bugün

yazın yapmaktan nefret ettiğim, kışın marul gibi kat kat uyguladığım, her dolabı açtığımda giycek bir şeyim yok diye ağlamama sebep veren eylem.
'insan giyinir' başlığıyla cogito'nun 55.sayısının dosya konusu seçilmiş olan eylem.
"insanoğlu on dokuzu don" atasözünün işaret ettiği.
şık giyinmek iyidir tabi, özgüven pompalar insana. fakat en önemli şıklık bağışıklıktır. o ince ceket üzerinde şık durdu diye bu soğukta tarzan gibi sokağa fırlamamak gerek.
21. yüzyılda soyunmaktan daha fazla marifet gerektiren eylem zira paçoz gibi giyinen çok.
rusların yapmasını istemediğim şey.
Soyunmanın tam tersi.
Bir ihtiyaçtan çok özellikle bazı kadınlar için hayatın anlamı olmuş durumda. iyi, temiz görünmek evet çok önemlidir ama bununa fazla değer atfetmek çok aptalca. Kadınlar sürekli ne satın alsam, ne komin yapmasam düşüncesindeler. Bir insanın dolabında 3'er 4'er tane kot, kumaş veya aynı renk ve benzer model pantolon, tayt veya bluz olması çok anlamsız. Her sene mont veya bot almak çok anlamsız. Bir insanın dolabında 2 veya 3 hadi 4 tane maksimum mont olmalı. 7-8 tane mont satın almak hastalık gibi geliyor. Veya 6-7 tane güneş gözlüğünün olması.

insanların herkes beni beğensin, en güzel ben görüniyim, en havalı ben oliyim, dikkat çekiyim düşüncesinde olmaları akıl alır şey değil. Bazı kadınlar kendilerini o kadar çok seviyorlar ki yürüyüşleri bile değişik ve bu aptalca görünüyor. Altıüstü kusurlarla dolu basit bir insansın. Bedeninin veya kıyafetlerinin güzel olması insana kendini aşıkmışçasına ve mükemmelmişçesine nasıl bu kadar sevdirebilir bilmiyorum.

Ben de bazen kendimi 6. Yeni cekete bakarken veya aynı renkte ve benzer model bluza bakarken buluyorum. Hatta 6 çift ayakkabım var 5'ini giyiyorum 3'ü beyaz 2'si siyah. Sabah beyaz ayakkabılara bakarken fark ettim bu aptalca alma alışkanlığını.

Özellikle Instagram ve fenomenlerin yaptıkları reklamların bu tüketim çılgınlığında, alma hastalığında payı büyük.

Sürekli bir şeyler alır halde olmak anlamsız çünkü bu mesele bir süre sonra tişört ve pantolon almak için bir ömür çalışmaya dönüyor. Sürekli yeni bir şeyler almak ve kendini süslemek günümüzün hastalıklarından biri