bugün

gerizekalıdır.net.

Atatürk bir sivil direniş önderi, bir muhalefet sembolü değil. O yüzden “Mustafa Kemalin askerleriyiz” gibi zırvalara kaptırmayın kendinizi. AKP’den kurtulup asker mi olmak istiyorsunuz? Demokrasi isteyen insanlarız. Hem bu iş cumhuriyet mitingleri gibi piknik fasilitesi değil.
atatürk sevgisinden rahatsız olmuş kişi söylemi. Halka önderlik edip ülke kurmuş atatürk e direnişte söylenmez diyebilen tarihi bilgine osurmak istiyorum öncelikle. illa iktidarken mi söylenebilir atatürk tezahüratı. Askeriyiz diyince tüfek ve öldürmek geliyorsa aklına bu senin sıkıntın. Sırf karşı çıkabilmek için konuşma. Bilgili ve saygılı ol.
ordan bir yerden de recep tayibin askerleriyiz diye bağıranlar çıksa, kafalar da hafif kıyak olsa bunlar ne güzel birbirlerine girer. araya da bir iki provakatif serpiştirdin mi tamamdır. onlar it gibi dövüşür sen izlersin.fena fikir de değil aslında .
eylemin tabiatına çok ters değildir. bağırabilir. mesele bir ortak noktada birleşebilmekti bu da başarıldı. çok fazla küçük ayrıntıya takılmak zarar verir bu sürece. birlik olmaya devam edilmeli, kemalist gençlik ve sosyalist gençlik ilk kez bu derece yakın bir meydan birliği yapmaktadırlar. bu küçümsenmemeli ve ayrıntıya takılıp itilmemeli. bu yakınlaşma kemalist gençliği biraz daha sola yaklaştıracaktır. bu önemli bir kazanç olacaktır!
iki torba kömüre, bir torba makarnaya domalmayıp benim yaşam şeklime karışamazsın diyenlerin gücünü aldığı kişinin askeri olduğunu beyan etmesidir. alkışlamaktayız.
halk hareketi diye sivil hareketi diye kıçımızı yırttığımız bir direnişte işi yine askerliğe vesayete getirmeye çalışmak da anca bu ulusalcı tayfaya yakışırdı. hala da angut angut konuşuyorlar.
kemal sunal ın askerleridir.
recebin koyunlarıyız diye bağıranların yanında daha şereflidirler.
Ergenliğini kaçıranlar veya yeniden yaşamak isteyenler olabilir.
Ya da belki Gençken yapılacak yüz şeyden birini yapıyorlardır.
bu halk olarak bu ülkeye zorlukla kazandırılan değerlerimizi korumak için atamıza verdiğimiz sözü tutuyoruz. yetkimizi, atatürk ve çarpışan tüm atalarımızdan aldık diye bağıranlardır. türk halkıdır.

olarak birbirimizin değer verdiği ve saygı duyduğumuz onlarca kavram olsa da türk milleti olarak üç kutsal simgemiz var. bayrağımız, marşımız ve atamız.

türk bayrağı taşımak, marşımızı okumak veya atamızın adını haykırmak. bunların hepsi aynıdır. birisine yapılmış hakaret ise hepsine yapılmış demektir!
diktatörlüğe karşı yürürken diğer bir diktatörün adıyla bağıranlardır.

şu haklı eylemi bile haksızlaştırırlar. direnişin, diktatörlüğün, faşizmin, devrimin anlamını bilmeden boş boş konuşurlar. siz eylemde olduğunuz sürece bu eylemleri desteklemiyorum. siz yanınızdaki bütün saçma tabularınızı bırakıp gerçekten özgürlük için yürüdüğünüz zaman sokağa çıkacağım.
sorsanız mustafa kemal'in ilke ve inkılaplarını bilmeyen kişilerdir.
* gezi parkı direnişini kıran gruplardan biri bu askercilik oynayan arkadaşlardır.
* gezi parkı direnişinin tam ortasına sıçıp bunun bir halk direnişi olmadığı gösteren grupların belkide başını çektiler.
* askeriz diye bağırmalarına karşılık sıcak temasın olduğu yerlerden hep kaçtılar.
* eylemin tabiatına tamamen aykırı hareket ettiler. apolitik olanları, kürtleri meydanlardan uzaklaştıran bu arkadaşlardı.
* eylemin bir direniş olmasından çıkıp siyasi şova dönüştürenler bu askercilik oynayan arkadaşlardı.
kimsenin aklına gelmemiş olması hayret vericidir. kemal kılıçdaroğlu'nu kastediyorlardır.
yaşam tarzıma karışma diye sokaklara dökülüyorlar, tarzına karışan diktatördür diyorlar. evet sonuna kadar katılıyorum. e arkadaş, mustafa kemal kadar yaşam tarzına müdahale eden başka bir lider var mıydı bu ülkede? bu direniş benim gözümde, her türlü diktaya direnişin sembolüdür. bu milli eğitim onaylı ayaklı milli tarih kitabı provokatörlere dikkat edin.
oraya gidip birebir görmüş kişi hedesi.
demek ki troller de nemalanmak için oradalar.

--spoiler--
eee haklıı!
e gitmeyecende ne yapacan! yazııkkk...
taksime gideyimde, banada sıçacak başlık çıksın diye, ne çektiniz beee!!!
--spoiler--
adam gibi adamlarr.
atatürk ün çocukları ne diye bağıracaklardı peki ?

atatürk askerliği bırakmak zorunda kaldığında vatan hainliği damgasını yemişti istanbul hükümetince.
o zamandan sonra sivil bir kişi idi. ve öyle de vefat etti.

o yüzden kemal in askerleriyiz.
biz, hepimiz.
(bkz: pkk dan eylemlere destek açıklaması)
yarın başkasının askeri de olabilirler. kişiler gelir geçer, millet kalıcıdır.
ben mesela türk askeriyim. feriştahı gelse değiştiremez.
anarşistler tarafından gereken cevabı almışlardır:

http://galeri.uludagsozluk.com/r/456821/
öncelikle "kemal" değil "musatafa kemal'in askerleriyiz" şeklinde atılan slogandır. bu slogan, "mustafa kemal atatürk'ün emanet ettiği cumhuriyeti korumak ve yaşatmak için gerekirse iç ve dış düşmanlarla halk olarak savaşırız" iradesini deklare eder.
Kemal kılıçdaroğlu nun askerleriyseniz yandık. Yok mustafa kemal in askerleriyseniz hepsi imanlı osmanlı askerleriydi . içlerinde yunanlı yoktu kusura bakmayın.
cumhuriyetin sahipleridir.. göbekli klavyeli şakirtlerin götüne batarlar.
hala olayı şakirt geyiklerine bağlamalarıyla seviyelerini her zaman gösteren provokatörlerdir.
güncel Önemli Başlıklar