bugün

(bkz: yine)
aslinda turkce de olmayan bir sozcuktur.
ing : gen.
90'larda çıkmış ingiliz grup.parçaları hareketli gibi görünse de sedatif etkidedir.
(bkz: olympian)
(bkz: as good as it gets)...
yine kelimesinin, türkçe konuşmaktan bihaber, sopalık bünyeler tarafından kullanılan hali. bunun bir de "gine" versiyonu vardır, o hepsinden beter.

ben gine gelirim = homo erectus
ben gene gelerim = homo sapiens
ben yine gelirim = normal insan
'cin' diye okunan bir yabancı erkek ismi.

(bkz: gene hackman)
yine yerine kullanılmasında sakınca olmayan, yana, ikinci kez anlamına gelen sözcük.

ses değişmesi sonucu y, g'ye dönüşmüştür hepsi bu. türkçe'de yer alır ve istenildiği zaman ,gerek yine gerek gene olarak, çıkarılıp sarfedilebilir. sözcüğün diğer kullanımları kene,kine,yene dir.

(bkz: afiyet olsun)

(bkz: türk dilinin etimoloji sözlüğü)
http://www.tdk.gov.tr/TR/...BED947CDE&Kelime=gene *
(bkz: kene)
(bkz: tekrar)

(bkz: yine)

anlamları vardır ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.
tdk da kendine yer edinmiş olmasına, faruk nafiz çamlıbel tarafından bile kullanılmasına karşı, hakkında sikko olduğu iddiaları dolaşan, yine anlamındaki kelime. çok feci hakkı yenmektedir.
Gene göğün gözleri bir gün yaşarmayacak / Geri kalan olursa gidenleri sayacak.
faruk nafiz çamlıbel
yine, yerine kullanılabiliecek sözdür.
--alıntı içerir--
gene
zf. (ge'ne) Yine: “Gene göğün gözleri bir gün yaşarmayacak / Geri kalan olursa gidenleri sayacak” -F. N. Çamlıbel.
--alıntı içerir--
yine'nin çin malı. bi kere itici..
eugene isminin kısaltılmış halidir.

(bkz: ingilizce isimlerin kısaltmaları)
gene nedir ?

gene ; gene mi ? yine mi? sorunsalların ele başıdır. Arada kaldırır insanı, tam "gene değil yine o " dersin
bi anda ampul çakar kafada, yok ulan " 0 geneydi " dersin.

çünkü gene, yine demekti.

bu genel bilgilendirmeden sonra sözlük görevimi yerine getirmiş oluyorum. oldum da ne oldu sanki. çok
aydınlandınız amk.

neyse, şimdi özelime geçiyorum.

gene benim için farklılık yaratacak bir hareketin tanımı. gene etkisi yaratıp yıllarca siriusun aklında
kalacağım. hep aynı sübliminal mesajlar vererek çürütmektense, tekrar yeşillendirmek, tabiri caizse
ışıklandırmak gerek.

ben onun gözünde " şaka " ve " deli " iken, bi atraksiyon zamanı çoktan geldiydi.

evet sirius, Herzlich Willkommen ! ( alamancada sıçmış olabilirim.)
Aşırı kapa bir sözcüğümsü değişik birsey. Yine varken gene nedir hacı?
Yine ye gene demeye 2011 senesinde başladım. Öncesinde olması gerektiği gibi yine diyordum. O dönemdeki erkek arkadaşım gene diyor. Vay diyorum kurban olduğum bu ne güzel gene demek. Ben de diyeyim. Sonra gene demeye başladım önlenemez bir şekilde. Adamla ilişkimiz bitti, belki üç yıldır görmüyorum. Ama yine bende hala gene kaldı. Düzelmiyor.
orta karadeniz bölgesinde sıklıkla görülebilecek ağız alışkanlığı. hatta bazı yerlerde evrilmiş ve "gine" şeklini almıştır.

örnek: gine mi geldin?