bugün

bütün ülkenin belirlene günün belirlenen saatinde eldeki dolarları bozdurması ve türk lirası alması, doların fiyatının bir anda düşmesi, türk lirasının önlenemez yükselişi senelerin intikamı falan filan...

şöylede devam edebilir:
dolara endekli malları o anda alıp ucuza kapatmak, akabinde tekrar herkezin dolarlarını geri alması doların fiyatı yükselincede malları yurtdışına satmak.
vaybe ne plan!

(bkz: üniversitede bunu mu öğrettiler)

(bkz: cehalet)
anlatan için (bkz: zihni sinir).
(bkz: komplo teorileri)
küresel ısınmaya karşı,dev klimalarla dünyanın ideal sıcaklıkta tutulması.gülmeyin lan.*
arabaların rahat park etmesi için, lastiklerin tam 90 derece dönmesi diye bulduğum projenin de içinde olduğu grup.
kombine biletli genelev;

öncelikle genelevde fantazi odaları olacak
sınıf , muaynehane gibi . herkes kombine bilet alacak.kapıya üye olmayan giremez tabelası asılacak.
kombine bilet sahibi her kişi haftada 3 gün sevişme hakkına sahip olacak
arada bir şampiyonlar ligi gibi yurt dısından takım halinde sermaye getirilip
salı ve carsamba geceleri gol atan kaleye oynanacak.
arada bir milli maclar olacak , yeni nesil sahin k lar moldovalı hatunlara karsı gibi..
işte ticaret zekası war sermaye yok ..

(bkz: para para para)
(bkz: napolyon)
(bkz: dahilikle deliligin ince cizgisi)
tuvalete oturulan yerin hemen yanına (ayağın rahatlıkla ulaşabileceği bir şekilde) pedal(düğme, buton vs.) yerleştirerek sifonu kullanabilme üzerine düşünmüştüm bir vakitler ama şimdi farkettim de böyle yaratıcı fikirlerimin hepsi genelde tuvalet materyalleri üzerine ve tahmin edebileceğiniz gibi tuvalet mahalindeyken aklıma geliyor. galiba yaratıcılığımı geliştirmek için farklı yerlerde yoğunlaşmam gerek *
sesi algılayıp mesajı kendiliğinden yazan cep telefonu.
bunu söyleme cüretinde bulunudugmda linç girişiminden kurtulmustum.
bir zamanlar boku çıkan boğaz köprüsünden atlama furyasından çok etkilenen ve içinde kapanmayan derin yaralar oluşan çocuk arjen'in aklına (45-46 yıl önce falan) bir cuma namazında hocanın hutbe için minbere elleri açık şekilde emin adımlarla çıkarken müthiş bir fikir geldi. evet evet bu sayede köprüden atlayan insanlar ölmeyecek ve faydalı birer birey olarak topluma kazandırılacaktı.

köprünün bir ayağından diğer ayağına yetişecek kadar alttan kocaaaaman bir ağ örülecekti. fakat sağlam ve fazla gergin olmayan bir ağ olacaktı. köprüden kendini salıveren intihar adamı bu ağa bir balık gibi takılacak ve en kısa sürede ekipler tarafından kurtarılacaktı. patenti tamamıyla şahsıma ait olan bu dahiyane proje kamuoyunun tepkisinden çekinildiği için uzun yıllar içimde uhte olarak kalmıştır.

tabi yıllar içinde çocuk arjen serildi serpildi kocaman abi oldu ve intihar etmek için viyadük gibi apartmanın çatı katı gibi yeni yeni yerlerin olduğunu keşfetti. projesinin bir halta yaramayacağı gerçeği ona çok koydu.
(bkz: knorr üniversite harcı)
dilin içine yerleştirilmiş reseptörler aracılığıyla yediğimiz ekmek bile olsa ona istediğimiz tadı vermemizi sağlayacak bir cihaz. mesela haşlanmış makarna yerken cihaza çiğköfte kodu girilir ve yenilen şey bir anda çiğköfte tadında algılanmaya başlar. (bkz: hergün makarna yemek)
(bkz: erke donergeci)
güneş enerjisiyle çalışan gece lambası
daha once soylendi mi bilmiyorum ama basit ve sade bir tanesi olarak; sesli sinyale sahip kumanda, ureten firmalar nasil akil edemiyor anlamiyorum, kumanda evde bir kayboldu mu, bulana kadar cinnet gecirmemek mumkun degil. oysa tvye basildiginda kumanda beep diye otse, kumandanin yeri tespit edilse, hayat bayram olsa...

