bugün

aslen dinle hiçbir alakası olmayan, "batıl inanç" olarak da tanımlayabileceğimiz "göbek bağının gömülmesi" olayı bir türk geleneğidir.

ebeveynler bebeklerinin göbeklerini çeşitli mekanlara gömerler.
bunu yapmalarındaki amaç ise çocuklarının ilerde seçmesini istediği mesleği veya karakterini çocuk henüz 40-45 günlükken "belirleme ve garantileme" çabasıdır.

doktor olsun diye (bkz: hastane bahçesine)
üniversite okusun diye (bkz: fakülte önlerine)
milletvekili olsun diye (bkz: TBMM) ye gömen bile var...

tabi bu sadece bir "inanıştan" ibaret olduğundan tam tersinin olması da mümkündür. mesela benım sevgili babam dindar bir insan olayım diye göbek bağımı caminin önüne gömmüş...

eskiden anlamıyordum artık katlanamıyorum sözlük!!!
anne ve babam çukurova üniversitesinde ilk tanıştıkları, ilk buluştukları, ilk öpüştükleri ve babamın ilk evlenmek istediği söylediği ağacın altındakı bir bankın önüne gömmüş benimkini. batıl inanç olsa da çok hoş bi durum bence değil mi sözlük?
bizim okuldur.

işimiz gücümüz kalmadı, alt komşumuz da bize bir mission verdi. call of duty 1'den beri mission alıp completed yazısını görmek için kıçımızı yırttık. bilen bilir, captain foley vardı sürekli emir verirdi yapardık. görev adamıyız biz de. neyse konuyu dağıtanın amk. rica etmiş kadın demiş ki okuluna gömsün. ulan poşetin içinde alüminyum folyoya sarılı halde gözümün önünde duruyor şu an. niye inanılıyor böyle şeylere anlamıyorum amk. benim göbek bağım hala evde duruyor mesela. ev kuşu mu olduk? yoo. saçma sapan işler yane.

heao bu arada captain foley burda. çok fazla görev verenlerin sonunu görün diye atıyorum.

görsel
Benim devlet dairesine gomulmus, bu gidisle maliye okuyacagim bence alakasi var kesin, ne bahane bulucam be!

Edit:Suleyman Demirel Universitesi/Maliye aglasam mi gulsem mi bilmiyorum.
Hira dağı sırtları.
mahkeme kapısı.
edit: avukat olmayı planlıyordum zaten.
Sahanın sol açığı.
(bkz: Metin tekin)
Cami avlusu.
Okul bahçesi.
Çatı.
Babaanne evinin kileri nedir be sözlük.
Annem, kuzenime vermiş kuzenim de karadeniz teknik üniversitesinin bahçesine gömmüş. insan marmaraya falan gömer ya ağlıyacağım.
üniversitenin kapısına atanlar var aq.
Benim göbek bağının akıbeti bilinmiyor. Ancak göbek bağı inşaat alanına gömülen birinin büyüyünce müteahhit olduğunu biliyorum. Bana göre tamamen bir tesadüf gibi geliyor. Batıl inançtır. inanılacak bir tarafı yok.
Benimki hastane bahçesine gömülü mühendislik okuyorum mk.
Gömülmemiş, atılmış sanırım.
Deli gibi seyahat etmemin sebebi bu zaar...
Okul bahçesine gömmüşler öğretmen oldum. Bu da mı tesadüf?
Banyoda kaybolup gitti....
Üniversiteye gömmüşler.şimdi her şey çok daha net.
dedemin evinin taş duvarı içine koymuşlar müteahhit olsun diye. Az kalsın amele olacaktım aq.
Ya okuldur ya cami.
Evin içinde kayboldu.
Suya atılmamalıdır çocuk boğulabilir,
Çocuk doktor olsun diye hastaneye atıldığı olur o da hatalıdır çocuk hastalıktan kurtulmaz.

Bunlar hep önemli detaylar, yanlış anlaşılmaya açık durumlar.
hak ve batılı karıştırmayalım.
köy çocuğuyum, evdeki ocağın üstüne koyduğunu söylüyor annem sonra ne olduğunu gören bilen yok...

inşallah ocakta kaynayan çorbaya düşmemiştir... düşmemiştir, düşseydi bunca uğraşa adam gibi bir iş bulup çorbaya hasret kalmazdım..
Kardeşim klozete atmış. Ben ne olacam bu durumda.
Çöp olabilir.
Bizimkiler o adeti bilmediklerinden akıbeti meçhuldür.