bugün

Kız arkadaşınla kafede buluşunca ona ciddi ciddi hiç paran olmadığını söyle, ikinci buluşmaya gelirse yine aynısını yap, üçüncü buluşmaya gene de geliyorsa o kızla evlen, çünkü seni gerçekten seviyordur.
bir gün güzel bir kızla tanışmıstım kadıköy modada öğrenciyken. neyse yarın buluşalım dedi.ben de hiç param kalmadı demiştim. sahiden de yoktu. sonra şöyle bir mesaj attı: canımız sağ olsun ikimiz de öğrenciyiz alırız iki simit sahilde yürürüz nolcak ki....
ne günlerdi...
barfi filminde görmüştüm ve hoşuma gitmişti.

oğlan kızın elini tutuyor ve bir yere götürüyor. karşılarında direk...direğe bakmasını söylüyor kıza, beraber direğe bakarlarken direk düşer gibi hareket ediyor ve kız oğlanın elini bırakıp kaçıyor; sonra çocuk da üzülüyor.

aynı testi daha sonra başka bir kız da uyguluyor. kız elini bırakmıyor düşmek için üzerlerine doğru hareket eden direğe rağmen...zaten çocuk direği onların üzerine düşecek şekilde ayarlamamış tabi...

belki çok umutsuzum ama...sanki artık sevgi kalmamış gibi hiç...
test edilmez, hissedilir.
Bence senden baskasina bakmiyorsa bir kizi on saniyede nasil sogutursun on saniye boyunca baska kiza bakarak ehee ehee.
Gercek sevgi test etme ihtiyaci hissetmediginizde zaten test edilmis olur
parasızken.
Ona küçük sitemler edin.
Minik evhamlar yapın.

Sabırla iyi niyetli konuşuyorsa kırmamak için uğraşıyorsa bilin ki gerçekten seviyordur.
231 sayfalık test kitabı ile. beni seviyorsan bunların hepsini çöz demek.
görünce şaşırdığım ciddi ciddi şaşırdığım sorudur. gerçek sevgiden bahsediliyor ve test edilmesinden. gerçek sevgi dediğimiz o müthiş hissi içinizde hissedebilirsiniz ve yaşamınızda görebilirsiniz her davranışınızda her bakışınızda her kelimeniz de. diyorsanız ki hala test etmek o zaman gerçek bir sevgi olmadığı aşikar.
Test edilmesi durumunda gerçek sevgi olmadığı ortaya çıkacak olandır. Şüphenin varlığı zaten o sevgi sanılan şeyin gerçek sevgi olmadığının kanıtıdır.

Gerçek sevginin teste ihtiyacı yoktur. Onun o olduğunu bilirsiniz.
test edilmez, hissedilir.
Gerçekten seven biri, karşısındaki gerçekten seviyor mu diye test etmez.
Birini tembihleyin arkanızdan hakkınızda atıp tutsun kötü şeyler söylesin. Ona inanıp arkasına bile bakmadan kaçarsa anlayın bir bok olmaz ondan. Eğer ki her ihtimale rağmen size sınırsız güveniyorsa deli gibi sevin onu. Çünkü onlardan artık kalmadı.
Eğer siz karşınızdakini test ediyorsaniz asıl siz testten kalmışsınızdır.çünkü birinin gercekten seviyor ve ona inanıyorsan test etmezsiniz.
Gerçek sevgi derken insana duyulan sevgiden bahsediyorsanız ben gideyim dedirten sorudur.
Sen yine de babana bile güvenme. Sen yine de işini kış tut, yaz çıkarsa bahtına.

Test edilmeye ihtiyaç duymayan sevgidir. Babanın bile değil Ananın evlada sevgisidir.