bugün

Ulupamir köyünden şirin türk balasıdır.

görsel

Kurban olsunlar senin o kalem tutan tombik ellerine ay parçası.

Bu çocuk suriyeli mülteci olsa üzülürdünüz.
Arakanlı bir çocuk olsa haline ağlardınız.
Ama bu çocuğun da yaşam şartlarının onlardan aşağı kalır yanı yok.
Tabi çocuk türk olduğu için diğerleri gibi yardım dilenmeye alıştırılmamış.
Şartları ne olursa olsun başı dik, onurlu bir şekilde atalarının dilinde yazı yazıyor.
Kürt olsa arap olsa salya sümük ağlar yaltaklanırdı.
Ama türk çocuğu işte.
Onu ağlarken dilenirken, yardım isterken göremezsiniz.
Çünkü damarlarındaki kan asil...
Türk yazan ellerine ve ata yurdumun emaneti gözlerine kurban olduğum türk balası.
terörist seviciler yaklaşmamış bile başlığa anırarak güldüm yemin ederim. suriye duyarcıları da yok ortalıkta hayretler içerisindeyim. şimdi bu yazıyı okuyup çomarların tacizine uğrayacağım kesin ama yapacak bişey yok edirneden karsa ne kadar çomar varsa.
helal olsundur.

dilenmemiş,
ağlamamış, inatla direnmiştir.

çünkü türktür! güçlüdür. doğuşundan ölümüne kadar daima güçlü olmak zorundadır. helal olsun sana, kalem tutan parmaklarına...
gözlerine kurban ey türk kızı.
Türk bakışlı, elma yanaklı, geleceğin asena'sı, almıla'sı olacak kız çocuğudur. helal olsun.
iyi güzel hoş tatlı ama bu kadar da demagoji yapılmaz amk.
Ya minnoş bi çocuk işte rahat bırakın yavruyu. niye aptal siyasetinize alet ediyosunuz.
Be hey cahil türk düşmanı.
Svastika denilen sembolü nazilere ait sanan gerizekalilar var hala.
(bkz: oz tamgasını nazi sembolü zanneden müptezeller/#37696622)

görsel

Bakınız şu sembol türklere ait oz tamgası olup turani milletler tarafından binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Bu sembol 19. Yüzyılda truva kazılarında ortaya çıkmış ve avrupaya o şekilde geçmiştir.

Ey cahiller.
Nazi sembolü dediğiniz oz tamgası ile cahil avrupa ancak 19. Yüzyılda tanışmıştır.
hür mü hür türk balasını sırf fakir diye suriyeliler arakanlılarla kıyaslamak saçmadır. unutulmamalıki türkün zenginliği özgürlüğüdür.
beni biraz dertlendirmiş olan çocuktur. keşke ben de 6 yaşındayken helen alfabesiyle yazı yazabilseydim. bu yavrucak aslını unutmamış, keşke bize de unutturmasalardı.

zito!
Helal olsun minik kardeşimize o zaman atalarımızın geleneklerini heba etmiyor demek ki. Var olsun.
ne sikimce yazdığı umrumda değil lakin sosyal hizmetlerin bu çocuk hakkında bir araştırma yapması lazım zira bileğindeki izler bana şiddet görüyormuş izlenimi verdi.

ırkı ne olursa olsun çocuklara zarar gelmesin.
Var olsun.
tam öğrenememiş soldan sağa yazıyor.
türkiye cumhuriyeti kurulurken, arapça kaldırılırken latib alfabe yerine keşke göktürkçe alfabesi gelseymiş.
Arapca "recep tayyip erdogan" yazamadiktan sonra bir işe yaramayandir.
Ak partiliyiz ak partiliyiz. Huloggg.
Van da bulunan bu köyden bir arkadaşım vardı gülbibi diye ona da selamlar olsun.
arapça yazabilseydi önemli olabilirdi. ne göktürkçesi olum faşit(!) misiniz siz.
svatiska bir topluma veya dini gruba ait değil her toplumda bir şekilde kendini gösterir

eski mısır hatt islam dininde bile yer yer kullanılmıştır onlar da mı hintli.

görsel
saygı duydum eyvallah ama aklıma okullardaki malum soru geldi. bu bilgi bizim veyahut senin ne işine yarayacak meryemcim.
ölmüş olan dillere merakımızın yarısı ingilizceye olsa şimdi nerelerdeydik. eski Türkçe öğretmenlerimden biriyle karşılaştım geçenlerde. kendisi de en sevmediğim görüşü bozuk ama sevdiğim bir insandır. kolunda Göktürkçe bir dövme ve Meryem gibi kendisi de anadili 'gibi' biliyor göktürkçeyi. ama kendisi yabancı yazarları okumuyor, dünya klasiklerine bile bakmıyor. bence bir nesli daha mal edecek bu eski merakı.