bugün

daha çok dileğim olsun isterdim.
gerçek aşkı dilerdim.*
öyle bir hakkımın olmamasını dilerdim çünkü insanın ihtiyaçları sınırsızdır maddi ve manevi olarak.
dilek'le başbaşa yemek yer; sonrası malum.
Sonsuz mutluluk.
Daha çok dilek hakkımın olmasını dilerdim .
sihirli bir değnek isterdim.
Sonsuza kadar şans dilerdim çünkü şans olursa diğerleride gelir.
o dilekte boşa çıkar diye dilemezdim herhalde.
cocukluk askimi dilerdim.
bütün kürtlerin gebermesini isterdim.
dünyadaki bütün insanlar özgür mutlu huzurlu yaşasın.
tanrı planlarını bana anlatsın isterdim. tüm gerçekleri tüm bilinmeyenleri.
eğer tanrı anlatamayacak kadar meşkul ise.
ben de insanların zihninden geçenleri istediğim zaman okuyabilmeyi isterdim.
dünyadan temelli gitmek, hiç gelmemiş olmak, bir dahada gelmemeyi istemek olurdu.
(bkz: bir tek dileğim var mutlu ol yeter) *
o da (bkz: dilek serbest) olurdu.
yazarların tek bir dilek hakkı olsa dileyecekleridir.

--spoiler--
Birgün kayserili kör fakir ve çocugu olmayan bir adam yolda yürürken karşısına cin çıkar. cin adamı korkutmaya çalışır malum kayserili onu görmedigi için yoluna aynen devam eder. cin duruma şaşırır ve adamın yanına gelir ben cinim sen benden benden korkmadınmı der adam yooo neden korkayım der. cin peki benden korkmadıgın için sana bir dilek hakkı veriyorum. söyle dilegin nedir. adam düşünür para istesem gözüm görmüyor, göz istesem param yok, çocuk istesem nasıl bakarım der, ve öyle bir istekte bulunurki üç dilegi aynı anda gerçek olur. oglumun gözlerimin önünde, paralarını saymasını istiyorum der..!!!!
--spoiler--
fıkradaki gibi uyanık olmak da gerekir tabi.
tüm insanlığın dilek haklarının yok olmasını isterdim.

(bkz: melaba ben temel)
ne diliyeceğimi düşünmek için zaman dilerdim. sonra da derdim ki hay ben kafama tüküriyiiiiiiimmmm.
yazarları ilgilendirdiği kadar tüm insanların dilekleridir.

makul olması şartlarda elbette, para, huzur, sağlık gibi temennilerdir. bana kalsa her öğün yemeğim hazır olsun kafi anasını satayım.
altından yapılmış gümüş saat..
aşık olduğum insan hep yanımda olsun, ana babamın ömrü uzasın başkada bi bok istemem. geri kalanı umrumdamı amk.
insan olmak.
eylemcilerin eylemleri bırakması, dünyada kendimden daha çok sevdiğim insanı bi daha görmemden daha çok temenni ettiğim olay.

ülkeyi sikip attınız be, sadece taksim'deki zararların telafisi 4 milyon lira.
--spoiler--
dilek istenmez anuğa koyim.. dilek dilenir..
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar