bugün

Sözlük lügatına yeni girmiş bir kelimedir. Gezi parkı olaylarındaki orantısız zekadan esinlenilmiş bir sözcük kalıbıdır..

Edit: yine inanmadık aramaya.

(bkz: gezi zekalı)
çöp arabası önüne geçen çapulcu zekasıdır.
santimetre----> milimetre
gerizekalı------>gezizekalı
zeka birimidir.
adını televizyonda öğrendiği toma'yı sokaktaki çöp arabası zanneden denyo.
gezi olaylarına karışan şahsiyetlerinin beyin tanımlamasıdır.
an itibariyle sözlükte hakaret kabul edildiğini öğrendiğimiz sözcüktür.
hakaret etmek isterken farkında olmadan iltifat etmektir.
geri zekalının tersidir...
gerizekalı salvosudur.

hayır yıllarca "gerizekalı" diye aşağılanan kişi, bunevi yansıtmalara başvurabiliyor zaman zaman.
Olaylardan beri her gördüğüm gerizekalı yı gezizekalı olarak okuma hastalığına tutuldum. Kurtulamıyorum. Zaten çabalamıyorum.
solcu gay kancıklara verilen ünvan.
sözlükte bolca bulunan.
zekalıyım ama amele olmak istiyorum diyen çocuk kadar bile kafa yoktur bu kişilerde. Hobileri arasında ekmek almaya gitmek, bikiniyle şehrin ortasında dans etmek, tomadan su yemek falan vardır.
Cehape ve hadepe zihniyetinin birleştiği insanlara gezizekalı denir.
Burada defalarca hdp zihniyetinin geziyi kötüleyen beyanlarını, meclis kayıtlarını, gazete haberlerini paylaştığımız halde, hala geziyi hdplilere maleden (ki o zaman partinin adı bdpydi) Geri zekalılara tercih edilir.
bir süre tay-yeap ismini ağzına sakız etmiş pembe götlü solcuların beğenmediği hitap tarzı. bu amına koduklarım da her şeyi sahipleniyor ya bitiyorum. yıllarca en komik olmayan siyasi karikatürü bile incee:) diyerek paylaşan adamlar sağcıların yaptığı en komiklerine dahi bir kulp takıyorlar. adamların mizah tarzı baaddin ve leyla ile mecnun ama herkese mizah konusunda ahkam kesiyorlar ahahahaha. tam tersi bir şekilde gezi akplilerin ayaklanması olsaydı kendileri gezizekalı etiketi yapıştırıp karnını tuta tuta gülerlerdi. tam gezizekalı bu denyolar.