bugün

anneannenin açabileceği başlıklardan biridir.

nefes almaları...
oğlunuzu rahat bırakmamaları.
saçma sapan makyajları. ulan düğüne mi gidiyosun?
gelinliğin altına parmak arası terlik giymeleri.
gelinlik giydiklerinde bellerine kırmızı kurdela bağlamaları.
altınları kayınpedere vermemeleri .
(bkz: topuz)
böyle kokoreçe benzeyen fırfırlı gelinlikler giyip saçları da kuş yuvası gibi yaptırmaları. bir de düğünde halaybaşı olup manasızca tepinmeleri.
bence kesinlikle kırmızı ruj. çok çiğ duruyor bembeyaz gelinliğin üstünde.
güzelim suratlarını kırmızı, mavi, sarı, pembe gibi renklerin tüm parlak ve simli tonlarında boyamaları. gelin dediğin sade olur. bembeyaz gelinliğin hakkını verir.
akrabaları.
aşırı makyaj ve abartılı saçlar.
oğlunuzu aç aç işe göndermeleri.
istemekte sınır tanımadıkları altınları. 2 kilo poşet taşıyamayan geline 50 kilo altın yükle koşa koşa taşır.
yalakalık.
saçından başından dökülen simleri.
kafa derisini sıyıracak, kaşlarını belli bir kalkıklıkta sabitleyecek kadar sıkı yapılmış topuzları, kulak hizasında bırakılmış bir kaç tutam dalgalı saçları.
hediye paketi gibi kırmızı kuşakla bağlanmaları.
(bkz: gelin başı)

olmuyor yahu, sıradan bir fön bile bu tipten çok daha iyi durur, anlamıyorum neden böyle saçma bir olay hala var.
saçlarının arka kısmında, buram burak yapaylık olan koskocaman bir adet güldür efendim. takmayın yahu şöyle şeyleri, hadi sim dökmeyi bir nebze kabullenebiliyorum ama o koskoca gül olmuyor. yapmayın, etmeyin.
ilgiden bunalmış surat ifadeleri.
akşama gerdeğe girecekleri gerçeğini bilmek. hele bi de çok yakından sevdiğiniz bir tanıdığınızsa acı verir bu size.
(bkz: palyaço gibi boyanmak)
mavi göz makyajı.
abartılmış allık.
boyundaki simler.
Bir hava bir hava. Özellikle becerilmeleri sonrası tavan yapıyor bu hava. Sen olmasan başka bir kadınla evlenip onu becerecekti adam, dünyada tek kadın senmişsin gibi bir eda...saçmalık.