bugün

gerizekalı (!) olduğuna az önce kanaat getirdiğim türk halkı. Az sonra okuyacağınız haberin sonunda, ne kadar salak ve gerizekalı olduğumuzun adeta ispatı var. ( kör milliyetçilerle uğraşmak istemiyorum, * *)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25169087
bu işin milliyetçiliğini yapmak ayrı bir gerizekalılıktır. türklüğünden utanç duyulası anlardan biri daha.
(bkz: illa meclismi basalım)
tepkisiz,duyarsız vurdumduymaz, değil başkalarına kendinisine bile saygısı olmayan çoğunluğun maalesef yaşadığı bu ülkede bir şeylerin olması için ancak birinin yatırıp o kişiyi kesmesi lazım ki o zaman anlayacak bir şeylerin ucununda ona dokunacağını.bu eşşek çoğunluk oldukça semer vuran çok olacaktır.
afedersiniz ama, siken yaranıyor memlekette.
yüksek benzin fiyatlarına kitlesel tepki göstermemesinden kaynaklı yazar tarafından haklı olarak gerizekalı sıfatı yakıştırılmış türk halkıdır. lakin canlar. biraz düşünelim. son yıllarda türkiye'deki eylemleri gözden geçirelim. eylemin amacı, yürüyüşün, direnişin amacı ne olursa olsun sonu mutlaka ' ezilen kürt kardeşlerimiz 'e bağlanıyor. sınav sistemini protesto etmeye gidiyorsun, bir bakıyorsun 'ezilen kürt kardeşlerimiz'. akp'yi protesto etmeye gidiyorsun bir bakıyorsun ' anadilde eğitim'. yök'ü protesto ediyorsun bir bakıyorsun yine kürt sorunu ortaya atılmış. hal böyle olunca da vatandaş bu tarz oluşumlardan uzak duruyor. ota boka bu kürt meselesini sokmasak, bugün en azından birkaç sorunumuzu çözmüştük.
(#84816)ne de güzel söylemiş zamanında.
aziz nesin'nin sakalı yoktu. zamanında çok doğru bir tespiti olmuştu.
(bkz: kuzuların sessizliği)
maddiyat yüzünden suçsuz insanlara geri zekalı diyen bir zihniyetin aklından ırkından ve ailesinden şüphe edilir.
bu zihniyete kılıç bile sallanmaz çünkü değmez.
küfür yemeden duramayan bu zihniyettin annesi kızkardeşi halası çok rahatsızdır bu tip başlık açılmasından.
dünyayı dolaşmış,her türlü halkları bilmiş,bilge bir kişinin
asla söylemeyeceği bir laftır.ne yazıkki aşağılık komplexine
itilmiş,kendini de aşağılatan ve aşağılayan bir cümle bu...
aklı evvel bazı şahsı bedevilerin aynada gördükleri akislerini topluma mal etme çabalarıdır.
türkler gerizekalıdır

aziz nesin haklıdır

o zaman bu halkın %90' aptal ve duyarsızdır (daha fazla oran yazacaktım ama nasrettin hocayı takip ederek çömlek hesabını yazıyorum buraya)
ne dersek diyelim , aslında her türlü şeye çoğu kişinin göz yumuyor olması bizim kanımızda olan birşey. türk tarihi'ne bakılacak olursa , özellikle devlet yöneticilerine olan güçlü inanç ve güven duygusu bir şekilde bize de geçmiş.
bu yanımızdan dolayı , aslında fark etmesek bile başımızdakilere güven duymak istiyoruz. ben de bir atatürkçü olarak , bunu kabul ediyorum. haberde adı geçen ülkelerde veye tarihlerinde bunun gibi birşey sözkonusu değil.
bu da bu halkın gerizekalı değil , sadece aşırı itaatkar olduğuyla alakalı. bu itaat , haketmeyen bir yönetime karşı da olsa bir türk geleneği sayılabilir. bu yüzden birçok şeye ses çıkaramıyoruz. bundan 10 yıl önce yapılması halinde vatan hainliği sayılacak yaklaşımların , normale döndüğünü görüyoruz. bu da bizi büyük hataları görmezden gelme yolunda besliyor.
bir Türk Irkçısı olarak katıldığım önerme. Az et yemekten kaynaklanıyor. Bol bol ot yiyince koyun oluyor insanlar.
klasik chp düşüncesi, kemalist düşüncenin dışa vurmuş sözüdür.

bu halka salak deyin, koyun deyin, sonra oy bekleyin. siz halk partisi falan değilsiniz çünkü halktan kopuksunuz. siz kendinizden başka bir şey bilmeyen, tanımayan mahluklarsınız. sizin düşünceniz "halk bilmez siz bilirsiniz" . halk bilince de bok atarsınız. bu ideoloji yok aslında zorla dayatılmış size bu düşünceyi de savunanlar köleden başka bir şey değildir.
deve dikeni türk insanı kendini sikeni sever.
genelleme yaptığı için katılınmayacak entry.dir.
halka koyun diyenlerin, halkın nasıl koyduğuna şahit olduktan sonraki yeni sızlanma söylemi olabilir.
haberiniz olmadan 2-3 günde bir zam geliyor benzine. nerden mi biliyorum.*
ucu en sonunda* soyleyene de dokunacak manasiz soz obegi.

(bkz: calm down champion)
kendisine en uygun pozisyonu uygulayan iktidarına derinden bağlanmış halktır.
aynı yoldan geçmişiz biz.
aynı sudan içmişiz biz.
yazımız bir kışımız bir.
aynı dağın yeliyiz biz.
şarkılar bir türküler bir.
hep beraber söyleriz biz.
halaylar bir horonlar bir.
aynı sazın teliyiz biz.

gönüller bir dualar bir.
bir allahın kuluyuz biz.
has bahçemiz yurdumuzdur.
aynı bağın gülüyüz biz.

haydi bi daha bidaha bidaha
hep beraber söyleyelim.
vur şu davula bidaha bidaha.
hem çoşup hem söyleyelim.
asla doğru olmayan önermedir.bu önermeye katılanlar büyük olasılıkla türktür (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
dünyadaki bütün müslüman ülkeler içinde, dünyadaki bütün türki cumhuriyetler içerisinde ve orta doğudaki bütün ülkeler içerisinde güzel türkiye' min ve türk milletinin bir teki yoktur. ne yönden denilirse neredeyse her yönden amk.

ona bakarsanız dünyanın en ağır vergilerini amerikalılar ödüyor. gerizekalı mı şimdi amerikalılar?!
her fırsatta insanını aşağılayıp kendini sözde çitanın üzerinde varsayarak kendi aşağılık komplekslerini beslemeye çalışan arkadaşlara acıyamadığım için vicdanımı sorguluyorum an itibariyle.
görsel

cuk diye oturmaktadır.