bugün

bu kadar olumsuz yorumu gördükten sonra alacağım telefon allahın fukaraları.
baya baya 1 ay içinde alacak olduğum telefon.

discovery ile çoğumuzun gönlünü kazanan gm böyle bir telefon yapmış, forumlarda sözlüklerde insanlar birbirini yemiş, kardeşi kardeşe küstürtmüş, biri ortalığın amıa koyacak derken diğeri bu telefou alan maldır demiş. günlerdir bütün bunları okumaktan aklım ezildi yemin ederim ama en sonunda alıyorum lan dedim.

elime geçince daha aydınlatıcı şeyler yazarım.
8mp ön kamerasıyla şaşırtmış olan telefon.
orjinali "Gione Elife E7" olan telefonun klonu. Şuan piyasada ki antutu puanına göre özellikleri en iyi olan telefon.
canavar ön kamerası bulunan telefon.
son güncellemeyle içine sıçılan telefondur.
1)kilit ekranı aynı ama kilit girildikten sonraki kısım çok saçma olmuş. öyle ki bazen kaydırarak açıyorum bazen kaydırmaya gerek kalmıyor. eski şekilde saçmaydi ama daha düzgündü.
2)video ses kısmı da değişmiş. ekrana dokunarak ses açmak işkence olmuştur. sesi eskiden birer birer değiştirebilirken artık sekizer sekizer değiştiriyoruz.
3)kullanıcı arayüzünde değişimler yapılmış. ama nedense bende hala aynı.
4)zaten bu güncelleme de android sürümü yükseltilmemiş. halbuki general mobile discoverye android kitkat 4.4.2 güncellemesi gelmiş. biz hala bekliyoruz.
5)güncelleme yapmadan önce telefon rootluydu. güncellemeden sonra root gitti. zaten freedom adlı uygulamayla aram bozuktu. artık hiç çalışmıyor. üstüne google play store da kilitlendi. eğer sizde de kilitlendiyse benimle irtibata geçin. o uygulamadan kurtulma yöntemini söyleyeyim.
iyi bir şey yok mu diye soracak olursanız; evet var.
1)bildirim çubuğuna çift dokunmayla ekran kapanabiliyor.
2)selfie çekerken daha net sonuçlar veriyormuş. ben denemedim daha.
3)wifi hızı arttırılmış. onu da deneyemedim. evde internet yok. avea sahur paketi ile giriyorum.
4)ekran parlaklığı ayarı artık daha kolay. bildirim çubuğundaki ekran parlaklığı kısmına dokununca ayarlara giriyordu eskiden. ama artık öyle değil.

sonuç olarak yükleyim mi yüklemeyim mi diye sorarsanız eğer;
1)siz fotoğrafa düşgünseniz yani saat başı resim çekiyorsanız yapın.
2)wifi'yı çok kullanıyorsanız güncellemeyi yapın.
3)ama yok 1-2. maddeler benim için önemli değil diyorsanız bence yapmayın. bazı kullanıcılarda güncelleme yaparken sorun çıkmış. bu yüzden telefonunuzda stock romu varken güncelleme yapmanız daha iyi olur.
bu değişenler(güya değişenler çünkü tema aynı, sadece birkaç ikon değişmiş)
görsel
bu da video izlerken ses değiştirme olayı.
görsel
kısacası: telefona sıçmışlar.
Enrtyleri girdigim telefonun markasidir. Almayi dusunenlere tavsiye ederim.
discovery gibi olacaksa hic gelmesin telefonu.

yok, hatalarımızdan ders aldık duzelttik diyorlarsa sunsunlar bakalım.
abimin kanıma girmesiyle samsung galaxy s2 yi 325 tl ye verip 1250 tl değerindeki bu telefonu 925 tl ye alarak kullanmaya başladığım telefondur. 2 ay önce çıkmış olduğu söylenen general mobile ailesinin son telefonudur. kullanışı tıpkı samsung gibi diyebilirim. memnun kalacağımı düşünüyorum.
keşke çift hatlı olsaydı, discovery'i satar hemen elite alırdım.
Sirf telpa yuzunden alinmayacak tilifon.
alıyoruz bakalım ya sıkıntı yaratmaz insallah dedirten telefon.
az daha kucuk olsa alacagim telefon ama cok buyuk amk. 5,5 inch ne amk az kucuk yapin su zikkimlari cebe sigsin. iphonu ornek alin bu konuda adamlar boyutta tutarli abartmiyorlar oyle.
Şu kodumun telefonlarına memory card girişi yerleştirseniz ölür müsünüz Amk ya ?
Almayı düşündüğüm telefon umarım beklentilerimi karşılar.
bir türlü daha alamadığım telefon ulan tayyip kendin katrilyonluk saraylarda yaşıyorsun bize gelince 1000 liralık telefonu çok görüyorsun yok taksit yokmuş peşinmiş zartmış zurtmuş. burdan bile küfür hakediyorsun ya.
Teknik özellikler bakımından harika olsa da kullandikca sinirlendiren telefon.

Birkaç kotu ozelligini sayacak olursam,
1- wi fi performansi. Guncellemeden sonra daha iyi olacak demişlerdi benimki berbat oldu. Azicik sikintili bi modem varsa ilk giremeyen tel benimki oluyor. Daha alt modeli girerken bu giremiyor. Guncellemeden önce sürekli kullandigim 2 modem vardi, ikisinde de adil kullanim asilip hiz düşünce bu telden bağlanmak imkansiz hale geliyor.

2- rehber sikintisi. Yasadigim en ilginç sikinti bu. Teli ilk aldigim zamanlarda son aramalar kismina girdim ve 5-6 yildir hic gorusmedigim bi arkadasimin adinin yazili olduğunu gördüm detaylara girdim ve baya bi görüşme yapmis olduğumuzu gordum ki bu imkansizdi çünkü hic gorusmuyorduk. Sonra aradim ve orada ismi yazan kişi değil de başka bi arkadasim olduğunu gördüm. Bu sikintiyi 2 kez yasadim ve nasil olduğuna akil sir erdiremedim. Bunun dişinda genel olarak da rehber sikintisi var. Sürekli olarak goruntulenecek cihazlar kismindan, sim karti seçmek zorunda kalıyorum. Bazen bi numara rehberde 4-5 kez görünüyor.

3- tel gerçekten cok büyük, tek elle olmuyor.

4- sarji cabuk bitiyor.

5- görüntülü görüşme yok.

6- kendisine ait bi muzik calari yok.

iyi ozelliklerine gelecek olursak, en basta bu telefon ucuz, kameraları çok iyi, hicbir oyunda kasilmiyor, en büyük PDF dosyasini açarken bile hic takilmiyor.

Benim gibi tahamullu bi insansaniz alabilirsiniz ama değilseniz cildirirsiniz, yaklasmayin.
arka kamerasi ne lan oyle kocamn koymuslar oyle zannedersn guvnlik kamerasi telefon iyi hosta ekrandaki simgeleri felan cok buyuk kullanack pek tipi yoktur habire servise gondrrmk zorunda kaliyosnz .
Garibanlar note 3'ü.
Vasat telefon.
Beyaz rengini kullandığım telefon fiyatına göre iyi.
hiç bir sıkıntısının olmadığı, rahatla kullanabileceğiniz, fiyatına gore özelliklerinin çok iyi olduğu, orta derece telefondur.
Çok çektiriyor. Güncellenme artık nolursun?
Son günlerde Sinirimi fazlasıyla bozan telefon.
Sanırım, istemeyerek te olsa sevmediğim iphone segmentine geçmek şart oldu.