bugün

çoğumuzun hayal ettiği olayı yapan insandır. Gece geç saatlere kadar oturup sabah erkenden kalkabilme yeteneği olan insandır.
güne zombi gibi başlar.
(bkz: yalniz1opera)
liselilerdir.
depresyonda olabilir.
aynaya bakınca tipine küfreder.
gözünün altındaki morlukları artık benimsemiş kişidir.
(bkz: ben)
erken yaşlanacak olan insandır.
Göz Altı şişikliği hiç eksik olmayan kişidir
sadece aptallar 8 saat uyur kitabini okmumuş insan olabilir.
Bu insanlar bir süre sonra bu şekilde yaşamaya alışır ve geç yatıp erken kalkmayı bir yaşam tarzı haline getirirler.

Bu olayı yapabilen insanlar gözlemlerime göre 3 sınıfta toplanabilirler.

1) Hızlı yaşa genç öl tayfası: Uykuyu zaman kaybı olarak gören, bu sebeple minimum vakti uykuda geçiren insandır.

2) iş/Okul dolayısıyla zaruri olarak az uyuyan tayfa: Servise/mesaiye/8:40 dersine yetişmek için saat 5-6 arasında kalkmak zorunda olan insanlardır. Sosyal hayat, TV, iş, ödev gibi sebepler dolayısıyla erken yatamaz ama yinede erken kalkarlar. Bu durum çok sevilmesede yaklaşık 2-3 haftalık bir zaman sürecinde alışılan bir durumdur.

3) Dahi tayfa: Özellikle üniversitelerde prof. olarak karşımıza çıkan, herhangi bir sanat dalıyla uğraşan tayfadır. Az uyku onlar için yeterlidir. Saygı duyulması gereken tayfadır. Genellikle kahve veya alkolle yaşar, sonunda mide rahatsızlıklarından muzdarip olurlar.

Şahsım olarak, sanırım 1 ile 2 arasında bir yerlerdeyim.
bana anneannemin bir sözünü hatırlatan insan.
(bkz: erken kalkan yol alır)
Akşam internette takılan yurdum insanıdır.
erken yaşlanan insandır.
günü mal gibi tamamlayan kişidir. beyni bir kadeh şarabın yanında peynir misali iyi gidebilir.
ıslak meşe odunuyla tartaklanması gereken kişi. tipini siktiğim.
içmiştir akşamdan.
bünyesi bu duruma alışık olan insandır.

Zeki insandır. Herkesin harcı değil öyle. Evet.
Götüne rahat batan insandır.
Biriktirip biriktirip uyuyan insandır vesselam .
sabah sekiz gibi yatıp öğlen bir-iki gibi kalıyorum buna mı giriyor?
normalde pek olmaz ama dun 4'de yatıp bu sabah 6.56'da uyandım.