bugün

Beğenilmeyen iş;

sigortasız,
asgari ücret altı,
haftanın yedi günü günde on saat.

evet gençler iş beğenmiyor, zaten kölelik de çoktan kalktı.
şüphesiz ki apaçık bir gerçektir. ben 7.000 den aşağı çalışan bulamıyorum. sigortalı, 7.200 tl maaş, çalışma saati sabah 10 - akşam üstü 4 arası teklif ediyorum. yine iş beğenen olmuyor.
akp yalakalığı yapacam diye komik duruma düşmek. neyse allah düşürmesin.
işte bunlar hep sabah-akşam a haber izlemenin sonuçları. yüksek lisans yapmış adamlar asgari ücretle bile çalışacak iş bulamıyor daha neyin kafasını yaşıyor bazı yazarlar anlamış değilim. iş yok, memlekette kriz var, ekonomi batık durumda.
gencler saniyo ki turkiyede 1 maasiyla iphone 12pro max alabilecek. yat lan assa aylik 3bin liraya sike sike calisican. calismazsan zengin kurt kocaya kacip para yedikten 2 ay sonra dayaktan olucen.
gençlere memurların ki gibi basit masa başı iş versinler koşa koşa gelirler.
Mesele basit. Gençler isteği ekonomik şartları bulamıyor, işverenler ise isteği özellikte eleman bulamıyor. Demek ki neymiş her yere üniversite açmak çözüm değilmiş. Plansız programsız hareket etmenin sonucu böyle oluyor.
özel sektörde çoğu iş beğenilecek gibi değil çalışanda evli çocuğu var vb zorunlu tahammül ediyor.

sigorta yok mesai yok 12 saat 6 gün çalış 3 kişinin işini yap asgari ücret al iş yerinde mobbing psikolojik şiddet.

ha iş beğenmeyen totoş tipler var. adamı başbakan yapsan yine beğenmez anne kuzusu baba parası yiyen asalak vari elinden iş gelmez ama akşama kadar oturuyum ayın 15 atm ci.
Bu cümleyi kuran tiplerin ağzına burnuna kürekle vurmak isteği geliyor.

Birsey anlatamazsınız ve papağan gibi hepsi aynı metinleri tekrarlar bunlar.
ingiltere gibi gelişmiş ülkelerdeki gençlerin sorunu. asgari şartlarda çalışmak zorunda olmadıkları mükemmel işlere sahip olabilecekleri halde gençler, çalışmak yerine ailelerinden aldıkları paralar ile yiyip içip eğleniyorlar.
Yoo ben tam beğeniyorum sonra bir gülme geliyor vazgeçiyorum.

(bkz: köle aramak)
kronolojik zekası genç değilse beğememesi normaldır.
3 kuruşa hem 5 köftelik adam çalıştırma dönemi bitti...
soğan la soğan, kg 'su 20 TL...
bilmem anlatabildim mi ?
aynen usta ya tam olarak öyle. yapın işte ne iş varsa.
Valla genç miyim bilmem ama iş beğenmediğim doğru. Tabii Türkiye sınırları içinde. Evet.
Bende beğenmiyorum sorun değil.

Benim yapacağım belliydi zaten bütün saat bilgisayarda geçirebilirdim ama devlet almıyor işte elini atınca.
Hainler.
Şu torpili kaldırın alla aşkına ya.
Çok pis kıskanıp intihar etmeyi düşünüyorum.
beğenmiyor denen iş de kağıt üzerinde asgari ücret görünüp banka kartına el koyarak 7000'lik kısmı geri alma, günlük 12 saat mesai, bazen (haftanın 8 günü) 2 saat fazla mesai ile 14 saat.
yerine göre doğru önermedir.sebebi;

-adam işletme,uluslararası ilişkiler vb gibi sikimtrak bir bölüm bitirmiş. iş tecrübesi sıfır. adama diyorsun '' e kanka şuraya şuraya gir. iş tecrübesi olsun '' at büllüğü diyor ki ;

--- ya kanka ben boşuna mı üniversite okudum. 25-30 kağıttan aşağsına çalışmam. biraz daha beklerim,kendi mesleğim ile ilgili iş bakarım.

ya sikik. 25 yaşındasın.iş tecrüben yok,bitirdiğin bölüm bir sike yaramıyor. belli bir kesim maalesef bu kafada iş beğenmiyor.
ülkedeki dengesizlikten dolayı kurulmuş bir cümledir evet gençlerin bazıları 25 yaşına gelip 0 tecrübe ile sadece üniversite diplomasına güveniyor ama çoğu yaşlıda işlerinden çıkmıyor ve pozisyon açığı oluşmuyor ama onların da işlerinden çıkamamalarının nedeni bu devrin şartları ve emekli maaşları şu anda ülkede inanılmaz bir şekilde dengesizlik oluşmuş durumda.
en baba üniversiteyi okuyan adamda kalkıp inşaatta amelelik veya garsonluk yapamaz herhalde.
Madem işe yaramıyorsa; ne fok yemeye o bölümleri açıyorsun, demezler mi adama? Demezler. Gençler iş beğenmiyor, derler.
Amacı yüksek tutucaksın. Eğer o amaca ulaşmak için başta çamurda yürüyeceksen ise mecbursun buna.
mesele değil ancak gençlerin iş üretmeyi de tercih etmiyor olması, esas mesele.

iş beğenmiyorsan, işi kendin oluşturacaksın. ikinci bir şık yok.

yolunu çizecek, adımlarını atmaya başlayacaksın.

hiçbirini yapmayıp sabahtan akşama göt büyütüyor, aile eline bakarak bedava yaşam kovalıyorsan akıp giden her saniye senin aleyhine. şimdilik tadını çıkar, yarın başını çokça duvarlara vuracaksın.
ne iş olsa yaparım abicilere ters gelen durum...