bugün

ocağın altının açık unutulması sonucu bugünkü renklerine ulaşmışlardır.

doğru önermedir.
züğürt tesellisidir.

(bkz: ben küçükken sarışın mavi gözlüydüm)
bir yanılgıdan ibarettir.kürtçenin hint avrupa kökenli bir dil olması ve orjinal hint-avrupalıların sarışın uzun boylu mavi gözlü olduğuna inanılmasından ileri gelir.oysa yapılan genetik araştırmalar kürtlerin mezopotamya yerlisi bir halk olduklarını ve dil değişiminin küçük bir elit yönetici hint avrupalı kesimin bu halk üzerindeki denetiminden kaynaklandığını göstermektedir.yani kürtlerin bundan 7000 yıl önce güney rusya'dan dünyaya dağılıp bugünkü birçok avrupa dilinin atasını konuşan toplulukla genetik benzerliği sıfıra yakındır.zaten sarışın olanlarına bakınca da avrupalı gibi değil ortadoğulu gibi görünürler.
istisnalar kaideyi bozmaz. kürt dediğin esmerdir.
ülkede gerçek kürt olmadığını gösterir.
(bkz: gauss geri zekalıymış)
edit: imla. ayrıca ne güceniyorsun,sanki erkekleri olof mellberg kadınları slyvia silvstedt,amk.
kimin sıçmığı bilmiyorum ama buna inananda gram akıl yok.

bugün bir arkadaşla yolda yürüyorum. dedim arkadaşa "o demin konuştuğumuz çocuk var ya, türk değildi o, aksanından anladım" dedim. birden konuşmaya tanımadığım bir herif katıldı. "gerçekte kürt o". "abi sarışındı ama", "yok kürtler sarışın ve mavi gözlü olur, doğudaki esmerler ermenidir."

siktir git amk, ben neden hiç sarışın olup da "ben kürtüm" diyen adam görmedim. neden hiç kürtçe konuşan sarışın görmedim. o kadar doğulu kürt arkadaşım var, neden hiç biri sarışın değil amk?

bir kere insanın ten ve saç rengine bulunduğu coğrafya etki eder. kürtler ortadoğulu bir ırktır. ırak, iran, türkiye'nin güneydoğusu gibi yerlerde yaşarlar. oralar da çölümsüdür, ağaçsızdır. doğal olarak orada beyaz tenli sarışın adam çıkmaz.

erdem diye bir kuzenim var. kendisi bir zamanlar bembeyaz tenli bir herifti. mersinde yaşıyor 10 senedir ve esmerleşmiş. bildiğin esmer olmuş adam.

kısacası kürtlerin sarışın olması gibi bir şey söz konusu değil. ayrıca gereksiz bir tartışma lan. türkler de önceden çekik gözlüymüş, şimdi sikimizde mi? hiiiiç...
ermenilerin tehcir edilirken edildikteki bölgelerde yaşayan halka hayati zararlar vermeleri o bölgedeki halkların da kendi canlarını korumak pahasına yetişkin ermenileri öldürüp çocuklarını yanlarına alıp büyütmüşlerdir. o zamandan bu zamana 3 nesil gecmemesinden kaynaklanan bir durumun sonucu olarak ortaya çıkmış bir gerçektir.
yani gerçek kürt hissediyorlarsa kendilerini ala ama kökenlerini de bilmeleri gerekir tabiki.
bizim tanıdıklarımızda da mavi gözlü sarışın kürtler vardır ama gercek kürt esmerdir siyah,kahverengi gözlüdür.
aha da kanıtı.

http://www.youtube.com/watch?v=5Z7NZHj98ag
yok öyle birşey.

arada olanlar da zazadır. mersin adana civarında bulunurlar.
Gerçek kürtlerin aslında çok yakışıklı olması vb.
kürtlerin hint-avrupa dil ailesini konuşmasında köken alır. orta asya'da ki mongol ırklara benzemezler elbette.
(bkz: diye bağırdı sığır adam)
melez kürtlerdir.
bir an için yoksa ben kürt müyüm diye düşünmeme yol açan tespit. bunun yanısıra gerek başlığa gerekse yazılanlara baktığımda herkesin sarışın, mavi gözlü ve beyaz tenlileri üstün ırk olarak gördüğünü anlamış oldum. yoksa hitler haklımıydı.
anası veya babası alaman ingiliz trakyalı olma ihtimali yüksek kürtlerdir mantık olarak kavrucu sıcakta mavi gözlü beyaz tenlı çıkma olasalıgı milyonda bi.
yazarın, mahsun kırmızıgül dizilerini fazla izlemesinden kaynaklanan tespitidir.
(bkz: yok artık)

not:bugün verdiğim 3.yok artık bkzı. nasıl baslıklar acılıyor anlamıs degilim.
(bkz: yok amına koyum butonu)
doğrudur. az araştırın cam gibi gözleri oluyor ten renkleri koyu ancak saç renkleri sarımsı oluyor.
(bkz: gerçek kürt nedir lan)

dogrulugu sadece şöyle olur bir kürt saçını sarıya boyatır gözünede lens takar ancak öyle olur başka bi alternatif varmı diye sorarsanız malesef efenim tek olur yanı budur.
kürdün hası sarı olur cidden , mavi gözünü pek bilemem ama bu esmer yanık olanlar , iran , suriye falan o tarz kökene sahipler yamulmuyorsam . bizde iran kökenliyiz kız kuzenlerim bile kıl yumağı gibi maşallah . lakin şanlıurfalı bir arkadaş var baya irlandalı gibi .
(bkz: gerçek kürt bu değil)
mavi gozlu olmalari, kizilderililerin turk olma ihtimali kadardir.
yalandır. gerçek kürtler kara kuru esmerdir. ara sıra sarışın olanına raslansa bile (bkz: samanlıkta iğne aramak) ya saçlarını sarıya boyatmış ya da kafayı gün de bir saat oksijenli suya batırmıştır.
kafkasyayı köle ve cariye merciisi için kullanan perslerle alakalı olabilir. öyle olsa da artık kafkas genlerinin son kırıntısına sahiplerdir...