bugün

insanların katıldığı önerme. ama gülmekten katıldı.

şimdi başlayalım.

(bkz: ateizm)
(bkz: alevilik)
(bkz: tanrı)
bir de benden size;
(bkz: armut)

edit: eksileyenler işin içinden çıkamadı sanırım. bu arada alevi değilim, ailem de alevi değil.
(bkz: alevilerin bazılarının atatürk düşmanı olması)ndan daha anlaşılabilir bir durumdur.
alevilik bir ırk değil sadece din konusunda bir düşünce şeklidir.
eğer alevi ateist olursa o zaten alevi değil ateisttir.
(bkz: beyin bedava)
ortamı kardeş kavgasına iten zihniyetsizlerin şeytana hizmetleri göze alındığında, kardeşine kastı olmayan ateiste kurban olayım dedirtir.
zira kötülüğü sadece kendine yapmaktadır.
din, iman diye bağıra bağıra kardeşine saldırarak koca bir millete değil.
Her genelleme gibi bu da yanlıştır. Hiç bir inanış için böyle bir genelleme yapılamaz.
yanlış başlanmış bir tespit denemesidir.

nasıl hem laik hem müslüman olunmaz ise hem alevi hem ateist olunmaz.

yani ne demek bu. allah'a inanmıyor ama hazreti ali'ye inanıyor bu insan öyle mi?

ha türkiye'de çoğu kafirin alevi olduğunu iddia ettiği gerçeği de mevcut ama o ayrı bir olay.
oturduğu kaideyi , düşünme eylemini gerçekleştiren organ olarak kullanan birisinin tespiti .
ulannnn, öncelikle kimse doğuştan bir din'e mensup değildir arkadaşlar. daha yeni doğmuş bir çocuğun kimliğinde müslüman yazması onu müslüman yapmaz. aynı bunun gibi, ailesi alevi diye kimse alevi değildir doğuştan. zaten ateist olmuş kimse, demek ki alevi değildir. böyle zekice başlık açmayın lütfen.

ailesi alevi olup, kendisi tanrıya inanmayan yeni nesilin, böyle olmasının sebebi şudur; takdir edersiniz, alevi kesimin hepsinin kütüğü doğu illeridir. lakin, bir sürü alevi ailesi(tıpkı benim ailem gibi)öncelerden istanbul'a göçmüştür. burada da ibadetlerini sıklıkla gerçekleştirememişlerdir. sebebi ise, istanbul'da köylerinde bulabildikleri kadar boş vakit ve olanak bulamamalarıdır. sonuçta, artık kapitalizmin kucağındalardır. çalışmaları ve çocuklarına bakmaları gerekir. inançları içlerindedir onların. ailesi bu inanca mensup biri ancak bu sebeplerden ve iyi bir eğitim vasıtasıyla, din konusunun muhasebesini kendi içinde yaptıktan sonra, ateist veya başka bir inanç mensupu olabilirler, hayattaki inanç durumları olarak belirleyebilirler.

bu arada başlık için (bkz: başlık sıçmak)
ikisininde farkı olmadığından o kadarda yadsınmayacak gerçek.
kurban bayramı'nda bir alevi köyüne yolu düşüp de bayram namazı kılan, kurban kesen alevi gençleri görmeden atıp tutan önyargılı eşhas hezeyanı.
garip bir tesadüften mi ibaret yoksa alevilerin ülkede dışlanmasının bir sonucu mudur bilinmemektedir.
Şakirt önermesidir.
kısmen doğrudur. kesin olan, müslüman olmadıklarıdır; aralarında hristiyan (özellikle protestan) dinine geçenlerde var - söylenenlere göre 50 ile 100 bin arası. protestan olunca, kuzey avrupalı kızların verme olasılığı artıyor.
çoğunlukla şeklinde düzeltilirse gerçeklik kazanacak önerme.
alevilerin de müslüman olduğunu bir türlü kabul edemeyen tek inançlı kendi olduğunu zanneden bir ahmağın saptaması işte. ayrıca bir de inancın insanın sadece kendini ilgilendirdiğini başkalarının üzerine vazife olmadığını farkedememiş bir düşünememe sistemi.
inançlarının zayıf olmasından kaynaklanmaktadır.
bakıyor alevi yaşlı dedesine sakallı, pos bıyıklı ama bilgisiz, kendisine verebileceği hiç bir şey yok. diğer dede olanlarda çoluk çocuk takımı. zaten alevilikte dedeler diye bir sınıf var. bu sınıfa ait olan kızlar bu sınıftan bir erkekle evlenebiliyor. bir de talip denilen alt tabaka sınıf var. üst tabaka dedeler alt tabaka talipler. ama para ve ticaret yerleri değiştirdi. dedeler ayak işlerine kaldı.parayı kazanan zengin olan bey oldu. düzen değişti. aleviliğin kan bağı yani aşiret sisteminden başka hiçbir bilimsel ve dinsel değeri yok. napsın insan kaç defa saz çalıp etrafında döner. insan da dini boşluk olunca ateizm dini yani dinsizlik dini o boşuğu dolduruyor.
alevi gençlerin ateist olması.

bi karar ver ama alevi mi ateist mi. yoksa genç ateist mi alevi ateist mi. tüyü bitmemiş genç alevi de olabilir ama olmuşta olabilir.

bu nasıl tespit nan?
o zaman alevi değildir, alevilik bir milliyet değil inançtır.
girilen 30 entry nin en 10 tanesinden tiksinmeme neden olan başlık! öncelikle dinsel konularda birbirine b. k atmaya meraklı çok arkadaş var. bir insan ateistse nasıl bir dine mensup olabilir?? önce bir kelimeleri anlayıp sonra cevap yazınız lütfen.
(bkz: hem alevi hem ateist)

ayrıca (bkz: milliyetçi muhafazakar sosyalist) evet evet gördüm ben bunu.
benim de bir alevi aileden olan ancak kendisi bir ateist olan biri sıfatıyla katıldığım önermedir. tabi hepsi öyledir demek doğru olmaz.
hem müslüman olup hep ataist olmak nasıl birşey anlaşılmazıdır.
alevilik, islam'ın bir meshebidir.
hem aleviyim hem allah'a inanmıyorum önermesi nedir.
Bugüne kadar duyduğum en saçma, en mantıksız önermedir.* Alevilik islami bir inanıştır yani aleviler müslümandır. Buna göre müslüman bir kişi nasıl ateist olur anlamadım.
(bkz: genellikle alevi gençlerin aydın olması)
(bkz: bazı başlıkların inanılmaz saçma olması)
not: alevi değilim ama bir sürü alevi arkadaşım var öyle insanlar değiller.