bugün

birisi var mı ?

tuvaletimizin küçük musluğu bugün işlevini yitirdi bunun üzerine gidip nalburdan aynı işlevi yerine getirecek bir musluk aldım.
Her şey bunun üzerine gelişti çünkü eski musluğu söküp yenisini takma işlemi için gereken bir alet vardı; pense.

yolda elbet bir yerlerden bulurum yeaa diye diye eve geldim. önce 2 yıldır ev ihtiyacımızın %70 ini karşıladığımız markete girdim penseleri varsa 15 dakikalığına ödünç verebilirler mi diye sordum. aslında kasiyer abiyi severim iyi adamdır ama pense yok dedi pek de ilgilenmedi açıkçası. darıldım biraz. en azından yalandan da olsa bir yerlere bakabilirdi. neyse suyumu da aldım apartmana girdim. elimde hala önemli bir seçenek vardı. bizim sitenin ya da bloğun görevlisi. aslına bakılırsa bu adama bu yıla kadar hiç işim düşmemişti aidatlarımızı her kapımıza geldiğinde ödemiş 2 yıldır apartman adına hiç sorun çıkarmamıştık. geçen evin dondurulmuş internetini anında açamayan superonline yüzünden internetsiz kalmıştım ve bu görevli abiye binanın interneti için şifreyi verebilir mi diye sordum. ( 2 yıldır burda kendi internetimizi kullanıyoruz apartmana ait internet biz geldiğimizde ücretsizdi yine de sorunsuz bir internet için kendimiz bağlatmıştık )

meğer 2 yılda internet paralı olmuş aylık 10 lira neyse. kapısına gittim rahatsız ediyorum ama bizim musluğu değiştirmek için pense lazımda verirseniz hemen işimi halledip getireyim dedim. cevap ilgisiz bir şekilde "yok" oldu. peki dedim daireme çıktım. son çare komşular kalmıştı ama açıkçası pek ümitli değildim. sorduklarımda yoktu ve biraz ümitli olduğum emekli amca ve teyze de evlerinde yokturlar.

özet: sonuç olarak musluk değişimi için ihtiyacım olan bir pense ve 2 yıldır yaşadığım yerdeki sözde esnaf ve sözde apartman görevlisi bana yardımcı olmak istemedi. aranızda görükle de olan ve pensesi olan varsa iletişime geçebilir mi musluğu değiştirip hemen getireceğim pensenizi söz.

not : bu arada boşuna dememişler köylüye ve çocuğa yüz vermeyeceksin diye . 2 yıl boyunca sitenin içine etsem çıkarmadığım sorun kalmasa büyük ihtimal bu görevli hemen çıkarır verirdi penseyi. ama yok efendiyiz sessiziz diye yok . öyle olsun be ...
nilüfer karfırdayım gel al yiğenim..

setbaşına geri getirirsin yarın..