bugün

türkmenistan devlet başkanı.
ülkesinin yabancı ülkelere ödenmemiş herhangi bir borcunun olmadığını söylemiş türkmenistan devlet başkanı.
bağımsız devletler topluluğu ülkelerini enerji alanında işbirliğine davet etmiş türkmenistan devlet başkanı.
ahalteke at yarışları sırasında attan düşerek hafif yaralanmış olan türkmen beyi.

geçmiş olsun.
görsel
atın üstünde dans eden türkmen beyi.
boşuna dememişler atın üstündeki türk değilse yüktür.

görsel

görsel

görsel
ilginç biri. Sanırım kerimov ile aynı düşünceye sahip.
'Kim çıkarlarıma uyuyorsa'

Eskiden rusları çok severdi, türklere hakaret ettiği videolar vardır bilirsiniz. Hatta türksoy'a katılmayı reddetmişti. Yamulmuyorsam interneti de bu yasakladı.

Sonra rusya ile ters düşmüş, nedenini ben kaçırdım o aralar başka işlerim vardı. Sonra arkadaşım dedi ki 'sadece rusyadan korktuğu için girdi türk birliğine'
Ha ne korkusu, ne yaşandı bilmiyorum amma. Bilen yazarlar mesaj kutumu aydınlatabilir.

Yani anlıyoruz ki, dün küfrettiği birliğe bugün koşarak girebiliyor. Aslında bir bu, bir de kerimov dışında orta asyanın tüm liderleri sevgi ve saygımı kazanmıştır.

Bu arada o kadar konuşmasını dinledim ama bu adamın bir kere bile türkmence konuştuğunu duymadım. Gerçi türkmenistanda kimse konuşmuyor ama sen cumhurbaşkanısın yani. Ne bileyim. ilginç.
taksim geziparkı tantanasının mimarlarından biridir. gezi parkı ve canahındaki alan için akp hükümetine 500 milyon dolar ödemiş. tantana kopunca iş yatmıi, gurban parasını geri istemiş. akp geri verir mi? hemen başka yer kakalamak istemişler, ilişkiler gerilmiş, akp hükümeti olayları bastırınca şimdi yeniden gündeme gelmiş. hadi bakalım.
türkmenistan başkanı. bazen rusçu bazen türkçü takılır. türkmenistan'ı demir yumrukla yönetir. oğuzhan köşkünde* oturur.