bugün

herhangi bir günü hayatımızdan çıkardığımızı düşünsek, kimbilir hayatın akışı ne kadar farklı olacak. diyelim ki elimizde çiçeklerden, dikenlerden, demirden, altından yapılmış bir zincir var; ilk halkası o hatırlamaya değer günde yaratılmasaydı bizi hiç bağlamayacaktı oysa ki.
sadece msn'de yapılabilecek eylem. bilim kurgu filmlerine konu olur gerisi.
(bkz: jason bourne)
zor olandır. internet seçeneklerinden göz atma geçmişi'ni silmeye benzemez. ama bunu başarmak kazandırır. geçmişini kaldırp çöpe atarak kazanan çoktur.

(bkz: ben)
devamında gelecek için güzel planlar yapılmalıdır.
yoksa geçmişinizle geleceğiniz bir olur..
sevgiliniz varsa tarayıcınızda yaptığınız en anlamsız eylemdir. bu işin sonunda sizi büyük kavgalar beklemektedir. aldatılma şüphesi doğurur. yanlıştır.
Sadece telefonda ve bilgisayarda gerçekleştirilen durumdur. Gerçek hayatta mümkün değildir bunu yapmak.
sadece hissettirdiklerini silmektir.
anıları silmek mümkün değil, sadece düşününce hissiz kalmaktır, geçmişi silmek dediğiniz.
msndeki konuşma geçmişini bile silemezken anılarda imkansız gibi duran bir şeydir.
internet için ;genelde ergen kişilerin bazı olaylar sonucu yaptıklarının bilinmemesi için ayarlardan geçmişi silmesi olayıdır.
geçmiş ancak güzel bir şimdiyle silinir..* sanki tarayıcı ön belleği boşlatıyorlar..
geleceğinize etki ediyorsa yapılması gerekendir.
ama kötü yönde ise.
ama şu da var geçmişini bilmeyen geleceğini de bilemez.
bunlar çeşitli diyalektiklerle genisletilebilir.
ama beyaz bir sayfa olmalı insanın bir yanında.
mümkün mü ? mümkün olmadığını düşündüğümüz için mi silemiyor ,kendimizi provake ediyoruz? yoksa unuturuz dedikten sonra zihnimizin bir oyunuyla geçmişi hatırlayıp kendimize çocuk tesellisi veriyoruz.
zor değildir.. birazcık zaman ve cesaret geçmişi unutmak için yeterlidir...
Mümkün değildir. Aslında hiçbir şeyi unutmuyoruz. sadece beynimizin kullanmadığımız ya da çok az kullandığımız bir bölümüne saklıyoruz. Bu çocukluğumuzdan kalan tek hatıra olan oyuncağımızı bodrum katta eski ve tozlu bir dolaba kaldırmak gibi bir şey. Bir zaman sonra onu nereye sakladığımızı unutuypruz doğal olarak. Hatırlamak istemediğiniz şeyleri braz kendinizi zorlayarak ve gerçekten isteyerek beyninizin tozlu raflarına saklayabilirsiniz. Ama yıllar sonra bile olsa ufacık bir ayrıntı onu anımsatır size. Ben buradayım der âdeta. Yani her şeyi silip atamazsınız sadece hangi dolaba koyduğunuzu hatırlayamayabilirsiniz.
ctrl+h tuşuyla geçmişi sil tabına tıklayarak başarabileceğiniz eylem.
çoğu ergenin ebeveynlerinden saklamak istedikleri yaramaz kız fotoğraflarını silmek için en çok kullandığı opsiyonlardan biridir.
Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmi ve black mirror dizisinin bir bölümünde gerçekleştirilmiş aktivite.
-geçmişimizi mi sikecek?
+el işaretleri ile (silecek olm silecek, sikmek yok)

çakallarla dans 3 - terapi sanhnesini hatırlatır.
Geçmişle bir derdim yok artık. Hepsi bana bir şey öğretti. Acısıyla, nahoşluğuyla, yeri geldi kan kusturarak, ama genel olarak üzerek, çok şey öğrendim.

Hiç mi mutlu olmadım?

Oldum da, az.
Yalnızca google Cromeda mümkün olan eylem.
geçmişi silmek geçmişi inkar etmekle mümkün olabilir ancak insan geçmişini illa ki hatırlarsa hatırlar.