diger bir projem daha var, ama onu soylemem, cunku onu ciddiye aliyorum. *
-üstadım bugün bi şey buldum akıllara zarar.
+yapma yaauww, nedir o üstadım?
-zaman makinası.... *
+zuhaaaaa haaah hah. ybsg derdim de prof ünvanım müsait değil.
eşekle turist gezdirip paraya para dememe projesi:
esasında ürgüplü bir arkadaşın anlattığı projedir. yazları yaptığını söylüyordu. benim aklıma yattı ama, arkadaş ortamı bunu anlatmaya müsait değil. sanki hepsi allah'ın günü yazılım geliştiriyor, ne bileyim suyla giden araç yapıyor gibi. gülerler!
bu turist milleti zaten farklı olan her şeye atlamıyor mu arkadaşım? ikinci el bir eşek alırsın; oryantalist türk turizmcisi mantığıyla da bir güzel kafasını mafasını süslersin.. eşek bu, mazot yakmaz parça kırmaz. bi tur 5 kağıt. benim zoruma giden, bunu anlatınca gülecekler ama, bununla para basan insanlar da var bir yerlerde, hissediyorum..
program formatında " bizim mucitler" adı altında izlediğimiz yarışmaya eleme aşamasında katılan kişilerin sunduğu projeler.
(bkz: osuruğu soğuran madde)
maç öncesi baki mercimek'i kaçırmak, maç bitene kadar bırakmamak.
projenin adı: kahve oyunlarında hesap ödeme sorununa alternatif çözüm projesi
proje sahibi: leskote

projenin amaçları:
1)kahve oyunlarında hesap ödeme konusuna farklı, denenmemiş bir soluk getirmek.
2)balkon kişilerin empati kurabilme becerilerini de geliştirmeyi amaçlamak.

(öncelikle bataktaki söz konusu balkon kişilerin batağı fazla bilmediğini farzediyoruz. ya aslında bilseler de olur tutar bu proje)

kısaca anlatayım projemi. malumunuz kahve oyunlarında hesap ödemek her zaman zorlu bir o kadar da koyan bir durumdur. hesabın kabarmasının en önemli sebeplerinden birinin de balkon diye tabir ettiğimiz oyun oynamayan sadece yiyen içen tayfa olduğunu da biliyoruz. oyun oynayan 2 kişilik takım(karşılıklı düşününce) bütün hesabı sırtlanır, yedileri de balkonlara kar kalır.

geçelim projemize... normalde hesap kaldığı zaman balkonların da hesabını ödeyen 2 kişi olduğu için buna çözüm olarak para sahibi 2-4 yada daha fazla balkon tahsis edilip onlar adına oyun oynanır. bir bakıma balkonlar bu oyuncuları kendileri için oynatır. oyun sonunda da oynayanlar para vermez yenilen takıma ait balkonlar parayı öder.

bu şahane projemi uygulamak için bir kaç girişimde bulundum ama herkes (çok afedersiniz)
'hasstir lan bu ne!!' dedi, dalga geçti, alay etti. o yüzden şimdilik uygulanmış değil. ama bir deneyin. lütfen. yiyeceğiniz küfürlere ben kefilim.
(bkz: erke döndürgeci)

Adamlar utançlarından bir daha adını bile alamadıkları döndürgeçtir !

Açıklamak için taahhüt ettikleri sürenin üzerinden ahir zaman geçti "tık" yok.
herşeyi göze alarak en ince detayına kadar hevesle anlatılan ve ortamdakilerin önce ilgisiz ve gerçekten gülerek, ancak içlerinden hakikaten yapılsa güzel olmaz mı dur biraz düşüneyim şunu etraflıca demesiyle, proje sahibini açıkta bırakmak suretiyle satılmasının en güzel örneklerini sergileyebilecekleri ortamın yaratıcısı projelerdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar