bugün

Kısa ve öz var.
ödeyen var elbette. ama ödedikten sonra binbir laf ederler. ulan madem laf edeceksin niye ödemek için danalar gibi çırpınıyorsun? ödeme .mına koyim.
Daha önce rastladığım durumdur.

Tek sıkıntı arkadaşımdı. ayarlamak için çok uğraştım sırf hesap ödediği için Böylesi denk gelmez çünkü.
Cebinde parası olduğu takdirde bunu yapan, baskasina minnet etmeyen fazlasiyla genç kizimiz var. Siz çok yanlış gelmissiniz.
ne hesapmış arkadaş. millet ilişkisinden daha çok hesabı ve cebini düşünür olmuş. (bkz: cıvık bacım afedersin)
Var.
bunu garip karşılayan arkadaşlar ilişkilerini gözden geçirmelidir.
Olması yada olmaması bir sorunsal mıdır acaba ? Kadın kişisi neden ödemesin öderiz tabi. Gelenekçi toplumun büyük merakları bunlar. Erkeğin erkeklik yapıcam ben tafralarıyla kendini kadından maddi olarakta güçlüyüz biz deme şeklidir.
Gayette vardir efendim ilk bulusmada gerceklesmistir. hemde hesap bes lira, iki cayken.

(bkz: ben degil bir arkadasim)
Vardır. Benim gibi asosyal birisi bile bunu yaşamıştır ve sizin bunu yaşamamış olmanız tuhafıma gitmektedir. Hatta bana sigara paketi bile alanı görülmüştür param olmadığı zamanlar. Kimi kızlar sevilesidir, evet.
asıl soru, gerçekten bir kızın hesap ödemesini bekleyen erkek var mı? küfredicem ha, sora çaylak yapcaklar.
"hesap ö" diyen kız var.
Ben öderim mesela ama karşımdaki, bunu teklifini bile etmemden hoşlanmaz kızar.
sizi çok yolmuşlar ki içinize oturmuş efendim.
Vardır ve hiç 'aa dur benden olsun' sözüyle karsilasmamistir. Nerde yaşıyorsunuz anlamadim ki diyerek de tepkisini koyar.
Vardir elbette.
Ama onlarin da soyle cakal bir versiyonu var.
Hani iki kisilik hesap 5 lira tutmusken, taraflardan biri 2, oteki 3 lira odeyecek ya; iste bazilari asla 3 lira odeyen taraf olmak istemez.
Bir de elimizde bunlardan var.
kesinlikle var arkadaşlar ama hiç merak etmeyin iki gün sonraki alış verişte fazlasıyla telafi edilir ay sonu kart ekstrenize de itina ile yansıtılır.
var. ama nerede "cingen" var bize düşer.
vardır. 300 liralık alkol + meyve hesabı ödemişti kızcağız. gece karşılığını ödedim tabi *
az da olsa vardır. benim kız arkadaşımdır bu. sırf bu yüzden ettiğimiz bir sürü kavga var lavabo bahanesiyle gider hesabı öder bazen. sıkışık olurum cebime para bırakır. bu güzel şeyler karşılıklı olduğundan arada sağlam bağ oluşturmaktadır.
vardır efenim.
kız kıza gidenler yan masadakilere mi odetiyorlar?
allasen vardır ve ölene kadar karsilasamayacagiz.
Eger yakısıklı ve fakırsenız vardır.
azda olsa vardır öyle kızlar.
hiç hesap ödetemeyen kız bile vardır.
Izmirin yarisi onlarin diyebileceğimiz bir cocukla yemek yedik ve bende odeyeyim diyince kabul etti böyle böyle zengin oluyor bunlar.
kızlar hesap öder. Ama genel olarak Alman usülü öderler.

Not: Garsonum ve bayanlara hesaplarını ayrı olarak yazıyorum.