bugün

miami heat'in sloven all star guard'ı. az önce harden'ı muazzam bir crossover ile pazara göndererek beni benden almıştır.

edit: bu arada kariyerinin en iyi ilk yarısını oynadı diyebilirim. 7/8 saha içi isabeti, 20 sayı 1 ribaund 2 asist.
uc bes sayi atti diye goklere cikarilan balon.
balon. bobby dixon bunu ezer gecer.
geçen sezon miamide 20 sayı ortalama ile oynamış bir nba yıldızı dragic.şu an dünya üzerindeki uzak ara en iyi avrupalı guard.ama bu turnuvadan sonra en iyi avrupalı olmaya aday.
kesinlikle turnuvanın mvp'si olmayı hak ediyor. nereden sallasa giriyor adam lan helal.
Adam acayip yakışıklı.Bugünkü maçta fark ettim.
(Sırp Kiril alfabesi: Горан Драгић) (d. 6 Mayıs 1986, Ljubljana) Slovenyalı basketbolcudur. 1.91 m. boyunda ve 86 kg ağırlığındaki oyuncu Oyun kurucu ve Şutör gard mevkilerinde oynamaktadır. Şu anda NBA takımlarından Miami Heat'te ve Slovenya Millî Basketbol Takımı'nda oynamaktadır. 2008 NBA Seçmeleri'nde 45. sıradan San Antonio Spurs tarafından seçilmiştir. Oyuncunun Arjantin'in yanı sıra ispanyol vatandaşlığı da vardır. Goran Dragić'in ayrıca Zoran Dragić adında birde basketbolcu kardeşi vardır.

Sloven oyuncu NBA'e ilk adımını 2008'de Phoenix Suns'a transfer olarak atmıştır. Daha sonra 1.tur draft hakkı ve Aaron Brooks karşlığında 2011 yılında Houston Rockets'a gönderilmiştir. Sezon bittiğinde takımı tarafından serbest bırakıldıktan sonra Phoenix takımına geri dönmüştür.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Goran_Dragi%C4%87
an itibariyle oynanmakta olan miami-toronto nba playoff yarı finalii 6. maçında şiir gibi basketbol oynayan sloven oyun kurucu müthiş zevk veriyo bugün onu izlemek.
all star arası transferlerinde kardeşi zoran dragic i de alıp miami heat yolunu tutmuş olan yetenekli guard. karşılığında Danny Granger, Norris Cole, Shawne Williams, Jordan Hamilton ve 2 ilk tur seçim hakkını phoenix suns a verdiler.

sağlam bir dragic-wade-deng-bosh-andersen ilk 5 i can yakabilir.
Miami heat e takas olmustur.
Bir heat taraftari olarak çok mutlu oldum chalmers in eline bakmayacagiz artik .
simdiden heyecanlandim .
maçlara yürek yiyip çıkıyor maşallah da savunmasını pas-şut tercihlerini geliştirmeli. yoksa ilk adım, adımlama, şut yüzdesi ve oyun görüşü açısından çok iyi.
nba'da 2013-2014 sezonunun en iyi üçüncü takımına seçilmiştir.

sezonun en iyi takımına seçilen oyuncular:

kevin durant
lebron james
chris paul
james harden
joakim noah

sezonun en iyi ikinci takımına seçilen oyuncular:

tony parker
stephen curry
blake griffin
dwight howard
kevin love

sezonun en iyi üçüncü takımına seçilen oyuncular:

damian lillard
lamarcus aldridge
goran dragic
paul george
al jefferson
nba'da 2013-2014 sezonunda en çok gelişme gösteren oyuncu * seçilmiştir.

2012-2013 sezonundaki istatistikleri:

14.7 sayı, 3.1 ribaund, 7.4 asist, 1.6 top çalma, 2.8 top kaybı, %44.3 şut isabeti.

2013-2014 sezonundaki istatistikleri:

20.3 sayı, 3.2 ribaund, 5.9 asist, 1.4 top çalma, 2.8 top kaybı, %50.5 şut isabeti.
An itibariyle NBAde Mıp ödülünü almıştır.
28 şubat 2014 phoenix suns no pelicans maçı'nda 40 sayı, 3 ribaund, 5 asistle oynamıştır. 21'de 14 ile şut atarken faul çizgisinden de 11'de 9 ile oynadı. bu maçta attığı 40 sayı ile kariyer rekorunu kırmayı başardı.

goran dragic'in maçtaki performansı:

http://www.youtube.com/watch?v=Kp7ZqDY6vPg
2014 nba all star skills challenge'de yer alacağı açıklanmıştır.
eurobasket 2013'de izledim bu arkadaşı. helal olsun dedim. bi de bunun bi kardeşi var. o da zoran dragic. ona da helal olsun. hak geçmesin.
penetreleri ve hızı dışında bir özelliği olmayan guard.

yıllar sonra gelen edit: ne desem yanılıyorum zaten bu da şaşırtmadı. bir gaflet anında yazmışım belli ki.

avrupa standartlarında bir süperyıldızdır.
izlemenin ciddi mana da keyif verdiği basketbolu büyük bir hırsla oynayan yetenekli oyuncu.
Eurobasket2013le efsaneleşmiş sloven oyuncu. Kardeşi (bkz: Zoran dragic)le birlikte dragic ailesinin koca kalbini bize göstermiştir.
sokak basketbolcusu edasıyla dripling eden, oyun tarzı zenci guard'lar gibi olan sloven guard.

hırsı, yüreği ve mücadeleci kişiliği onu herkesten ayrı bi noktaya getiriyor.

petteri koponen ile birlikte eurobasket2013'ün en iyi bireysel performansını ortaya koyuyor.

petteri'nin takımının daha fazla ilerleyemeyeceği göz önüne alındıgında mvp olmaya cok yakın.
2013 avrupa basketbol şampiyonasında slovenya'nın parlayan yıldızıdır.
Bugünkü maçta yunanistan'ı 28 sayıyla bozguna uğratmıştır.
şu an devam etmekte olan slovenya türkiye maçında doğuş balbaya yumruk sallayarak saldırmış, nba'de oynayan, çamurlukta sınır zorlayan oyun kurucudur kendisi. hakemlerin doğru kararı sonrası diskalifiye olup soyunma odasının yolunu tuttu.
4 yıl 34 milyon dolar karşılığında phoenix suns ile imzalamıştır.
houston rockets'ta formunu bulmuş atletik guard.
güncel Önemli Başlıklar