bugün

kolay soruları ile tm cilerin kurtarıcısı ders.
hayatımda çalışıp da başarılı olamadığım tek alan. binlerce soru çözdüm girmiyor şu kafaya.
(bkz: dikme indirmek)
(bkz: üç dört beş üçgeni)
(bkz: benzerlik)
(bkz: paralel kenar çekmek)
(bkz: ikizkenar kuralları)
(bkz: öklid teoremi)
(bkz: alan ve taban ilişkisi)
(bkz: çember)
bazen oturup çözüm yolunu görmeye çalışmaktan, çizgiler çekip sonuca ulaşmaktan çok zevk aldığım; bazen de "çizdim oynamıyorum." moduna girip boşladığım, tanısan seversin denilebilecek bir ders, bünye eğer bu dersten pek bir şey anlamıyorsa önerim bol bol soru çözmek olacaktır.
gerçekten adına ders denmeyi hakeden bir derstir.çözdükce zekayı açan,bünyeye katkı sağlayan derstir.
geçen sene gayet iyi netler çıkarırken, aynı konularda (!) bu yıl sıfır net yaptığım derstir.
sorun bu durumda ben oluyorum galiba ama, herneyse.
---
geometri geometri ! yedin bitirdin beni,
yetti artık çektiğim bitsin bu kabus-u hali.
isyanlardayım sözlük, veni vidi vici.

(bkz: anne ben şair oldum) *
(bkz: muhteşem üçlü)
matematiğin uzamsal ilişkiler ile ilgilenen alt dalıdır (Eski adı: Hendese). Yunanca "Geo" (yer) ve "metro" (ölçüm) birleşiminden türetilmiş bir isimdir.
matematik düzenli bir evlilik ise geometri fırtınalı bir aşktır.. geometri'nin sağı solu belli olmaz dikkat etmek lazımdır, madara olmak işten değildir ama bir taraftan da bir hayran kitlesi edinebilirsiniz. yalnız geometriyle harbiden hemhal olmuş insan bunlara takılıp kalmaz olay geometri sorularıyla kendi arasında olan bir tür diyalogdur gerisi teferruat..
en belalı dersdir kendisi, ama bir okadar da severim.
yarın sıçmama sebep olacak ders.
hiç anlamadığım ve bu yüzden nefret ettiğim matematiğin dallarından biri.
muhteşem üçlüyle eğlenceli, z çizerek kolay çözülen tatlı problemleri olan tapılası matematik dalı.
hayır bu geometrinin amacı nedir neden bulunmuştur onu anlamış değilim saçmalıktan ötürü bir şey değildir şahsen bunu bulan kişi yemediği küfür kalmamamıştır.
saçma sapan çözüm yöntemleriyle ve bir o kadar da yorum katılabilen sayısal bir ders dalıdır.
matematikle birlikte her türlü bilimin üstündedir. ya da;

"off bence de çok saçma kanka ya bu kadar aptal bir ders olmaz bence yani sanırım kesinlikle."
bi boka yaramayan dersten ötürü bir şey değildir ve hep öyle kalacaktır.
sadece görmek gerekir.bu derste göremezsen yapamazsın.bulmaca çözmekten daha eğlencelidir ayrıca.ah ah öss zamanı az çözmedik*
matematiğin bir dalıdır. bazı insanlara göre çözmek cehennem azabından farksızken şahsım adına zamanında çözmekten çok zevk aldığım bir derstir. önemli olan zekilik değil soruyu görebilmektir.
sevilmeye çalışıldığında bağımlılık yaratan derstir kendisi.
zamanında öss de full yaptığım tek dersti.
bir görme sanatıdır.
yardımcı doğrularla çözülen bulmaca tadında sorulardır.
karalama yöntemi ve tamamlama yöntemi kullanılır.

bir de uzay geometri vardır. o da üç boyutludur.
bulmaca gibi olduğu içindir ki sevilince zevk verir.
gördükleri halde hala hiç bi arkadaşım inanmasada öss de full yaptığım ders.
Çizim yapmaktır, mantık ister.