuna sadece tavukların inandığı hede.
(bkz: 2006 nba final miami dallas)
(bkz: 2011 nba final miami dallas)
kırıkkale'li bir arkadaşdan duyduğum çok güzel atasözümsü birşeydir. arkadaşın söyleyiş şekliyle;

gun gelir devran doner,
horoz domalır davuk gomer.. *
(bkz: postmodern atasözleri)
yaratıcı bir halk atasözüdür.

(bkz: çok da anlamlı)
Her gecenin sabahında başım yine tavuk döner, getirmiyor garson bana kısa kalıyor pideler, adlı bestemi bana tekrar hatırlatan komik cümle.
zamanla şartların 180 derece değişeceğini anlatan komik söz.
Yaratıcılıkta sınır tanımayan türkçemizin özel deyişlerinden biri. Anlamını anlamamak için ne olmak gerekir bilemicem. En az bunun kadar yaratıcı bir diğeri için.
(bkz: Senin güttüğün koyun kadar ben çoban siktim)
denizli'li olan adamı fıtık eden manidar deyim mi atasözü mü belli olmayan güzel cümle.
bir galatasaraylı olarak artık gerçekçiliğini fenerbahçe karşısında görmek istediğim atasözüdür.
kavga öncesinde, karşı tarafa söylenmemesi gereken atasözü. "tavuk gömmekten sıkılmış" cevabını alabilirsiniz. çünkü söyleniş tarzı ona müsaittir, sürekli horozun gömmesiyle ilgili bir şey yoktur. böyle de ince araştırmalar yaparım. merak edenleriniz olabilir, böyle bir lafı ben yemedim hehe.
bekle bak, gorcen sen gununu; son gulen iyi guler mantiginda bir soz.

hayir, cevremden ayiplanmayacagimi bilsem is yerinde birilerine kullancam ama ayip kaciyor. *
ver abi elini öpeyim, bu nasıl bir yaratıcılık...
halamın bıyıkları olsa amcam olurdu sözünün kümese girmiş hali. kaybeden tesellisidir.
horoz domaldığında tavuğun ne gömdüğü merak konusunur. bu konuda çeşirli rivayetler vardır.
atasözü olarak hafızamızda yer alması gereken manidar tümce.
beklediğim günü anlatan sözdür. o zaman erkekler kürtaj yaptıracaktır. kızlarımız kırılmayacaklardır. *
olur mu olur diye bekleyeni vardır..
(bkz: et döner tavuk döner gün gelir hesap döner)