bugün

her daim hatırlayacagın son fotografı cektigi andır aklın...
aklın kaldıgı andır...
geride bırakacak hiçbir şeyinin kalmadıgı andır kişinin...
ağlayamadıgın andır...
en buyuk hıçkırıgındır...
birçok şeyi geride bıraktığının işaretidir, acı olduğu kadar gerçektir de..
hiç görmeyeceğini bildiğin birine "görüşürüz" diye veda etmek gibidir,insanın içini burkar.
arkanı dönersin ve gidersin...
belkide doner
gitme der
diye dusunur insan
ama nasil ki
gunes batar
o son umutta
o oyle yok olur
ve kisi
caresiz
sokaklarin kalabagina karsir
kendi icinin yangini
kimse farketmeden tasir
''acaba''nın vucut dili.
Bittiğin an dır. Her şeyden nefret ettiğin an dır. Pişmanlığın bile fayda etmez.
(bkz: son pismanlik neye yarar)
evden çıkarken "bir şey unuttum mu?" diye son kez etrafı kolaçan etmektir.**
yıllar sonra hala hatırlanacak anlardan sadece biridir ama yine de ilk önce o an hatırlanır.
oda dönüp baksa herşeye rağmen ona koşar sarılırım düşüncesinden insanın kendisini alamadığı bir durum ihtiva eder...
öyle duygusal bir nitelik taşıması şart olmayan bir eylemdir bu.

misal kız evden çıkıyordur, üzerinize afiyet* regl olmuştur; döner bakar arkasına syntax error var mı falan. öyle yani..
sevgi belirtisidir. hollywood flimlerinde sıkça kullanılır. arabasını çok seven biri bile park ettikten sonra 2,3 kere arkasına döner bakar.
tam o sırada adios amigos! denilebilcek zaman dilimi
(bkz: oysa bir umuttu aşk)
ölümsüzleştirilmesi gereken oldukça dramatik bir andır.
geri çağrılmayı isteyen bir insanın yapacağı eylemdir.
yazar ne güzelde demiş :

"bir ayrılığın, uzun bir yola çıkmanın, bir şehre son kez bakmanın burukluğu ile baş etmeyi öğrendim sonunda..."

yazar öğrenmiş öğrenmesine de gelde bana sor...
ilk öpüşmende canın yandıysa eğer,ilk sevişmende boşalırken ağlamaya başladıysan ve ilk seni seviyorumu duyduğunda denize doğru koştuysan yalınayak ve ayağına batan taşlara aldırmadan,dönüpde bakamazsın geriye,sana (bkz: nereye) diye bağıran sevgiline.ilk aşkını orada görememekten korkarsın çünkü.denizin bütün suyunu içip bitirmek istersin akıtamadığın gözyaşının yerine.ağlarsın.
kişinin "belki o da bakıyordur" düşüncesiyle yaptığı fakat sonucu genelde hüsran olan eylem...
- gitmesen olmaz mı ?
+ ....
- gitme...kal...
+ ....
- gitme !
+ gitmek zorundayım
- yüzüme bak son kez.
+ ....
- ....
son kez bakmak istedim. koştuğunu biliyordum otobüsün ardından. Baktım...bulanıktı...bir damla oluşurken gözümde bir aşk gömülüyordu kalbime.
bıraktığın kişinin yanında kalan ruhuna bakmaktır...
kızların evden çıkmadan önce kalçalarını kontrol etmek için aynaya bakmasıdır.
var olmayı ve ölümü bir anda yaşamaktır; sessiz bir çığlık atarak, ruhun mahsunlaştığı, aşkın zehirlediği mechule bakmaktır.
hicbir seyi degistirmeyen eylem. oysa ki senin bir suru umudun vardir hala, son kez olmayacagini sanirsin o bakisin lakin onu bile anlamayan bir seye bakiyormussun meger.
biliyordum. biliyordum, arkama dönersem, o kara gözlerinin beni bırakmayacağını... biliyordum. tutacaktı beni o gözler, o gözlerden yanaklara süzülen o yaşlar...
kavrayıp yakacaktı beni o gözler, boğacaktı o yaşlar...

dönmedim arkama, dönemedim... ve gittim...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar