http://strawpoll.me/5190669

her şeyi çözecek bir anket.

oyum messi'ye.
(bkz: sabri sarıoğlu)
cristiano ronaldo'nun kazanacağı ankettir.
tartışmasız maradona.
Messi
Maradona
Brezilyalı Ronaldo
Ronaldinho
Zidane
Ronaldo.
(bkz: marco van basten)
(bkz: frank rijkaard)
(bkz: johan cruyff)

listede yer almayan oyunculardan bazıları. hayır belki bu yazdıklarım gelmiş geçmiş en büyük oyuncular değildir tamam ama Andriy Shevchenko yu şu listeye alıp bu adamları almamak, en iyimser ihtimalle listeyi bir ergenin hazırladığını gösterir.
ronaldo luís nazário de lima yani orjinal el fenomeno tabiiki.bunu ben demiyorum faal futbol oynamış aklınıza gelebilecek ve listede saydığınız tüm isimler söylüyor.bunlara messi de dahildir.
listede yer almayan oyuncuların isimleri gelmeye başladıkça açıklama da elzem gözüktü.
ilk olarak 30 seçenek sınırı yüzünden herkesi alamadım. bu yüzden de hem sözlüğün hem de internet aleminin yakından tanıdığı insanları koymayı seçtim.

zira iş bu ben de biliyorum lev yaşin'i filan koymayı ama daha dedelerinizin izlemediği adamları gelip burada en iyi oyuncu diye övmek marjinal olacağım kaygısı ile davranmaktır. hepsi bu.
Cruyff , george best , kenny dalglish , thierry henry , zlatan ibrahimovic , steven gerrard... Ve yazılabilecek 100lerce futbolcunun olmadığı anket.

Bu isimleri yazdım çünkü nistelrooy , cafu , ballack , deschamps ın olduğu listeye bu adamlar kıçını kaşıyarak girebilirler.
Böyle esmer kavruk bi adam. Pele.
Baki mercimek nerde dominic iorfa nerde amk?
adam gelmiş george best diyor. ninen ile beraber mi izledin lan george best'i? bahsettiğim şey bu. 2 vikipedi istatistiğine bakıp burada george best diyecekler olduğu için bu adamların olmadığı ankettir.
Cryuff ? Platini ? Batistuta ? Stoickov ? Hagi ?
Klinsmann ? Van basten ? Schmeichel ? Voller ?
EUSEBiO ? Jose Chilavert ? Suker ? Crespo ?
C. Lopez ? Carlos Valderrama ??

Bunların olmadığı listeyi kaale almam.

Formalite icabı tanım : Gelmiş gençmiş en iyi futbolcunun kişisel bazda favori söylemdir.

Zatımca ; O günün koşulları düşünülürse eğer bana göre Pele'dir.

Edit : Yaşım yetiyor 1-2 si hariç hepsini izledim. sorun mu var kardeş ?
peki ya papazın çayırı'ndaki o efsaneler? onların olmadığı listeye liste demem ben.

adamlar gelmiş platini diyor ya. ulan adamın kendisi unuttu attığı golleri, bizimki ben kaale almam diyor. alma tamam sen.
(bkz: ozan tufan)

4 büyük birden peşinde.
oyumu verdim, hayırlı uğurlu olsun. Messi!
zidan'ı listeye almamaları ilginç.
Yetenek olarak erkan zengin.
yetenek olarak messi.
dur bi dk zaten asıl amaç bunu bulmaktı.
fifaya göre alfredo di stefanodur.

süper altın top ödülü bir tek kendisinde vardır.
arjantin ve real madrid efsanesi, üst üste 5 şampiyonlar ligi kazanmış, über adam.
gelmiş geçmemiş en iyi futbolcu messi. geçmişse, hiç gelmemiş demektir.
baki mercimek.
Bizim için ronaldinho aga. Onun gibisi asla bir daha gelmeyecek...
pele. ardından maradona gelir. ronaldo ve messi'den çok daha iyilerdi.
(bkz: ronaldo) ama portekizli olan değil, efsane olan.