bugün

özellikle bahar ve yaz aylarında insanlarda sık görülen bir alerji türüdür. gözle kızarır, kaşınır ve yanar.
insanın tüm faaliyetlerini derinden yaralayan
berbat bi durum.
güzel insanları bakarken bile gözleri yanar diye tarif etmek için kullanılır.
Yaz aylarinin vazgecilmezidir. Deliriyorum gozlerimin kasinmasindan. Zaten makyajsiz hastalikli gibiyim bir de bu alerji. Veremli gibi geziyorum ortalarda. En guzeli hic kasimamaktir dayanabilirseniz.
Çocukluğumdan beri geçmeyen lanet şey, gözlerim kaşınıyor kaşıyınca da bazen 1 hafta acıyor. Sebebini bilmiyorum ve geçmeyecek sanırım.
her ne kadar alerji ya ne olabilir dense de hayatı kabusa çevirebilecek bi rahatsızlık.
Yaz aylarımın kabusu. Gözler çok fazla güneşe maruz kaldığında, gözlerde batma ve kaşıntı oluyor. Güneş gözlüğünü adam akıllı birgün bile kullanmasan başın belada. Gündüz pek kendini hissettirmiyor ama akşamları çekilmez oluyor. Ben devamlı tek kullanımlık göz damlası kullanıyorum. Soğuk çay kompresi de çok işe yarıyor. Ama yaz bitene kadar öyle ya da böyle eziyet devam ediyor.
Vampire bağladığım günler yine başladı. Normalde evden işe, işten eve olduğum için gözümü koruyabiliyorum. Bu hafta bayramdı, aileyle sosyalleşmeydi derken gözlerim güneşe daha çok maruz kaldı. Kendini güneşten uzak tutmak dışında belirli bir tedavisi yok. Göz kuruluğu için kullanılan damlalar da bir saat filan ise yarıyor, sonra yine aynı kaşıntı. Merhemler filan da aynı şekilde. Rahatlatıyor ama çözüm değil. Gözünüzü oya oya kaşıyorsunuz. yine ev iş mesaisine döneceğim için normale dönecektir inşallah. Ama bir on onbeş gün bu işkence devam edecektir.
göz doktoruna gittin mi? kirpik dibi iltihabı (blefarit) olmadığını onaylat.
Maalesef anneden yadigar. Genetik.
teknolojik innovasyonlae alıp başını gitti, yakın zamanda belki yeni bir ilaç çıkarırlar, geçmiş olsun.