bugün

bakire olmayan kadınların gelinlik giymesinden rahatsızlık duyan yazar beyanı.

gelinlik tıpkı bakire kızlarımız gibi masumiyeti ifade eder, o yüzden beyazdır zaten. kendini kocasına saklayamamış bakire olmayan kadınların giymesi abes değil de nedir? yapmayın !
Söylediği dolaylı yoldan doğru olan mal beyanıdır.

Zira bugünkü evlilik seremonisi aslında Katolik hristiyanlara aittir. Onlar da bakire olmayan gelinleri siyah renkli bir duvak ile evlendirirlerdi. Tabi bu en son 19.yyda görüldü.

Benim cahil ve güzel ülkem...

Peşin edit: türbanlı bacılar artık gelinliğin bir Katolik adeti olduğunu gördünüz. Ama ben yine de vazgeçeceğiniz kanısında değilim.

Peşin edit 2: ateist.
götveren beyanı. gelinlik her kadın giyebilir. bekire kadının hakkı olan, kırmızı kuşaktır. istanbul sahil, herkes cahil.
Artık evlenip boşanmış kadınların bile bir daha evlenirken kına gecesi yaptığı bir toplumda geçersiz, değersiz bir yargıdır.
bana uyar sadece bakir olan erkeklerin damatlık giymesi koşuluyla.
Patlak kızlara kefen giydirsinler o zaman.
bakire kızların evlenmesi ayıptı bekaretlerini önce başka bir adam bozardı kızlar da biz masumuz anlamına gelen beyaz gelinlik giyerdi.

böyle bir ülke var adını hatırlarsam yazarım.
Gelinlik evlenen bir çiftin kadın tarafının düğündeki resmi giysisidir. Bunun için bakire olmak gerekli değildir günümüzde bakire diye evlenilen kızlar neler neler yapmış oluyor ne masumiyeti.
aptallıkta çığır açan beyanat.
gelinlik nedir ya. tüm kutsallar gibi üzerine fazla anlamlar yüklenmiş bir giysi.

bekaretse bir toplum dayatması, hadi iyi niyetle bakalım bir tercih.

kadınsa; çoğunun gözünde koyduğun sınırlarla, yakıştırdıklarınla varolmaya çalışan bir varlık. bu sözde haksa bu değişik kafanın ürünü.

he canım he diyoruz.
Gelinlik bütün kadınların hakkıdır herkes hata yapar.
Gelinlik her kızın hakkıdır. Kırmızı kuşak bakireligi temsil eder. Bunun ayrimini yapın bence öncelikle.