bugün

Göz dalması, gözlerimizi çok uzaktaki bir noktaya bakıyormuş gibi yarı bilinçli olarak ayarlamamız sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Bu durumda, farkında olmadan baktığımız noktanın iki farklı ve ayrık görüntüsü oluşur. Görüntülerin ayrık olması nedeniyle de görüntü net değildir ve uzaklık belirsizdir. Görüntüler aynı zamanda birbiriyle karşılaştırılır. Bunun olabilmesi için iki gözün optik eksenlerinin de, bakılan cisme doğru yöneltilmesi gerekir. Göz refleksi, normal görüşü kendiliğinden cisim üzerine kilitler.
yemek yerken olursa, muhtemelen aç biri gelecektir.
insanı bulunduğu fiziksel ortamdan bir an olsun soyutlayan olay. şu sıralar yoğun çalışma ortamı ve her an, en ufak bir azalma göstermeyen kagılarımın sonucu oldu.
gözün bir yerlere beynin hayallere dalması, durumudur. gece gece istemsizce yaptığım eylemdir.
kendi dikişimi kendim almış biriyim ama yok amk yok şunu tek başıma sikamiyorum lan.

edit: evet durumum vahim ama mesaj atmayın la yeter. bırakın kendi karanlığımda öleyim.
genelde annem uzun uzun konuşurken yaşadığım şey..
kişi yorgun olduğunda daha çok yaşanır.
şunu her yaşayana bulaşmak bizim milli geleneğimiz sanırım. iki dakka hayal kurdurmuyorlar adama. ne zaman bi gözüm dalsa ya enseye tokat yiyorum ya da kör müsün der gibi gözümün önünde el sallamalar filan. yanımdaki fazlalıkları yetmiyormuş gibi insanların bir de hayallerimi sikmesi acayip canımı sıkıyor.
bir saattir göz damlası olarak okuyorum ve yorumlarla alaka kurmaya çalışıyorum. yazık be delirdik iyice.
Göz damlasıyla karıştırılmamalıdır.
Dalıyorsak derdimiz var hacı. Ne ayıktırıyon.
Kafamı bi şeye taktığımda kıyafetlerimi katlarken bulaşık yıkarken falan gözlerim dalmış buluyorum kendimi yıkılmadım ama gözlerim dalıyo.
şu sıralar çok yaşıyorum. beyin başka alemlerde.
Bu aralar sık olan elim hadise.

Misafir gelecek derler. Kimsenin geldiği de yok. Boşuna dalıyorlar.