bugün

Utanmasa bebekligime götürecek kokulardır. Yirmi yıl öncesine gittim geçen zira.
Kışları bacadan çıkan soba kokusu... Küçüklüğe götürüyor insanı. Oda parfümü yoktu o zamanlar, mandalina kabuklarını sobanın üzerine koyardın bekledikçe koku tüm odaya yayılırdı. Çayın tadı bir başka olurdu sobanın üstünde. Fokur fokur kaynayan güğümler vardı. Pazar günlerinin vazgeçilmeziydi mavi leğenle bakır güğüm. Bir de soba yanıkları vardı, etrafında oynarken yakardınız elinizi. O yanık bile tatlıydı. Hey gidi günler hey diyoruz. Bir başka güzeldi çocukluğumuz...
görsel
Ayakkabı kutusu kokusu.
Balık yemi kokusu
Dişçide ağızımıza soktuklerı şeyin kokusu
Her ikiside midemi bulandırır.
(bkz: geçmişe götüren kekolar)
fifth avenue.
dolmuştaki vanilya kokusu ve hatırladığım 70'lerin güzel istanbulu.
katmer kokusu. rahmetli anneannem gelir aklıma.

(bkz: hey gidi hey)

(bkz: katmer)
görsel
Yıllarca açılmamış olan bir kutunun kokusu
Eski eşyaların kokusu
Çam kokusu.
Dunlop ve kenzo homme Çok eski sevgili kokusu.
Givency pi,ah ah eski sevgili kokusu, zalım sevgili.
papatya.
Fesleğen kokusu. Hayatımda en çok sevdiğim ve kaybettiğim tüm insanların fesleğen seviyor olması çok ilginç. Şu an farkettim.
Arı maya silgisi kokusu.
Naftalin kokusu, ablamın gençlik yılları, çeyiz sandığı, sandığı açıp sarhoş olurcasına naftalin kokladığım çocukluk günleri.
Toprak kokusu.
Bok kokusu.

Sıçmayacaktım o sinemada altıma.
meyve ve çiçek kokuları, yaz sıcağında tarlaların o kokusu ve yeni yıkanmış yatak çarşafı kokusu.
kereviz kokusu. yemediğim için hep dayak yerdim annemden. döve döve yedirirdi. şimdi olsaydı da yine dövseydi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar